Vilniaus oro uostas per metus sulaukė rekordinio keleivių srauto

Tarptautinis Vilniaus oro uostas per paskutinius dvylika mėnesių aptarnavo daugiausiai per visą savo veiklos istoriją keleivių. Iš viso juo pasinaudojo 2,093 mln. žmonių. Oro uostui pavyko išvystyti vidutinį 41,96 proc. keleivių skaičiaus augimą, o 2012  metus planuojama baigti pelningai.

Daugiausiai keleivių per pastaruosius 12 mėnesių iš Vilniaus oro uosto pervežė žemų kaštų oro linijų bendrovės – „Ryanair“ ir „Wizz Air“, t.y. po 18 proc., po 9 proc. rinkos užėmė „Small Planet Airlines“, „Lufthansa“ ir „AirBaltic“ aviakompanijos, 6 proc. - „Scandinavian Airlines“.

Populiariausios šalys, į kurias buvo skrendama iš Vilniaus oro uosto - Vokietija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Italija, Danija, Airija, Rusija, Ispanija, Turkija.

„Ypač aktyvus keleivių srauto augimas prasidėjo praeitų metų balandį ir tęsiasi iki šiol“, – sako TVOU generalinis direktorius Tomas Vaišvila. Jo teigimu, sėkmingiems veiklos rezultatams įtaką daro tiek sėkminga tradicinių oro linijų bendrovių veikla, tiek auganti žemų kaštų bendrovių siūlomų skrydžių paklausa.

T. Vaišvilos teigimu, TVOU vadovybė nuolat ieško būdų kaip optimizuoti veiklą ir mažinti sąnaudas. Per devynis 2012 m. mėnesius sąnaudas pavyko sumažinti tiek, kad prognozuojama metus užbaigti pelniningai.  Šiuo metu yra rengiamas oro uosto strateginis veiklos planas, kuriame numatomas teigiamas ir 2013-2015 m. veiklos rezultatas.

Vilniaus oro uostas, taikydamas oro linijų bendrovėms patrauklią kainodarą ir išnaudodamas didesnį keleivių srautą, planuoja ir toliau plėsti aviacines ir neaviacines veiklas bei didinti jų pajamas.

Šiuo metu iš Vilniaus oro uosto galima skristi 36-iomis reguliariomis kryptimis į 29-is miestus net 43-imis maršrutais, o reguliarius skrydžius vykdo 18 aviakompanijų.


Šiame straipsnyje: oro uostaskeleiviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

CHA

CHA portretas
Kai dalį skrydžių perkėlė iš Kauno į Vilnių. Vilnius tebeserga didybės manija.

RL

RL portretas
"Per pastaruosius 12 mėnesių Vilniaus oro uostas pasiekė rekordinį keleivių skaičių ."-ir čia tikrai ne E.Masiulio ir Ko nuopelnas...

O taip

O taip portretas
Kuom didžiuojatės, ponai? Šiuos rezultatus Vilniaus oro uostas galėjo turėti jau seniai, jei liberalai ar jų atstovai nebūtų diletantai. Padėti sunykti nacionalinei oro bendrovei Flay LAL buvo nesudėtingas reilakas. Liberalai tą moka. Tačiau sukurti ką nors į vietą „sveiko proto“ ereliams, kaip rodo prakatika, - ne jų nosiai. Tuo labiau, kai šiam oro uostui buvo paskirtas ministro draugelis -viešbučių srities atstovas. Vis tiek į eilę ES miestų ar net sostinių kaip Stokholmas tiesioginių skrydžių nėra. Dažniausiai skrendama per Rygą ar kitus išsivysčiusius oro uostus.Dar Lietuvos tūkstantmečio šventės išvakarėse tapome Europos užkampiu. Iš kur dabar tie skaičiai ir kas atsitiko iš tikrųju? Iš Kauno oro uosto į sostinę buvo permestos pigių skrydžių bendrovės, kurios buvo pritrauktos patyrusio specialisto buvusio Kauno oro uosto direktoriaus, kuris neapsikentęs ministerijos vykdomos politikos paliko šį postą. Kas apsikęstų, jei elgiamasi kaip plėšikų laikais? Beje šiai valdžiai plėšikavimas įprastas dalykas. Liberalų sąjudis prieš praeitus rinkimus žadėjo rojų mokesčių srityje, tačiau jau pirmą mėnesį bunant Seime juos DRASTIŠKAI pakėlė – taip apiplėšiant Lietuvos žmones, atimant pensijas iš pensininkų ir t.t. Tiesa, dabar vėl žada sumažinti mokesčius. ŠLYKŠTU !!!
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių