A.Kubilius: Lietuvos banko sprendimai dėl „Snoro“ buvo optimalūs

Premjeras Andrius Kubilius, reaguodamas į komercinio „Snoro“ banko žlugimo aplinkybes tyrusios parlamentinės komisijos pirmininko Valentino Mazuronio kritiką, tvirtina tikintis, kad visi Lietuvos banko sprendimai dėl „Snoro“ perėmimo buvo optimalūs.

„Kiek suprantu, komisijos išvadų dar nėra, yra tik V.Mazuronio komentarai. Tikrai neabejoju nė vienu Vyriausybės priimtu sprendimu ir tikiu, kad visi Lietuvos banko sprendimai buvo optimalūs“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Anot jo, jei parlamentinė komisija teigia negavusi visų dokumentų, ji galėtų aktyviau bendrauti su Lietuvos banku.„Komisija turėtų atidžiau pažiūrėti ir su Lietuvos banku aptarti, kokių dokumentų jiems dar papildomai reikia, ar galbūt yra kažkokių problemų suprasti dokumentus, nes dokumentai pakankamai sudėtinga bankine kalba surašyti. Raginčiau komisiją nepalikti tokio neapibrėžtumo. Dėl to, kad komisija galvoja, kad negavo dokumentų patvirtinančių tokius skaičius, ji gali sau leisti teigti, kad kažkas buvo nemotyvuota arba skubota“, - tvirtino A.Kubilius.

V.Mazuronis trečiadienį pareiškė, kad parlamentinė komisija konstatavo, jog Lietuvos banko veiksmai, pernai lapkritį uždarant „Snorą“, buvo skuboti ir nepakankamai motyvuoti. V.Mazuronis taip pat pridūrė, kad komisija negavo ir neturi dokumentų, patvirtinančių galimą “Snoro” turto sumažėjimą maždaug 4 mlrd. litų, kaip nurodyta buvusio laikinojo „Snoro“ administratoriaus Simono Freakley'io ir dabartinio jo bankroto administratoriaus Neilo Cooperio ataskaitose.

„Tikėčiausi, kad Seimas elgsis protingai ir išmintingai. Lengvabūdiškos išvados ir neatsargus žodynas sąmoningai arba nesąmoningai gali sudaryti palankesnes sąlygas tiems patiems (buvusiems “Snoro„ - BNS) akcininkams išvengti teisingumo, arba kuriems nors kreditoriams, kurių reikalavimai negali būti patenkinti, ieškoti teismuose to, kas esamomis sąlygomis jiems galbūt nepriklausytų“ - sakė A.Kubilius.

Tuo tarpu V.Mazutonis teigė esąs įsitikinęs, kad komisijos veikla ir išvados nepasitarnaus ir nepagerins buvusių pagrindinių „Snoro“ akcininkų - 68,1 proc. akcijų valdžiusio Rusijos piliečio Vladimiro Antonovo ir 25,3 proc. akcijų turėjusio Lietuvos piliečio Raimondo Baranausko gynybinių pozicijų.Komisija, kaip anksčiau žadėjo, trečiadienį nepaskelbė galutinių išvadų, kodėl „Snoro“ bankas buvo priverstas nutraukti veiklą - tai bus padaryta po savaitės.


Šiame straipsnyje: SnorasLietuvos bankas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
A. Kubiliaus Vyriausybė ir Lietuvos bankas subankrotino„Snorą“ be pagrindo, tik norėdami įgelti rusams Seimo komisija pasigedo dokumentų, įrodančių, kad „Snoro“ turto „iš tiesų nėra“.„Mūsų žiniomis, visi sprendimai buvo priiminėjami, tiek Lietuvos banke, tiek Vyriausybėje, neturint tos informacijos“, - aiškino komisijos pirmininkas V. Mazuronis.

Kęstas

Kęstas portretas
Kubiliaus Vyriausybė ir Lietuvos bankas subankrotino„Snorą“ be pagrindo, tik norėdami įgelti rusams Seimo komisija pasigedo dokumentų, įrodančių, kad „Snoro“ turto „iš tiesų nėra“.„Mūsų žiniomis, visi sprendimai buvo priiminėjami, tiek Lietuvos banke, tiek Vyriausybėje, neturint tos informacijos“, - aiškino komisijos pirmininkas V. Mazuronis. Komisija ši istorija nesibaigs. Smulkūs investoriai bandys atgauti pinigus teismuose. Valstybė, teršianti Tėvynę milijardinėmis branduolinės jėgainės statybomis, turės galimybę panaudoti tuos milijardus, atlygindama valstybės veiksmų sukeltus nuostolius žmonėms.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių