Patarimai vairuotojams, kaip išvengti žiemos rūpesčių

Technologė Živilė Dumčiuvienė vairuotojams primena, ką svarbu padaryti norint išvengti šalčių keliamų rūpesčių. Jos teigimu, nors vairuotojai žino būtiniausius automobilio paruošimo žiemai darbus, tačiau tik jų nepakanka.

„Vairuotojai žino, kad būtina, kaip pakeisti vasarines padangas į žiemines, patikrinti stabdžius, akumuliatorių ir salono šildymo sistemą bei sureguliuoja šviesas. Vis dėlto, šiais darbais automobilio paruošimas nesibaigia", - sako Ž. Dumčiuvienė.

Technologės teigimu, norint rytais išvengti problemų dėl užšalusių durų ar bagažinės spynelių, netinkamo aušinimo sistemos veikimo ir išvengti galimų nemažų nuostolių, užtektų atlikti šešis veiksmus:

Pasikeisti valytuvus. Puikus matomumas kelionės metu yra vienas pagrindinių jos saugumo garantų, o šaltojo sezono oro sąlygos jį ženkliai apsunkina, ypač, jei automobilis nėra tinkamai paruoštas. Nuo valytuvų kokybės priklauso ne tik matomumas, bet ir erzinantis jų „cypimas". Valytuvus keisti reikia du kartus per metus, rudenį ir pavasarį.

Sutepti durų spyneles. Durų ir bagažinės dangčio spynelės gali užšalti. Tada ne tik pavėluosite, bet ir gali tekti mokėti už jų pakeitimą. Kad automobilį būtų lengva atrakinti, reikėtų sutepti jo spyneles specialiu skysčiu. Jis palengvins surūdijusių detalių slydimą ir suteiks atsparumą prišalimui.

Nuplovus automobilį, patepti durelių gumas specialiu silikonu. Nuplautas ir vašku padengtas automobilis yra geriau apsaugotas nuo purvo ir jo įsiskverbimo į mikro įtrūkimus, taip pat druskų žalos kėbului. Vis dėlto, šaltuoju sezonu nuplovus automobilį, svarbu nepamiršti patepti durų ir bagažinės dangčių sandarinimo gumų specialiu silikonu, kuris saugos šias jautrias vietas nuo prišalimo ar net plyšimo.

Patikrinti aušinimo sistemos skystį
. Jei jis keistas prieš du metus ir nėra ilgalaikis („long life" rūšies), arba vasarą į bakelį buvo pripilta vandens - skystį būtina pakeisti nauju. Taip pat įvertinkite, ar jo netrūksta. Aušinimo skystis laikui bėgant arba jį skiedžiant, praranda savo antikorozines savybes, taip pat kinta jo užšalimo temperatūra, o tai šaltuoju sezonu gali sukelti didelių nepatogumų ir nuostolių.

Negramdyti ledo nuo stiklų. Populiariausia priemonė prieš apledijusius langus - gremžtukas - yra ir pati netinkamiausia. Tokiu būdu gramdant ledą, braižomas stiklo paviršius. Vietoj gremžtuko reikėtų naudoti ledo tirpinimo priemonę, kuri ne tik operatyviai atitirpins langus, bet ir puoselės jų paviršių.

Pasikeisti vasarinį langų ploviklį žieminiu. Vasarinį skystį naudoti reikėtų ne vėliau, nei iki spalio pabaigos, o vėliau įpilti žieminio. Vairuotojams, kurie pamiršo tai atlikti laiku ir sulaukė pirmųjų šalčių, patariama į bakelį pilti žieminio langų skysčio koncentrato (neužšąlančio iki -80С). Tokiu atveju būtina įvertinti, kiek buvo likę vasarinio stiklų ploviklio, nes skystį praskiedus santykiu 1:1, užšalimo temperatūra bus -27°C, o jei santykis 1:2, ji sieks vos -13°C.


Šiame straipsnyje: žiemaautomobilissniegas,

NAUJAUSI KOMENTARAI

DDT

DDT portretas
Labai daug kas žiemą atsisveikins su dar visai nesenais akumuliatoriais. Ar žinote, kam turite būti "dėkingi", kad akumuliatoriai taip greitai "nudvesia"? Ogi tiems, kas sugalvojo papildyti naftininkų, lempučių ir akumuliatorių gamintojų bei prekybininkų kišenes ir privertė visus važinėti su ištisą parą įjungtomis šviesomis... Akumuliatorių gamintojų instrukcijose aiškiai rašoma, jog važinėjant su nuolat įjungtom šviesom, akumuliatorių būtina kartą per mėn. PAPILDOMAI ĮKRAUTI. Kitaip, jo tarnavimo laikas SUTRUMPĖJA TREČDALIU! Visi puikiai žinome, kad tos sąlygos 90% vairuotų įvykdyti negali. Negana to, užsienyje nustatyta, kad nuolatinis artimųjų šviesų naudojimas yra nemažos dalies automobilių gaisrų priežastis. Kruopščiai išanalizavus šalių, kuriose važinėjama su šviesomis, avaringumo statistiką ir priežastis, nustatyta, jog dieną įjungtos automobilių šviesos PADIDINA AVARINGUMĄ apie 8%. Ypač padaugėja užvažiavimų ant pėsčiųjų, dviratininkų, susidūrimų su motociklininkais, atsitrenkimų į priekyje sustojusį automobilį dėl pavėluotai pastebimų „stop“ signalų... Važinėjant su įjungtom artimosiomis šviesomis, užmiestyje sunaudojama 2-3%, o mieste - iki 20% daugiau degalų - apie 1 ltr per 5 val. - tai seniai nustatyta. Deja, viso šito nenori girdėti naftininkams bei lempučių ir akumuliatorių pardavėjų klanams tarnaujantys valdžios veikėjai...

nesutinku

nesutinku portretas
visdėlto daug saugiau važiuoti su įjungtomis šviesomis... Nesutinku taupyti savo ir šeimos saugumo sąskaita:) Tiesog pagalvokite apie tai ir galėsite džiaugtis gyvenimu:)

vaikiski

vaikiski portretas
patarimai,matyt ir pats yra vaikas
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių