Lietuviai pastebėjo gerus policininkus

„Pastebėk gerą policininką" - taip pavadinta akcija parodė, kad žmonės pastebi ne tik korumpuotus, piktnaudžiauti linkusius pareigūnus - nemaža dalis gautų padėkų skirta būtent kelių patruliams.

Keiksnoti kelių policijos patrulius lietuviams įprasta. Dažnam jie - tiesiog kelių „reketininkai", kurių pagrindinis tikslas - „pasipinigauti". Tačiau akcija parodė, kad lietuviai pastebi ir gerus policininkus.

Akcijos tinklapyje www.pastebek.lt publikuojamos istorijos apie gerų policininkų gerus darbus. Kelias pateikiame ir mūsų portalo skaitytojams:

Už greičio viršijimą nubaustas telšiškis Edgaras sakosi nepykstąs ant tai padariusių policininkų. „Įsėdęs į mašiną maniau, kad bus kaip įprasta iš pareigūnų pusės - šaukimai ir rėkavimai, - rašo jis, - bet jie buvo labai malonūs, o iš mašinos išlipau tiesiog su šypsena, nes jie sugebėjo dar ir pakelti nuotaiką tokią skausmingą man akimirką. Ir už tai norėjau juos pagirti - už deramą darbą ir mandagumą."

Vilnietis Valentinas Zaveckas prisipažįsta kartą viršijęs greitį ir buvęs sustabdytas policijos pareigūno. „Jaunas toks inspektorius pasižiūrėjo mano dokumentus, į mane ir sako: „Ar Jums gražu? Ir ką su Jumis daryti? Aš jaunas, Jūs pagyvenęs ir pabart nepatogu." „Na, - sakau, - barkit." O jis ištiesia man dokumentus ir sako: „Važiuokite, bet geriau atsargiai, nenusidėkite." Žinot, man po jo tokios kalbos pasidarė labai nesmagu", - prisimena Zaveckas. Bet čia kelionės nuotykiai dar nesibaigė. Važiuodamas tuo pačiu keliu atgal ir vėl buvo sustabdytas: „Sustoju ir dar nespėjus jam prieiti iškišęs galvą šaukiu: „Greičio tai neviršijau!" O jis priėjęs sako: „O šviesas tai užmiršote įsijungti."

Ignalinos rajono gyventoja Teresė Svirkovičienė taip pat negaili padėkos žodžių kelių policijos patruliams. Ir jai teko papulti į nepavydėtiną padėtį. „2007 metais mes važiavome iš Ignalinos rajono, Dūkštų, į Vilnių. Vežėme senutę į Vilnių, onkologinę ligoninę, tyrimams, - pasakoja ji. - Pakeliui mums nutiko avarija. Buvome šoke, tokia situacija tikrai sudėtinga, visi buvome pasimetę." Į pagalbą atskubėjo du jauni pareigūnai. Jie sustabdė pakeliui važiuojantį automobilį ir paprašė nukentėjusiuosius nuvežti iki Vilniaus. Padėjo vairuotojui, kuriam, pasak moters, buvo tikrai sunku.

Pareigūnų pagalbos sulaukia ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Štai Pabradėje dirbantis policininkas Algis Adomavičius, iškviestas vairuotojo, gelbėjo automobilio partrenktą stirną. Šią istoriją papasakojęs Pabradės gyventojas džiaugėsi, kad pareigūnai ne tik atlieka pagal pareigybės aprašymą priklausančius darbus, bet ir tai, ką liepia žmogiškumas ir gera širdis.

Kaip ypač svarbų dalyką daugelis akcijos dalyvių mini mandagų, malonų policininkų elgesį, kuris sušvelnina net ir labai nemalonią situaciją. Donatas iš Vilniaus papasakojo apie visai neseną eismo įvykį, kurio kaltininkas buvo jis pats: „Materialinių nuostolių beveik nebuvo, tiesiog susiliečiau veidrodėliais su kitu automobiliu. Kito automobilio vairuotojas iš karto sukėlė konfliktą, iškvietė policijos pareigūnus. Atvykę pareigūnai iš karto nuramino kito automobilio vairuotoją, padėjo surašyti eismo įvykio protokolą, išaiškino tolimesnius veiksmus, susijusius su draudimo procedūromis." Lyg ir nieko ypatinga neįvyko, tačiau patrulių elgesys padėjo žmogui pasijusti geriau, o tuo pačiu sustiprino ir policijos autoritetą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių