Savaitgalį Vilniuje beveik 100 eismo įvykių

Policijos duomenimis, šį savaitgalį Vilniuje užregistruotas 91 eismo įvykis. Praėjusį jų būta gerokai mažiau – 56. Eismo sąlygos buvo sudėtingos - keliai nevalyti, druska nepadėjo. Valymo mašinos į miestą išriedėjo tik pirmadienio naktį.

Savaitgalio kelionės vilniečiams tapo tikru išmėginimu. Ypač prasta situacija gatvėse buvo šeštadienį. Nors gatvės buvo pabarstytos druska, sningant ir spaudžiant šaltukui kelių danga vis tiek buvo slidi. Įvažiuoti į sankryžas sudėtinga - net geros žieminės padangos nepadėdavo išlaikyti automobilių stabilumo. Kai kurie vairuotojai į sankryžas net ne įvažiuodavo, bet įčiuoždavo. Išlaviruoti žieduose buvo iššūkis. Sustoti prie šviesoforų - irgi.

Suvaldyti slystančius ratus iš esmės neįmanoma - iš pirmos juostos kai kurios mašinos netikėtai atsidurdavo antroje. Nors sostinėje užfiksuota beveik šimtas avarijų, automobiliai nukentėdavo nesmarkiai - vairuotojai stengėsi laikytis saugaus atstumo ir greičio.

Sekmadienį vairavimo sąlygos kiek pagerėjo - kelių danga nebe tokia slidi, tačiau gatvės padengtos privažinėtu sniegu ir iki pietų dar nebuvo valytos.

Už kelių barstymą ir priežiūrą atsakingos bendrovės "Grinda" direktorius Algimantas Vilūnas portalui aiškino, kad dabartinėmis oro sąlygomis įprastos priemonės neveikia.

Minusinė temperatūra druskai - didžiausias priešas. "Jei termometro stulpelis krinta žemiau 10 laispnių šalčio, druska praranda savo savybes. Dėl to gatves barstėme smėlio ir druskos mišiniu. Tačiau situacija vis tiek nėra gera. Be to, pranešama, kad vėl bus sniego", - pripažino A.Vilūnas.

Druska normaliai veikia iki -7-10 laipsnių šalčio, o savaitgalį buvo -14-15 laipsnių. Šį savaitgalį sostinės gatvėms sunaudota 1600 t specialios druskos ir apie 1500 kubinių metrų smėlio.

A.Vilūnas sakė, kad eismo sąlygos buvo stebimos ir pirmadienio naktį į miestą išriedėjo gatvių valymo mašinos. "Stengsimės, kad pirmadienį į darbus keliaujantys miestiečiai juos pasiektų kuo saugiau", - sekmadienį kalbėjo A.Vilūnas.

Pirmadienį išsilaikyti ant kelio į darbus važiuojantiems automobiliams buvo lengviau - pagrindinės gatvės buvo valytos ir barstytos druska. Tačiau situacija vis dar sudėtinga, nes išvalytos ne visos, o, pavyzdžiui, tik viena kelio juosta - dėl to susidaro spūstys. 

"Grindos" vadovas patikino iš Vilniaus valdžios negavęs nurodymų kelius valyti rezervuotai, nes dirbant visu pajėgumu miestas neįstengtų sumokėti už suteiktas paslaugas. Esą ir taip nesitikima, kad viskas ir būtų apmokėta iš karto.

Kaip ir visoms įmonėms, "Grindai" savivaldybė irgi turi skolų, bendrovės darbuotojų atlyginimai vėluoja kelis mėnesius, tačiau A.Vilūnas yra sakęs, kad streikuoti jie nesiruošia.

"Vėluojama – sunkmetis, nieko nepadarysi. Tačiau mūsų žmonės nėra išlepę, prie vėlavimo jie pratę, nes išgyvename ne pirmą krizę. Mes nenusiteikę stabdyti darbų ir žiemą rengiamės sutikti visu pajėgumu. Turime derintis prie bendro ritmo. Darbuotojai patikrinti laiko, kolektyvas gana stabilus, turime apie 300 darbuotojų. Nesirengiame streikuoti. Sunku visiems, jei vienas kuris nors kelnes mausis – blogai, bet jei visi po truputėlį nusimausime – gal nieko baisaus", – yra sakęs bendrovės "Grinda" direktorius A.Vilūnas.

Pernai žiemą gatvių barstymo darbams atlikti iš miesto biudžeto buvo išleista maždaug 7 mln. litų. Panašiai tiek pinigų sostinės valdžiai teko atriekti ir užpernai. Šaltesnėmis žiemomis suma išauga iki 8-8,5 mln. litų.


Šiame straipsnyje: sniegaskeliaieismo sąlygos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių