Seimo nariai tęsia tradicijas: į keliones – bent dukart per mėnesį

Šios kadencijos Seimo nariai taip pat mėgsta keliauti – kai kurie jų vidutiniškai du kartus per mėnesį vyksta į komandiruotes užsienyje. Seimo kanclerio pavaduotojo Gedimino Aleksonio teigimu, komandiruočių ir kelionių atžvilgiu šis Seimas tęsia pirmtakų tradicijas.

Keliauninkų pavardės nesikeičia

Iki šiol pagal kelionių skaičių pirmavę Seimo nariai daugiausia užsienio valstybių jau spėjo aplankyti ir šiemet. Sąrašo viršuje – Europos reikalų komiteto narys konservatorius Egidijus Vareikis. Jis jau vyko į šešias komandiruotes ir dvi keliones. Nedaug atsilieka ir konservatorius Emanuelis Zingeris bei liberalas Petras Auštrevičius. Abu jie – Užsienio reikalų komiteto nariai. Per šią kadenciją jie jau vyko į šešias komandiruotes ir po vieną kelionę. Visas Seimo narių išvykas į užsienį tvirtina Seimo valdyba. Komandiruotėms finansavimas skiriamas iš valstybės biudžeto, o už keliones parlamentarai susimoka patys arba sumoka organizatoriai.

E.Vareikis po du kartus lankėsi Belgijoje ir Prancūzijoje, taip pat – Latvijoje ir Bulgarijoje. Ne už biudžeto lėšas parlamentaras vyko į Ukrainą ir Turkiją.

E.Zingeris per naująją kadenciją darbo tikslais vyko į Čekiją, Andorą, Belgiją, Maroką ir dukart – į Prancūziją. Ne už biudžeto lėšas konservatorius lankėsi Vokietijoje. P.Auštrevičius pernai gruodį lankėsi JAV, Estijoje, Prancūzijoje, Airijoje ir dukart – Belgijoje. Praėjusią savaitę parlamentaras vyko į Japoniją.

Iš viso nuo lapkričio 16 d., kai prasidėjo nauja kadencija, Seime registruota apie 100 komandiruočių ir kelionių. Tačiau didelė dalis Seimo narių dar niekur nebuvo išvykę.

Dažniausia kryptis – į Briuselį

Seimo kanclerio pavaduotojo G.Aleksonio teigimu, šios kadencijos parlamentarų kelionės savo gausa niekuo nesiskiria nuo ankstesnių. Tačiau dėl artėjančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai padaugėjo išvykų į Briuselį.

„Iš esmės kryptys tos pačios: jeigu yra Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja Strasbūre, važiuoja į Strasbūrą delegacijos. Jeigu vyksta NATO Parlamentinė Asamblėja,  važiuoja tenai. Na, galbūt papildomai buvo kelionių, daugiau pažintinių, į ES institucijas, nes nemažai komitetų organizuos tarptautines konferencijas pirmininkaujant Lietuvai, tad į jas gal buvo daugiau išvykę. Bet čia savaime suprantama, nes nuo liepos perimame pirmininkavimą“, – sakė G.Aleksonis.

Per ankstesnes kadencijas parlamentarų kelionės į užsienį ne kartą sulaukė kritikos strėlių. Esą kai kurie tautos išrinktieji į jas vyksta labiau iš noro, o ne iš būtinybės. Todėl per praeitą kadenciją buvo peržiūrėtas Seimo narių išvykoms skirtas finansavimas ir pernai Seimo valdybos nariai pripažino, kad diskutuotinų parlamentarų išvykų į užsienį sumažėjo. Paklaustas, galbūt taupyti sieks ir naujos kadencijos tautos išrinktieji, G.Aleksonis buvo skeptiškas.

„Pabaigoje, prieš rinkimus, visą laiką taip būna. Tada Seimo nariai daugiau dėmesio rodo vidaus politikai, nes žada toliau dalyvauti rinkimuose. Tuomet būna ir mažiau komandiruočių. Bet iš esmės yra sudarytas prioritetinis išvykų planas, tomis kryptimis parlamentarai ir vyksta. Štai ir kitą savaitę Lenkijoje bus Nacionalinė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėja“, – dėstė G.Aleksonis.

Komandiruotėms šiemet – 1,4 mln. litų

2013 m. parlamentarų komandiruotėms skirtą planą patvirtinusi Seimo valdyba šioms reikmėms skyrė 1,4 mln. litų. Tai – ketvirčiu milijono daugiau nei 2012 m., būtent 250 tūkst. litų bus skirta komandiruotėms, susijusioms su pirmininkavimu ES Tarybai.

Didžiąją sumos dalį – 555 tūkst. litų – išsidalys Seimo komitetai, pusė milijono skirta Seimo parlamentinėms delegacijoms tarptautinėse delegacijose ir forumuose. 200 tūkst. litų bus panaudota Seimo vadovų komandiruočių išlaidoms, dar 145 tūkst. skirta nenumatytoms komandiruotėms.


Šiame straipsnyje: SeimaskelionėsKomandiruotės

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu, tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES, tai yra sukčiavimas. Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus, tai yra sukčiavimas. Lietuva yra naikinama, sukčiaujant. Negerai. Partinės gaujos, kurios valdė Lietuvą, darė nusikaltimus žmogiškumui. Reikalingas tautinis tribunolas, kad apginti ir išsaugoti Lietuvos bendruomenę.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių