A.Lebedka: investuojant Baltarusijoje, garantijų tikėtis neverta

Lietuvos verslininkai gali investuoti prezidento Aleksandro Lukašenkos režimo valdomoje Baltarusijoje, tačiau turėtų prisiminti, kad negali tikėtis garantijų savo nuosavybei autoritarinėje šalyje, ketvirtadienį pareiškė Vilniuje viešintis Baltarusijos opozicijos atstovas Anatolijus Lebedka.

Kalbėdamas tarptautinio demokratijai skirto forumo Vilniuje spaudos konferencijoje jis lietuvių investicijas Baltarusijoje palygino su degtukų A.Lukašenkai pirkimu.

„Mano požiūriu, Lietuvai svarbu žiūrėti strategiškai - kokio kaimyno ji nori. Dabar kaimynas yra tokios būklės, kad jam negalima duoti degtukų, jis gali ir savo namą sudeginti, ir ugnis gali persimesti pas kaimyną. Jei tai Lietuvos verslininkus tenkina, tai jie gali investuoti į degtukų A.Lukašenkai pirkimą. Tačiau tuo pat metu jie turi žinoti, kad niekas jiems neduos garantijų, kad taip nenutiks su jų kapitalu“, - sakė A.Lebedka.

Pasak jo, Baltarusija yra „išbandymas visai Europai“ - dabar paaiškės, kam yra svarbios vertybės, o kam artimesnis pragmatiškas požiūris.

„Išvažiuodamas iš Baltarusijos gavau informaciją, kad valdžia tiesiog paėmė vieną geriausių Baltarusijos įmonių, pakvietė jos savininką baltarusį ir pasakė, jog akcijos neteisingai paskirstytos, 57 proc. reikia atiduoti Vyriausybei, 3 proc. reikia atiduoti miesto valdžiai. Ir jis tai padarė. Kaip po tokių pavyzdžių investuoti toje šalyje, kur neveikia Konstitucija ir nėra jokių garantijų nuosavybei“, - kalbėjo A.Lebedka.

Jis ragino investuoti į demokratiją Baltarusijoje ir pabrėžė, kad tai, kas kai kuriems lietuviams atrodo patrauklu kaimyninėje šalyje, tėra apgaulingas paviršius.

„Jei dabar atvažiuosite į Baltarusiją, jums daug kas pasirodys simpatiška. Švarios gatvės, daug milicijos darbuotojų, kurie neva saugo viešąją tvarką. Jei jus pavežios specialiu maršrutu, tai jums apskritai apims palaimingi jausmai. Gaila, bet daugelis Lietuvoje mano, kad kaimynystėje yra pastatytas kažkoks ekonominis stebuklas su savita politine struktūra“, - pasakojo opozicijos atstovas.

„Visa tai tik išorinis vaizdas, kadangi dar prieš metus aš buvau KGB areštinėje, kur nebuvo administracijos, o buvo žmonės su kaukėmis, kurie kontroliavo politinius kalinius ir visus tem buvusius. Tai yra šalis, kur kalėjimuose už politines pažiūras vis dar yra laikoma 15 žmonių“, - dėstė jis.

Vasarį ES užsienio reikalų ministrai nusprendė įvesti sankcijas 29 įmonėms, kurios priklauso trims su A.Lukašenkos režimu siejamiems Baltarusijos verslininkams, ir į „juodąjį sąrašą“ papildomai įtraukti 12 asmenų.ES sankcijos pirmą kartą pritaikytos oligarchų Jurijaus Čižo ir Anatolijaus Ternavskio įmonėms, į juodąjį sąrašą įtraukta ir naujų verslininko Vladimiro Peftijevo kompanijų.

Šios įmonės, vadinamos „A.Lukašenkos kišenėmis“, negalės atlikti finansinių operacijų ES.Lietuvos verslo atstovai perspėjo apie ekonominių sankcijų žalą Lietuvos verslui, tačiau diplomatai teigė, kad nuogąstavimai nepagrįsti, prieš Baltarusiją „jokių totalinių ekonominių sankcijų nėra“, priemonės taikomos tik oligarchams, o ne valstybinėms įmonėms.

Balandžio pradžioje buvo paskelbtas Baltarusijos ambasadoriaus Vilniuje Vladimiro Dražino interviu, kuriame diplomatas perspėjo, jog palaikydama Europos Sąjungos sankcijas Minskui Lietuva rizikuoja patirti milijardus litų siekiančius nuostolius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reimundas

Reimundas portretas
Baltarusijoje gyvenu nuo 2008. Kadangi būnu daugelyje valstybių, spjaudantiems ant A. Lukašenkos galiu pasakyti, kad JO dėka Baltarusija eiliniam žmogui šiandien yra GĖRIO SALA prasmirdusiame perpuvusio laukinio kapitalizmo vandenyne. Deja, viena iš labiausiai dvokiančių to vandenyno vietų – Lietuva... Turėjau progą asmeniškai pabendrauti su A. Lukašenka. Tai plačios erudicijos išmintingas šalies vadovas, besirūpinantis gerove, pirmiausiai, savo valstybės ir jos žmonių, o ne kapitalistinių erkių ir visokio plauko engėjų ar didžiulių pelnų besigviešiančių užsienio „investitorių“, kaip Lietuvoje. Lietuvoje savo laiku bandžiau įkurti įmonę, sugaišau 6 m., betvarkydamas popierius, leidimus, planus, projektus, kol supratau, kad čia esu nereikalingas... Savo nuostabai Baltarusijoje buvau sutiktas kuo maloniausiai, be jokių kyšių ir pažinčių per 5 MĖNESIUS sutvarkiau visus įmonės steigimo ir statybos dokumentus, gavau, tiesa, su asmeniniu A. Lukašenkos palaiminimu, valstybės paramą, ir šiandien įmonė kuo puikiausiai veikia. Kaip ir kitos beveik 500 lietuviškų įmonių Baltarusijoje. Skundžiasi tik vienas-kitas, nesupratęs, kad čia – ne Lietuva - reikės sąžiningai dirbti, o ne plėšikauti, dirbtinai keliant kainas ir engiant dirbančiuosius. Užtenka palyginti būsto, transporto bilietų, daugelio maisto produktų, vaistų, degalų, bankų bei komunalinių paslaugų kainas, ir viskas pasidaro aišku - jos nuo trečdalio iki keletos kartų mažesnės, negu Lietuvoje, nors atlyginimai panašūs... Pensijos Baltarusijoje nuo 55 m. moterims ir nuo 60 m. vyrams. Jeigu kas nori, gali išeiti į pensiją vėliau. Tada pensija didinama kiekvienais metais. Pvz., jeigu moteris išeina į pensiją 60, o vyras 65 m., jiems pensija būna padidinama 40%, ir t. t. Reikalauja „demokratijos“ ir protestuoja tik Baltarusijos 5-oji kolona, visaip skatinama ir gausiai šeriama JAV doleriais ir Eurais... Kaip taisyklė, tinginiai ir visokio plauko intrigantai ar kalėjime patupėję nusikaltėliai...

A.LEBEDKAI

A.LEBEDKAI portretas
RASKIT PASAULYJE SALI KUR BE RIZIKOS INVESTUOTUM PINIGUS TIKRIAUSIAI BUSIT PIRMAS ZMOGUS PASAULYJE

Demokratija atrieda

Demokratija atrieda portretas
BY opozicijos veikėjai, gausiai doleriais bei Eurais remiami iš Vašingtono ir Briuselio, susisuko lizdus Vilniuje. Jų veiklos pagrindas: kuo blogiau Baltarusijai – tuo geriau. Visais įmanomais būdais pabloginti Lietuvos ir Baltarusijos santykius – KILNI MISIJA. Tam tiktų ir kokia nors provokacija, kad ir prie BY ambasados... Tų veikėjų nuomone, A. Lukašenkos REŽIMAS aiškiai nestabilus. "Kenčia" CIVILIAI. Opozicijai, Libijos pavyzdžiu, belieka užpulti kokią karinę bazę, apsiginkluoti ir pareikalauti A. Lukašenkos atsistatydinimo. Jeigu tas bandys priešintis, gal CIVILIŲ GINTI atskris JAV ir NATO "taikos balandžiai" su bombų ir raketų kroviniu, kaip Libijoje? JAV ir kiti pasaulio imperialistai paskelbė Šiaurės Korėjai, Kubai, Iranui, Sirijai totalią ekonominę, technologinę ir diplomatinę blokadą, taip bandydami pasmaugti šias valstybes. Ar gali šiais laikais normaliai gyventi valstybė, beprotiškai spaudžiama iš visų pusių ir visais įmanomais būdais? Matome, kaip Vakarų buržujai elgiasi su Baltarusija, nes ta niekaip nenori pas save vagių ir judų demokratijos, nenori parsiduodi ir paklusti JAV bei ES diktatui. Š. Korėjoje, Kuboje tai trunka jau pusę amžiaus. Tik dar griežtesnėmis formomis.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių