Naujajam „Kia Sportage“ – ISO 14040 aplinkosaugos sertifikatas

Kruopščiai įvertinus visus aplinkosaugos aspektus, nuo gamybos iki kasdienio važiavimo ir perdirbimo, naujajam "Kia Sportage" pirmadienį buvo suteiktas tarptautiniu mastu pripažintas aplinkos apsaugos sertifikatas.

Techninės apžiūros asociacija "TÜV Nord" patvirtino, kad trečiosios kartos kompaktiškas visureigis atitinka griežtus ISO 14040 aplinkosaugos standartus visam tarnavimo laikui. Patikrinimą atliko prestižinė organizacija, kuri patvirtino puikią transporto priemonės atitiktį ekologiniams reikalavimams ir reikšmingą aplinkosaugai reikalingų technologijų pažangą, kuri padaryta lyginant su ankstesniu modeliu.

Vienas iš naujojo "Sportage" aplinkos apsaugai reikšmingų patobulinimų yra žymiai sumažintas transporto priemonės svoris. Nors trečiosios kartos kompaktiškas visureigis pailgėjo iki 4,44 m (9 cm daugiau), jo svoris sumažėjo nuo 87 iki 160 kg, priklausomai nuo automobilio specifikacijos. Naujajame "Sportage" naudojamos naujausios degalų taupymo technologijos, tokios kaip "start-stop" sistema, ir galima rinktis iš keturių pažangesnių variklių, įskaitant naują 1,7 litrų darbinio tūrio dyzelinį ir "Kia" pirmąjį tiesioginio įpurškimo benzino variklį. Šie du varikliai bus siūlomi rinkoje nuo 2010 m. pabaigos, o su jais ekologiškiausios "Sportage" versijos CO2  išmetamas kiekis vienam kilometrui bus mažesnis nei 140 g.

Naujojo "Kia Sportage" aplinkosaugos sertifikatas yra dar vienas "Kia Motor" sėkmingos aplinkosaugos strategijos įrodymas", – pasakė Sun-Young Kim, "Kia Motors Europe" prezidentas. "Mūsų tyrimų ir plėtros centrai turi daug patirties ekologiškų technologijų srityje, o mūsų modernios automobilių gamyklos dirba pagal aukščiausius ekologinius standartus. Mes ir toliau taikysime šiuos privalumus ir užtikrinsime, kad mūsų automobiliai iš kartos į kartą taptų vis ekologiškesni."

Naujasis "Sportage" Europoje gaminamas "Kia" Europos gamykloje Žilina mieste, Slovakijoje, tuo tarpu kitoms rinkoms visame pasaulyje "Sportage" gaminamas Kvandžu mieste Korėjoje. Žilina gamykla buvo sertifikuota pagal ISO 14001 aplinkosaugos vadybos sistemos standartą 2007 m. ir jai buvo suteiktas sertifikatas, kaip ekologiškus gamybos įrenginius turinčiai įmonei; "Kia" Kvandžu įmonė buvo sertifikuota pagal ISO 14001 2003 metais. Daugelis gamybos ir atliekų tvarkymo technologijų, taikomų Žilina, yra vienos moderniausių pasaulyje.

ISO 14040 tarnavimo laiko vertinimas

ISO 14040 standarte aprašomi principai ir sistema lyginamajam, konkrečiam produktui skirtam tarnavimo laiko vertinimui (LCA). Lengviesiems automobiliams jis apima energijos suvartojimo ir išmetamų teršalų analizę ir tarnavimo laiko poveikį pagal visus duomenis, pradedant nuo žaliavų ir komponentų gamybos iki gamybos automobilių gamykloje ir baigiant atliekų perdirbimu. Poveikis aplinkai vertinamas  ir ankstesnio modelio patobulinimai atvaizduojami radaro diagramoje.

"TÜV Nord"

TÜV istorija prasidėjo nuo katilų tikrinimo 19-me  amžiuje. "TÜV Nord", kurios būstinė yra Hanoveryje, Vokietija, turi daugiau nei 10.000 darbuotojų visame pasaulyje, 70-tyje šalių. Įmonės veikla apima jėgainių, lėktuvų ir transporto priemonių techninę apžiūrą, maisto ir pašarų saugos standartų ir etikos vadybos sistemų sertifikavimą.


Šiame straipsnyje: KiaISO standartasTUV Nord

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių