Prezidentė ragina skirti dėmesio transporto infrastruktūrai plėsti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina, kad Baltijos regione būtina vystyti ne tik energetinę, bet ir transporto infrastruktūrą.

Trečiadienį kalbėdama Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) vyriausybių vadovų susitikime Vilniuje D.Grybauskaitė pabrėžė, kad transporto jungčių neišvystymas tampa kliūtimi regiono konkurencingumui. „Kliūtimi regiono konkurencingumui užtikrinti neturėtų tapti kelių ar geležinkelių tinklo nepakankamas išvystymas ar net kai kuriais atvejais izoliacija. Artimiausią dešimtmetį būtina siekti, kad būtų sukurta ir tinkama infrastruktūra transporto koridoriams tiek šiaurės-pietų, tiek vakarų-rytų kryptimis“, - pastebėjo ji.

Apie transporto vystymą Prezidentė paminėjo iškart po to, kai pakalbėjo apie energetinius projektus, kuriuos šiuo metu įgyvendina Baltijos valstybės. 'Baltijos jūros regiono ateities vizijos pagrindas - tolesnė ir gilesnė mūsų regiono integracija. Tokiai visapusei integracijai pasiekti, turime turėti reikiamus instrumentus. Pirma, energetikos jungtys. Mūsų regione neliko nė vienos valstybės, kuri šiuo metu nevykdytų energetinių projektų“, - sakė Lietuvos vadovė.

D.Grybauskaitė priminė, kad keliose regiono valstybėse jau veikia elektros rinka, ruošiamos elektros jungtys iš Lietuvos į Švediją ir Lenkiją bei iš Estijos į Suomiją, stiprinami elektros tinklai Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje. „Investuojama į dujų saugyklas, vėjo energetikos tinklo plėtojimą. Pradėti arba svarstomi suskystintų dujų terminalų projektai. Rengiamasi Vìsagino atominės elektrinės statybai. Šie projektai užtikrins investicijų pritraukimą į mūsų regioną, prisidės prie konkurencingumo didinimo, paskatins ir atsinaujinančių energetinių išteklių naudojimą regione“, - įsitikinusi Prezidentė.

Jos nuomone, BJVT rėmuose būtina plėtoti žmogiškuosius ryšius: „Esu įsitikinusi, kad nevyriausybinių organizacijų, verslo, kultūros žmonių ryšių palaikymas ir rėmimas yra vienas svarbiausių pagrindų bendradarbiavimui Baltijos jūros regione. Itin svarbu skirti kuo didesnį dėmesį mokslininkų bendradarbiavimui. Turime siekti, jog per artimiausią dešimtmetį kol kas atskiros mokslininkų tarptautinės iniciatyvos turi tapti B́altijos regiono žinių ir inovacijų bendruomenės sukūrimo pagrindu“.

Be to, pasak Prezidentės, turi būti puoselėjama aplinkosauga. „Tìk nepriekaištingai vykdydami tarptautinius reikalavimus aplinkosaugos srityje užsitikrinsime partnerių, investuotojų pasitikėjimą ir visuomenės paramą vykdomiems projektams“, - paminėjo D.Grybauskaitė.

Ji pareiškė neabejojanti, kad „bendromis pastangomis sukursime ekonomiškai klestintį, lengvai pasiekiamą, patrauklų gyventi ir lankyti, visapusiškai saugų Baltijos jūros regioną“.


Šiame straipsnyje: grybauskaitėBJVTtransportas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių