Per 350 tūkst. gyventojų yra jautę alkį, nes neturėjo pinigų maistui

Daugiau kaip 350 tūkst. Lietuvos gyventojų per paskutinius 12 mėnesių neturėjo pakankamai maisto, rodo bendrovės „RAIT“ apklausos duomenys.

Lietuvoje 76 proc. gyventojų teigia per paskutinius 12 mėnesių niekada nebadavę, 11 proc. teigė retai, bet patyrę situacijų, kai nebūdavo pakankamai maisto pavalgyti. 10 proc. teigė, kad karts nuo karto susiduria su tokia situacija, o 2 proc. Lietuvos gyventojų per paskutinius 12 mėnesių teigė dažnai neturėdavę pakankamai maisto pavalgyti.

„Lietuvos bado nebuvimo indeksas šiek tiek aukštesnis nei pasaulio vidurkis (atitinkamai 89 proc. ir 88 proc.). Galima paskaičiuoti, kad virš 350 tūkst. Lietuvos gyventojų per paskutinius 12 mėnesių teigė dažnai ar kartais neturėdavę pakankamai maisto pavalgyti“, – apklausos duomenis komentuoja Inga Nausėdienė, RAIT valdybos pirmininkė.

Pasaulinė apklausa atskleidžia, kad 12 proc. pasaulio gyventojų per 12 paskutinių mėnesių buvo atsidūrę situacijose, kai jie neturėdavo pakankamai maisto pavalgyti. Tarp jų 3 proc. teigė, kad jie dažnai neturėdavo ką valgyti ir badaudavo. 88 proc. pasaulio gyventojų teigė, kad jie per paskutinius 12 mėnesių nebadavo.

Jeigu pasaulinės apklausos metu gautus duomenis paversti skaičiais, tai galima teigti, kad per paskutinius 12 mėnesių pasaulyje badavo apie 840 milijonų gyventojų. Panašius skaičius pateikia Jungtinės Tautos ir kitos pasaulinės organizacijos.

57 valstybėse buvo atliktos reprezentatyvios apklausos, kurių metu buvo apklausta 51,927 įvairių šalių gyventojai. Nacionalinių imčių paklaidų ribos yra +3-5 proc. su 95 proc. tikimybe. Vienose šalyse apklausos buvo vykdomos tiesioginio interviu būdu (35 šalys, apklausta 33,890 respondentų), kitose telefonu (11 šalių, apklausta 7,661) arba internetu (11 šalių, apklausta 10,376).  Apklausos buvo vykdomos 2011 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais bei 2012 metų sausio mėnesį.

Bendras vidurkis buvo paskaičiuotas pagal kiekvienos šalies suaugusiųjų gyventojų dalį.

Tyrimo metu buvo apklausta per 1000 15–74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Apklausa vyko 2011 metų gruodžio mėnesį.


Šiame straipsnyje: skurdasekonomikamaistas

NAUJAUSI KOMENTARAI

sylumininininkas

sylumininininkas  portretas
PASKAICIAU STRAIPSNY , JEI TAI YRA TEISYBE - TAI sakes

111

111 portretas
turiu 3lt. alga tik 15d. kaip pragyventi. kazkoks kosmaras.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai … Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai … Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių