„Metų lenktynininkas 2010” – K.Vasiliauskas

Ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų pasaulio šalių baigiantis metams gražia tradicija tapo įvardyti labiausiai nusipelniusius žmones, geriausius artistus, sportininkus, automobilius.

Šioje rinkimų fiestoje savo vietą jau spėjo išsikovoti ir ketvirtus metus paeiliui Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) ir portalo 15 min.lt inicijuoti rinkimai „Lietuvos lenktynininkas 2010“.

Pagerbti laimėtojai

Beveik mėnesį trukęs rinkimų maratonas baigėsi. Jo organizatoriai, susumavę rinkimų rezultatus, „Lietuvos lenktynininko 2010“ laurus paskyrė dvidešimtmečiam Kaišiadoryse gimusiam, o dabar Lietuvą užsienio žiedinių lenktynių trasose garsinančiam Kazimierui Vasiliauskui.

Antroji vieta rinkimuose atiteko daugkartiniam šalies automobilių ralio čempionui, šiemetiniam Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) rengiamo ralio čempionato laimėtojui Rokui Lipeikiui, o trečioji – automobilių ralį į dykumų bei bekelės maratonus iškeitusiam Benediktui Vanagui.

Vienu perspektyviausių Lietuvos lenktynininkų laikomą K. Vasiliauską verčiausiu šio titulo laikė 1909 už jį balsavę respondentai iš 6605 dalyvavusių rinkimuose. 

Už R. Lipeikį savo balsus atidavė 1887, o už B. Vanagą balsavo 564 rinkimų dalyviai.

Konkurso „Lietuvos lenktynininkas 2010“ laimėtoją ir prizininkus ta proga antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pasveikino ir atitinkamas regalijas įteikė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas, LASF prezidentas Gintaras Furmanavičius, LASF generalinė sekretorė Rasa Jakienė, kolegos sportininkai, rėmėjai.

Interneto portalo 15min.lt vadovas Tomas Balžekas ir rinkimų projektą kuravęs Tomas Digaitis specialų „Metų proveržio“ prizą įteikė kylančiai ralio žvaigždei Rokui Kvaraciejui.

Neliko nuošalyje ir automobilių sportą itin aktyviai remianti draudimo bendrovė „Gjensidige Baltic“, kurios generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas ir marketingo skyriaus vadovas Vidas Gudonis „Lietuvos lenktynininko 2010“ laimėtoją K. Vasiliauską bei prizininkus R. Lipeikį ir B. Vanagą apdovanojo draudimo 50 tūkstančių litų sumai nuo nelaimingų atsitikimų polisais. 

Garsino Lietuvos vardą

„Lietuvos lenktynininko 2010“ titulą iškovojęs K. Vasiliauskas, kaip ir daugelis sportininkų savo karjerą pradėjęs nuo kartingų, pastaruosius dvejus metus lenktyniavo „Formulėje 2“.

Šių metų „Formulės 2“ sezone K.Vasiliauskas užėmė 4 vietą, o pernai galutinėje lenktynininkų rikiuotėje tenkinosi 7-ąja pozicija. Šiemet Lietuvos sportininkas vienintelį kartą, paskutiniojo etapo varžybose Ispanijoje, užkopė ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio.

„Didžiausiu pasiekimu jau pasibaigusiame šių metų sezone laikau pergalę paskutinėse lenktynėse Valensijoje, tačiau užimta galutine 4 vieta rikiuotėje nesu patenkintas, - prisipažįsta „Lietuvos lenktynininkas 2010“ K. Vasiliauskas. - Šiemet tikėjausi tapti čempionu, tačiau finansinės ir techninės kliūtys nubraukė visas mano viltis. Visgi metai nepraėjo veltui. Patobulėjau kaip sportininkas ir vis dar neatsisakau vilčių ir atkakliai sieksiu svajonės prasibrauti į aukščiausiąjį automobilių sporto ešeloną - „Formulę 1“.

Panevėžiečio R. Lipeikio, Lietuvos ir Latvijos automobilių sporto meistro, automobilių ralyje debiutavusio 1996 metų žiemą Visagino ralyje, kuris šiuose rinkimuose liko antras, laimėjimų sąrašas įspūdingas. Per visus savo 15 sezonų R. Lipeikis nepraleido nė vieno Lietuvos automobilių ralio čempionato etapo varžybų, o pradedant nuo 1998 m. „Kauno rudens“ ralio R. Lipeikis pasiekė visų iš eilės šalies čempionatų (72 etapų) varžybų finišą, todėl jam pagrįstai priklauso visų laikų stabiliausio Lietuvos lenktynininko titulas.

R. Lipeikis devynis kartus paeiliui iškovojo šalies automobilių ralio čempiono titulą, tame tarpe septynis kartus tapo bendrosios įskaitos nugalėtoju. Lenktynininko sportinių trofėjų kolekcijoje – daugiau nei 250 įvairiausių taurių ir kitokių apdovanojimų, tame tarpe net penkios Lietuvos Respublikos Prezidento taurės.

R. Lipeikis 2005 metais į automobilių ralį atvedė ir vieną iš trijų savo dukrų – Ingą, kuri jau po pirmojo sezono iškovojo Lietuvos automobilių ralio absoliučios čempionės titulą, o šiemet – ir NEZ.

Rinkimuose trečiąją vietą užėmęs B. Vanagas šiemet dalyvavo keliuose FIA ralio maratonų etapuose, tačiau svarbiausiam tikslui – Dakaro maratonui – įgyvendinti pristigo lėšų.

B.Vanagas su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu „Ladoga Trophy“ reide užėmė antrąją vietą klasėje, antrus metus iš eilės dalyvavo ir „Šilko kelio“ maratone, kurio finišą pasiekė aštunti bendroje įskaitoje.

Be to, kartu su savo komanda vasaros pabaigoje B. Vanagas Vilniuje surengė pirmąjį sostinėje velomaratoną, kuris turėtų tapti tradiciniu ir kurį Sporto vadybos asociacija praėjusią savaitę nominavo „Metų sporto renginiu“.

Pretendavo 10 lenktynininkų

Be jau minėto rinkimų „Lietuvos lenktynininkas 2010“ pirmojo prizininkų trejetuko į šį geidžiamą titulą pretendavo dar 7, o iš viso 10 šalies sportininkų, šiais metais pasiekusių įspūdingiausių laimėjimų.

Tai Jonas Gelžinis, labai nedaug atsilikęs nuo trečiosios vietos laimėtojo ir pelnęs 521 respondento simpatijas, Vaidas Navickas (514), Vaidas Vaičekauskas (507), Martynas Samsonas (398), Andžejus Dzikevičius (140), Martynas Samuitis (131) ir Paulius Pleskovas (34).

Nors balsavimas baigėsi lapkričio 25 d., tačiau organizatoriai rinkimų rezultatus paskelbė tik antradienį. Mat rinkimų pabaigoje buvo pastebėti iš užsienio serverių pasipylę didžiuliai balsų kiekiai kai kurių lenktynininkų naudai. Todėl teko atlikti didžiulį darbą ir atsijoti nesąžiningus „balsuotojus“. Galiojančiais pripažinti 6605 respondentų balsai.

„Žinia, kad atsiras norinčiųjų matyti kitokius rinkimų rezultatus, - sakė viena jų organizatorių, LASF generalinė sekretorė R. Jakienė. – Rezultatais nesame visai patenkinti ir mes, ypač apmaudu dėl mažiausia balsų tepelniusio kroso meistro P. Pleskovo, iškovojusio bronzos medalį šių metų Europos automobilių kroso čempionate.

Vertiname rinkėjų nuomonę, tačiau, regis, pribrendo laikas, kad tokiuose rinkimuose turėtų savo balsą bei įtaką ir LASF, automobilių sporto specialistai. Drįsčiau prognozuoti, kad tokiu atveju rinkimų rezultatai būtų objektyvesni“.


Šiame straipsnyje: kazimieras vasiliauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių