Ledu važinėti – rizikinga, gamtininkai pasiryžę skirti baudas

Šalčiai, prasidėję sausio 25-ąją ir tęsęsi iki vasario 21-osios, jau atslūgo, ledo šarvai ant vandens telkinių sutežo. Bet Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) direkcija dar kartą perspėja visus savaeigių transporto priemonių savininkus apie gresiančią atsakomybę už važinėjimą ledu.

Nes vos tik užšalus potvynio užlietoms pievoms ir Kuršių marioms, daug drąsuolių pamėgo išbandyti savo automobilių manevringumą bei galimybes važiuoti ledu.

„Tačiau dažnas iš jų nesusimąsto, kad tokia savo veikla pažeidžia teisės aktų nuostatas ir gali užsitraukti administracinę atsakomybę, t.y. jam gali būti surašytas administracinių teisės aktų pažeidimo protokolas ir skirta bauda“, - primenama antradienį NDRP išplatintame pranešime.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 76 straipsnis numato, kad „Valstybinių parkų ar biosferos rezervatų, išskyrus valstybiniuose parkuose ar biosferos rezervatuose esančius gamtos paveldo objektus ir valstybinių parkų ar biosferos rezervatų ir jų ribų planuose išskirtus gamtinius rezervatus ir draustinius, apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų“.

Jeigu pažeidimas padarytas gamtinių rezervatų, draustinių, gamtos paveldo objektų arba valstybinių parkų ar biosferos rezervatų ir jų ribų planuose išskirtų gamtinių rezervatų ar draustinių, arba valstybiniuose parkuose ar biosferos rezervatuose esančių gamtos paveldo objektų teritorijose, skirtina bauda nuo trijų iki penkių šimtų litų.

Jei būtų nustatytas pakartotinis pažeidimas, bauda būtų daugiau nei dvigubai didesnė.

„Be to, kiekvienas važinėjantis ledu rizikuoja ir savo bei keleivių saugumu, nes niekas negali būti užtikrintas, kad lede nėra properšų ar silpniau užšalusių vietų“, - teigia NDRP gamtininkai.

Draudimas važinėti ne keliais yra nustatytas bent keliuose teisės aktuose.

Vadovaujantis Specialiosiomis žemės ir miško naudojimo sąlygomis, draustiniuose draudžiama ne keliuose važinėti, statyti ar kitaip eksploatuoti motorines transporto priemones (įskaitant dvirates, trirates ir keturrates savaeiges transporto priemones), išskyrus specialiąsias transporto priemones, žemės ir miškų ūkio techniką Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Nemuno deltos regioninio parko apsaugos reglamente nustatyta, kad „Regioniniame parke draudžiama važinėti ne keliais motorinėmis transporto priemonėmis (įskaitant dvirates, trirates ir keturrates transporto priemones), išskyrus specialiąsias transporto priemones, aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančių institucijų transporto priemones, vykdant žemės ir miškų ūkio, žuvininkystės darbus, jas statyti ar kitaip eksploatuoti ne keliuose Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“

Nemuno deltos regioninio parko direkcija prašo visų, mėgstančių važinėti užšalusiomis pievomis ar užšalusių vandens telkinių ledu, keturratininkų pagalvoti, ar verta rizikuoti savo ir keleivių saugumu ir užsitraukti administracinę atsakomybę bei mokėti baudas.

Ir šiemet, ir pernai Nemuno deltos regioninio parko ribose ant užšalusių vandens telkinių įlūžo ne viena transporto priemonė, žmonių ir technikos gelbėjimui buvo eikvojamos lėšos, jėgos, laikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

koks skirtumas

koks skirtumas portretas
reiketu tukstantiniu baudu,laimetu tada visi-gamtos apsaugos biugzetas padidetu ivairiems projaktams,protingi nenoretu buti kvailio vietoje

kauniete

kauniete portretas
Nera ko laukti - baudas skirti kuo greiciau ir nesikuklinant, kad atsimintu patys ir proanukiams papasakotu . PRIVALO buti apmoketas spec. tarnybu darbas ir zala gamtai (triuksmas , tersalai ir t.t.)

Zbignewas

Zbignewas portretas
Nu šiča galjima ir samaubijcoms skircji baudas :D bec nebus kaip nubausci posle visko jei sekmingai pavykes reikalas bus :D
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių