Vairuotojų prognozė: dyzeliniai automobiliai atpigs

Nuo kovo 1 d. sugriežtėjusi dyzelinių automobilių techninė apžiūra (TA) turės įtakos automobilių rinkai, mano Lietuvos vairuotojai.

Daugiau nei pusė (57 proc.) apklausos dalyvių mano, kad dyzeliniai automobiliai atpigs. Tokią Lietuvos vairuotojų nuomonę parodė portalo Autoplius.lt kovo mėnesį atlikta apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 4,7 tūkst. portalo lankytojų.

Trečdalis respondentų (32 proc.) prognozuoja, kad dyzelinių automobilių kainos kris iki 10 proc., o 24 proc. spėja dar didesnį kainų kritimą – nuo 11 iki 20 proc.

Lengvųjų automobilių rinkos ekspertai pastebi, kad dyzeliniai automobiliai iš tiesų gali atpigti.

„Automobilių rinkoje vykstantys pokyčiai lemia, kad dyzelinių automobilių populiarumas blėsta, todėl, natūralu, kad gali mažėti ir jų kainos. Įtakos tam turi sugriežtėjęs minėtų automobilių dūmingumo tikrinimas ir suvienodėjusi dyzelino bei benzino kaina. Žinoma, reikėtų įvertinti ir tai, kad dyzeliniai automobiliai iki 20 proc. brangesni už benzininius. Vienintelė priežastis, verčianti rinktis dyzelinį automobilį, išlieka mažesnės sunaudojamo kuro sąnaudos“, - situaciją pristato Viktoras Daukšas, Autoplius.lt vystymo vadovas.

Sugriežtėjusią techninę apžiūrą vertina neigiamai

Apklausos metu net 45 proc. vairuotojų atsakė, kad griežtesnę TA vertina neigiamai, nes pirmą kartą neatitikus keliamų reikalavimų, reikės skirti papildomų lėšų.

16 proc. respondentų naująją tvarką vertina teigiamai, nes dyzeliniai automobiliai mažiau terš orą. Tik 14 proc. teigia, kad naujieji TA reikalavimai jiems yra neaktualu, nes jie nuolat rūpinasi automobilio technine būkle.

Daugiau nei ketvirtadalis (26 proc.) apklausos dalyvių nesiryžo vertinti pasikeitusios TA tvarkos, nes jiems trūksta detalesnės informacijos.

Ne mažiau pesimistiškai vairuotojai atsakė į klausimą, kiek, jų nuomone, automobilių pirmuoju bandymu „nepraeis“ TA. Beveik pusė respondentų (48 proc.) mano, kad daugiau nei 20 proc. dyzelinių automobilių TA teks atlikti mažiausiai du kartus.

Tik 7 proc. atsakė, kad sugriežtėjusios tvarkos dyzelinių automobilių vairuotojai nepajus.

V. Daukšas prognozuoja, kad dalis vairuotojų bus priversti įsigyti naujesnį automobilį, nes dėl griežtesnių techninės apžiūros reikalavimų, turimos transporto priemonės neapsimokės remontuoti.

„Nors techninės apžiūros reikalavimai ir sugriežtėjo, didesnę įtaką dyzelinių automobilių paklausai daro benzino ir dyzelino kainų santykis ir automobilių ekonomiškumas. Staigaus dyzelinių transporto priemonių sumažėjimo tikėtis neverta, nes automobiliai yra keičiami kas 3 – 5 metus. Mano nuomone, jei išsilaikys dabartinės tendencijos, dyzelinių automobilių skaičius Lietuvos keliuose mažės “, - prognozuoja V. Daukšas.

Trečdalis (35 proc.) apklausos dalyvių taip pat mano, kad artimiausiu metu sumažės dyzelinių automobilių skaičius Lietuvoje.

Dyzelinių automobilių ieškos rečiau

Dėl sugriežtėjusios TA dalis vairuotojų planuoja, kad ieškodami kito automobilio, pirmenybę teiks ne dyzelinu varomoms transporto priemonėms.

Taip atsakė 17 proc. respondentų. 18 proc. anksčiau rinkdavosi dyzelinius automobilius, o dabar planuoja rimčiau pagalvoti apie kitus variantus. 17 proc. teigė, kad kuro tipas jų automobilio pasirinkimui neturi jokios reikšmės, o 48 proc. respondentų, kaip ir iki šiol, ieškodami automobilio, pirmenybę žada skirti dyzelinu varomoms transporto priemonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

audi

audi portretas
sako tech.kainuoja 200lt

vat tiesa

vat tiesa portretas
Nuo kovo 1 dienos 12 litų brangsta dyzelinių automobilių techninė apžiūra. Šiuo metu lengvųjų automobilių techninė apžiūra kainuoja 42 litus.

Vincukas

Vincukas portretas
Nejaugi TA darbuotojai nepazins pinigu,nebukit naivus ir nedejuokit.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių