Neplovei automobilio žiemą? Tinkamai pasirūpink jo švara pavasarį

Dažnas lietuvis pasakys: kam plauti automobilį žiemą, jei jis vėl tuoj bus nešvarus, o pavasarį, kai tirpsta sniegas ir gatvėse pilna purvų, apsilankymas plovykloje gali būti šventė, tačiau taip yra ne visuomet.

Portalo Autoledi.lt lankytojų apklausa bei socialiniame tinkle „Facebook“ esančiame profilyje vykusi apklausa parodė, kad automobilio žiemą visiškai neplauna net pusė apklausoje dalyvavusiųjų. Trečdalis žiemą automobilį plauna kartą per mėnesį, dešimtadalis – kas du mėnesius. Na, o kas dvi savaites automobilį plauna 5 proc., kas savaitę – vos 3 proc. apklaustųjų.

Pavasarį automobilio visiškai neplauna penktadalis. Du kartus ir dažniau per savaitę automobilį plauna vos 8 proc. Penktadalis – kartą per savaitę, tiek pat - kartą per dvi savaites, o 16 proc. – kartą per mėn.

Tačiau toks požiūris toli gražu nėra teisingas, nes žiemą keliuose labai gausu purvo, kurį sudaro ne tik smėlis ar žemė. Jame daug ir cheminių medžiagų, tokių kaip rūgštys, druskos ar kitos medžiagos, naudojamos slidiems keliams barstyti, taip pat asfalto dulkės, kurios susidaro nuo dygliuotų padangų. Visa tai prilimpa prie automobilio ir laikui bėgant įsigeria į jo paviršių, o paskui tai nuvalyti tampa dar sunkiau.

Degalinių tinklo „Vakoil“, turinčio automatines ir rankines automobilių plovyklas, padalinių vadovas Linas Demenis teigia, jog tokį lietuvių elgesį – neplauti automobilio, kai to reikia labiausiai, paaiškinti būtų galima ir žinių stoka, ir taupumu, ir tingumu.

„Galbūt daugeliui automobilio plovimas asocijuojasi su dideliu kiekiu vandens, o žiemą bijoma, kad užšals durelės, spynelės ir pan. Tačiau šiuos dalykus taip pat galima išspręsti – gerai nusausinti automobilį bei naudoti specialias priemones nuo spynelių užšalimo. Taip pat neplaunant automobilio žiemą keliuose išbarstyta druska ne tokia matoma ant automobilio kaip vasarinės dulkės, bet jų poveikis automobilio kėbului kur kas stipresnis.“

Todėl „Vakoil“ atstovas pataria: jei jau neplovėte automobilio žiemą, pavasarį juo reikėtų deramai pasirūpinti. Tai reikėtų padaryti, vos tik nutirpus sniegui, kad kuo greičiau pašalintumėte druskas nuo automobilio kėbulo.

Po žiemos automobilį reikėtų gerai nuplauti rankinėje automobilių plovykloje. Svarbu gerai išsiurbti ir kruopščiai išvalyti jo vidų, paskui gerai išplauti išorę. Tam skirkite pakankamai laiko, kad švara būtų nepriekaištinga. Jeigu plausite ne specialioje tam įrengtoje vietoje, jums taip pat padės šie patarimai:

-    gerai išsiurbkite automobilio vidų;
-    įsitikinkite, ar turimos plovimo priemonės tinkamos šiam metų laikui, taip pat, ar jos nutirpdo vašką ir purvą, druskas bei pridžiūvusį purvą;
-    niekada neplaukite savo automobilio veikiant tiesioginiams saulės spinduliams! (Jei plaunate ne plovykloje);
-    per pirmąjį plovimą panaudokite stipresnę srovę, kad gerai nusiplautų prilipusios lūženos ir t. t.;
-    taip pat naudodami kempinę gerai nuplaukite visą paviršių, trindami lėtai ir spusteldami;
-    pirmiausia nuplaukite sunkiai pasiekiamas vietas – po važiuokle, sparnais, durelėmis, po priekiniu bamperiu bei veidrodėlių išorinę pusę;
-    labai svarbu išplauti visas susikaupusias druskas.

Po plovimo automobilį gerai nudžiovinkite. Geriausia jį sausinti specialiomis priemonėmis (specialiomis šluostėmis, ypač gerai sugeriančiomis skysčius), nusausinus galima papildomai nusausinti popieriumi. Nepamirškite gerai nuvalyti langus ir veidrodėlius.

Jei žiemą automobilis buvo nuvaškuotas, po žiemos druskų ir dažnai plaunant automobilį, vaško gali jau nebelikti, tačiau prieš vasaros sezoną patariama jį vėl nuvaškuoti.

Patikrinkite kėbulą
Jei po žiemos nuo įvairių sniego ir ledo gabaliukų, žvyro nusibraižė automobilio kėbulas, jį derėtų susitvarkyti. Gerai patikrinkite net ir menkiausius kėbulo pažeidimus, kurie vėliau gali padidėti, ir juos sutvarkyti atsieis gerokai brangiau.

Jei ketinate naudotis automatine automobilių plovykla, L. Demenis perspėja, kad pirmasis automobilio plovimas po žiemos turi būti nepriekaištingas, ypač jei žiemą jo neplovėte. Tačiau automatinė plovykla skirta plauti dažnai ir greitai. Jei automobilis plautas seniai, automatinė plovykla jo gerai nenuplaus. Aukso viduriukas yra prieš sezono pradžią automobilį kruopščiai nuplauti rankinėje plovykloje, o per sezoną automobilį bent kartą per savaitę nuplauti ir automatinėje plovykloje.

Degalinių tinklo „Vakoil“ padalinių vadovas Linas Demenis pabrėžia, kad automobilį reiktų „mylėti“ ir plauti jį reguliariai tiek vasarą, tiek žiemą. Kaip dažnai tai reikėtų daryti, vertėtų įvertinti pagal oro sąlygas ir automobilio būklę. Juk su švariu automobiliu ir kur kas maloniau važinėti!


Šiame straipsnyje: automobilio plovimasPlovykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Hm

Hm portretas
Prie ko cia automobilio plovimas ir tas vulgariai apnuogintas uzpakalis?

bo

bo portretas
Ten rodomas celiulitas.

MMM

MMM portretas
eilinis pinigu kirtimas , nes ziema klientu mazai , o kaip gaila :((((
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių