Alternatyvos dėl skalūnų: skelbti nugalėtoją arba nutraukti konkursą

Vyriausybė pirmadienį svarstys dvi galimas skalūnų Lietuvoje žvalgybos alternatyvas - nutraukti konkursą arba skelbti laimėtoją, sugriežtinant priežiūrą.

„Vyriausybė paprašė išsakyti savo nuomonę, todėl pateikėme dvi galimas alternatyvas - konkurso nutraukimą ir jo tęsimą. Ministerijos ir mano asmenine nuomone, patikslinus kai kuriuos teisės aktus, konkursą reikėtų tęsti“, - BNS sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Jo teigimu, visuomenėje yra daug emocijų, atsižvelgiant į tai, pasiūlytas ir konkurso nutraukimo variantas. Tačiau V. Mazuronis neatmetė, kad tokiu atveju galėtų prasidėti juridiniai ginčai dėl neišsipildžiusių lūkesčių.

„Sprendimus priima Vyriausybė. Aš nežinau, negaliu pasakyti, kaip bus apsispręsta. Mes esame šeimininkai savo šalyje ir kaip nutarsime, taip ir bus“, - BNS sakė aplinkos ministras.

V. Mazuronio vertinimu, nutarus tęsti konkursą, reikėtų pakeisti jo įsakymą, tuo tarpu Seime yra iniciatyvų tobulinti kai kuriuos įstatymus.

Pasak jo, Lietuvos geologijos tarnyboje jau yra įkurtas padalinys, skirtas angliavandenilių paieškos priežiūrai.

„Aš esu už tai, kad mes naudotume išmintingus saugiklius, kurie savo esme būtų ne kažką uždraudžiantys ar sustabdantys, tačiau užtikrinantys visapusišką saugumą ir tinkamą priežiūrą“, - BNS sakė V. Mazuronis.

Skalūnų dujų žvalgybos konkursą Šilutės-Tauragės ir Kudirkos-Kybartų plotuose laimėjo JAV energetikos bendrovė „Chevron“, kuriai bus suteikta galimybė ateityje ir išgauti skalūnų dujas vakarų Lietuvoje. Šiuo metu Lietuva visas dujas gauna iš Rusijos koncerno „Gazprom“.NAUJAUSI KOMENTARAI

dora

dora portretas
Tikiuosi, tiek ministras, tiek kiti vyriausybes nariai yra pakankamai susipazine su skalunininu duju isgavimo tecnologijomis ir gresmemis, todel samoningu Lietuvos pilieciu susirupinima krasto gamtos apsauga, vadinti tik emocijomis, yra kiek neatsakinga, kaip neatsakinga ''stumti'' sita nusikalstama projekta, kuris vienareismiskai atnes tik zala Lietuvai.

Benas

Benas portretas
Aplinkos ministras V. Mazuronis teisingai kalba. Viskas mūsų rankose.

Kęstas

Kęstas portretas
Be gamybos nėra žvalgybos, nes ta žvalgyba yra brangi. Matome, kad sujudo konservatoriai su propagandiniais straipsniais skalūnų dujų gamybos Lietuvoje naudai. Stebimės, kad neseniai motiną vogti privertęs ir gėdingai atsistatydinęs buvęs ministras Kreivys pasisakė. Tik politika, nieko naujo. Juokiamės, kad Šedbaras pasisakė apie tą pačią politiką, kaip ir Kreivys. Bet pastebime, kad Šedbaras tiesiai šviesiai, kaimiškai, parašė apie tariamą naudą visiems, kas pasirašys sutartis, ir atnešė žinių iš tariamų specialistų burnų. Todėl panagrinėkime jo rašinėlį plačiau. _Specialistų teigimu, minėtos cheminės medžiagos neužterš nei vandens, nei žemės, nes mes jas naudojame kasdien, jos nekenksmingos aplinkai, tuo labiau, kad jas žvalgytojai privalės surinkti ir utilizuoti [1]._ Paklauskime, jei tos medžiagos yra reikalingos mūsų organizmui, kaip vanduo ir oras, jei jos neužteršia nei vandens, nei žemės, nei dangaus, jei angelai tiesiog jose maudosi, tai kam jas tada reikia surinkti ir utilizuoti? Juk žinome, kad to užteršto vandens kiekiai yra didžiuliai. Gal žvalgytojai turi pernelyg daug pinigų? Beje, angelams kliūva daug, nes ištrūkusios dujos teršia orą. _Per milijoną skalūnų gavybos gręžinių turinčioje JAV per visą istoriją būta pavienių atvejų, kad kažkas netikėto nutiko, tačiau ten dujos, lyginant su Europa, atpigo perpus._ Pasidomėkime, kas tai per pavieniai atvejai, kuo jie žymūs, jei visas skalūnų skaldymas buvo daromas su pienu ir medum? Mums aišku, kad realybė yra ne tokia šviesi. Ju žinome, kad technika, kuri visą dujų gamybos darbą atlieka, yra sunki ir jos būna daug. Kur buvo kaimas, ten skalūninių dujų gavyba padaro pramoninę zoną. Greitai išmala kelius, sukelia daug dulkių. Sulūžta dažnai. Todėl tų labai naudingų anot S.Šedbaro jūsų sveikatai skysčių atsitiktiniai, nepageidaujami, išsiliejimai yra dažni. Patenka į geriamą vandenį. Žmonės, kurie užplūsta dirbti į tas vietoves, kur vyksta dujų gavyba, yra svetimi. Tie žmonės nesidomi jūsų gražiu slėniu. Jie ten įrengia tvenkinius tiems atliekų skysčiams saugoti. Jie dingsta taip greitai, kad vagonėliuose lieka neišgerta dar šilta kava, kai dujų kaina nukrenta tiek, kad gavyba toliau šioje vietoje nebeapsimoka. Daugiau apie tai - surašius Google žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių