Vokiški A.Dzikevičiaus „akibrokštai“

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Niurburgo žiede merkiant lietui vyko Vokietijos ilgų nuotolių lenktynių čempionato VLN (Langstrecken Meisterschaft Nürburgring) 8-ojo etapo varžybos.

Tarp 220 starte išsirikiavusių automobilių, bene pirmą kartą buvo galima apžiūrėti profesionalioms kovoms asfalto ringe paruoštą egzotiškąjį „Mercedes-Benz“ inžinierių kūrinį „SLS AMG GT3“. Tačiau Lietuvos automobilių sporto gerbėjams šios lenktynės buvo įdomesnės dėl kitko - vilniečio Andžejaus Dzikevičiaus pasirodymo. Tradiciškai jis buvo greitas ir „įžūlus“. Šlapioje trasoje mūsiškis lenkė varžovus galingesniais automobiliais.

Dideliam vokiečių nusivylimui „SLS AMG GT3“ debiutas tokio rango varžybose nebuvo sėkmingas: kvalifikaciniuose važiavimuose iškovojęs trečiąją starto vietą, „Mercedes-Benz“ komandos lyderis Berndas Schneideris jau antrajame Niurburgringo trasos posūkyje įsivėlė į kontaktinę kovą su varžovais. Po susistumdymo penkiskart DTM čempionas buvo priverstas sukti į boksus ir ten beveik pusvalandį gydytis „žaizdas“. Nuo lyderių atsilikęs daugiau nei trimis ratais „sparnaduris“ bolidas per likusį laiką suspėjo pakilti tik iki 91-osios vietos bendroje įskaitoje.

Iki 12 vietos tarp visų startavusių ir 3-osios „GT3 Cup“ klasėje šįkart pakilo „Land Motorsport“ komanda, kurios garbę gina A.Dzikevičius. Tačiau pasakodamas apie startą Andžėjus taip pat sako „tik“ – nes visą savo „pamainą“ 23 metų vilnietis kovėsi dėl prizinės vietos bendroje įskaitoje.

„Visą savaitgalį Niurburgringo gana stipriai lijo, todėl galingais automobiliais važiuojantys varžovai neturėjo tokio didelio pranašumo. Kvalifikacija susiklostė visai neblogai – užėmėm 7 vietą bendroje įskaitoje ir 1-ąją savo klasėje, bet jau pirmajame rate man pavyko prasibrauti į 4 poziciją. Antrasis prie vairo sėdęs mūsų komandos narys Rolandas Botoras buvo stipriai lėtesnis (beveik pusę minutės kiekviename rate), todėl po keturių jo važiavimo ratų mes ne tik praradome „GT3 Cup“ klasės poziciją, bet ir stipriai atsilikome nuo lyderių“, - pasakojo A.Dzikevičius.

Komandos vadovai R.Botorą sustabdė jau po 3 ratų ir išleido į trasą Peterį Scharmachą iš Naujosios Zelandijos. Šis sportininkas sugebėjo palaikyti gana neblogą tempą ir grąžino viltį, kad „Land Motorsport“ kovoje dėl „GT3 Cup“ klasės nugalėtojo titulo vėl pelnys maksimalų  taškų skaičių.

„P.Scharmachas pakilo į 12-ją vietą bendroje įskaitoje ir 3 klasėje. Kadangi kiti du varžovai su  „GT3 Cup“ automobiliais buvo tik greitesni tik 2-3 sekundėm, visi tikėjomės, kad man pavyks juos pavyti ir laimėti lenktynes. Deja, viskas žlugo net nepradėjus šio plano realizuoti. Iki lenktynių pabaigos likus maždaug 45 minutėm susidūrė net aštuoni automobiliai, kurie beveik aklinai užtvėrė trasą. Nenorėdami rizikuoti organizatoriai nutarė lenktynes stabdyti. Dėl šios priežasties taip ir likome 12-kti bendroje įskaitoje ir 3 klasėje“, - apgailestavo A.Dzikevičius.

Nepaisant to vilnietis vėl atkreipė į save dėmesį. Su „Porsche 997 GT3 Cup“ šlapioje trasoje jis sugebėjo važiuoti greičiausiai tarp visų CUP klasės varžovų ir netgi lenkti galingesniais „Corvette“ ar „Audi R8 LMS“ automobiliais važiuojančius gamyklinių komandų pilotus.


Šiame straipsnyje: Andzejus Dzikevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių