Lėktuvai kyla ir leidžiasi moderniuose oro uostuose

Keturi iš dešimties šalies gyventojų įsitikinę - per pastaruosius ketverius metus Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai tapo modernesni, atskleidė Visuomenės nuomonės ir tyrimų centro „Vilmorus" atlikta apklausa. Vos 1 iš 10 apklaustųjų mano, kad oro uostų kokybė nepasikeitė, o 5 iš 10 šiuo klausimu neturi nuomonės. 

Teigiamus pokyčius dažniau pastebi jauni (iki 29 metų) didmiesčių gyventojai, gaunantys aukštesnes pajamas (daugiau nei 1001 Lt asmeniui). Tuo tarpu nuomonės neturi vyresnio amžiaus (nuo 60 metų) kaimo vietovių gyventojai, turintys mažesnį nei vidurinį išsilavinimą.

„Šalies oro uostai sparčiai modernėja - prieš ketverius metus, Lietuvai stojant į Europos Sąjungą, visi trys tarptautiniai oro uostai buvo ir mažesni, ir labiau nusidėvėję. Vis dėlto pagrindinis rūpestis buvo ne tik moderniai įrengti oro uostus, bet ir užtikrinti oro uostų saugumą - būtent tai ir buvo daroma ES lėšomis", - sakė susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius.

Daugiausia pastebėjusių pagerėjusią oro uostų kokybę yra tarp sostinės gyventojų, mažiausiai - tarp kaimo gyventojų.

Panaudojant ES struktūrinių fondų paramą, tarptautiniuose šalies oro uostuose buvo pailginti ir praplatinti lėktuvų kilimo-tūpimo takai, įrengtos modernios šviesų signalinės sistemos bei saugumą užtikrinančios oro uostų aptvėrimo konstrukcijos.

Tarptautiniuose Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose taip pat buvo pastatyti nauji keleivių terminalai, sutvarkyta oro uostų aplinka.

Apklausa parodė, kad daugiau nei pusė teigiamai oro uostų pokyčius vertinančių žmonių, juos sieja su Europos Sąjungos parama.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių