Kur geriau laikyti automobilį: garaže ar kieme?

Artėjantys šalčiai automobiliams vėl grasina druska, skatinančia kėbulo koroziją. Specialistai sako, kad druska žymiai greičiau „sugrauš“ automobilį, laikomą šiltame garaže, kuriame atitirpęs ledas jai leis atlikti savo juodą darbą. Negana to, jei visą žiemą transporto priemonę laikysite drėgnoje patalpoje, pavasarį galite likti nemaloniai nustebęs – tikėtina, kad jūsų automobilis bus gerokai aprūdijęs.

Automobilių ir saugaus vairavimo specialisto Artūro Pakėno nuomone, jau praėjo tie laikai, kai automobiliai žiemai garažuose buvo užmigdomi pastatant juos ant kaladžių. Dabar, jo manymu, nėra didelio skirtumo, kur žiemą laikyti transporto priemonę – garaže ar tiesiog po atviru dangumi. Šiuo metu, pasak A. Pakėno, pastebima tendencija, kad vairuotojai vis dėlto dažniausiai garažų atsisako.

Tiems, kam garažai atrodo priimtinesni, automobilių specialistas pataria atsižvelgti į tai, kad šie nebūtų per drėgni. Nemažiau svarbu užtikrinti ir jų ventiliaciją. Jei mikroklimatas bus tinkamos būklės, ne tik apsaugosite automobilį nuo rūdžių, bet nepelys ir nepus kiti garaže esantys daiktai, kuriems drėgmė daro didelę įtaką.

„Garaže automobilį galima laikyti, jei jis labai gerai vėdinamas. Jei drėgnas garažas, per žiemą automobilis surūdys. Žinoma, čia aktualiau tiems, kurie automobilį garaže laiko 2 – 3 mėnesius. Jeigu į garažą įvažiuojate tik vakare, tada didelio skirtumo nėra“, - DELFI kalbėjo A. Pakėnas.

Jo žodžiais tariant, didelės reikšmės neturi, kur žiemą laikyti automobilį. Esą kur kas svarbiau užtikrinti jo apsaugą nuo kelininkų barstomos druskos. Vienas iš sprendimo būdų – šaltuoju metų laiku tiesiog dažniau plauti transporto priemonę.

„Sportinio vairavimo centro“ direktorius Andrejus Savčenko taip pat teigė, kad garažas šiandieniams automobiliams nėra būtinas.

Maža to, jis aiškino, kad šildomas ir nepakankamai vėdinamas automobiliui gali net pakenkti: „Jeigu jūs daug važiuojate ir mašiną laikysite šiltam garaže, kur ji kiekvieną kartą atitirpsta, tai gali būti net blogiau. Visą dieną važiuojate keliu, kuriame yra druskų, po to mašiną įvarote į šiltą garažą ir visa tai atitirpsta – pavirsta vandeniu. Tada druskos pradeda „ėsti“ mašiną. Garažas yra gerai, bet reikia, kad jame nebūtų pernelyg šilta. Svarbi ir jo ventiliacija.“

Taip pat specialistai ragina neužmiršti, kad garažą šildyti galima tik esant patikimai ventiliavimo sistemai. Priešingu atveju patalpoje nuolat laikysis drėgnas ir šiltas oras, skatinantis rūdžių, pelėsio ir puvimo atsiradimą.


Šiame straipsnyje: Garažasautomobilis

NAUJAUSI KOMENTARAI

gal

gal portretas
masinoms tie garazai ir gerai,bet gryzti nuo garazo pesciomis labai pavojinga gyvybei-pazystu 3 zmones ,kurie buvo sumusti einantys is garazu,1 tapo invalidu,kito likimas irgi neaisku koks bus,nes po sumusimo nevaldo rankos pirstu ,jau keli men. turi biuleteni-2 nukentejo Siaures pr. 1 Silainiuose....va tau ir garazas,jeigu gali ir gyvybe del jo prarasti.Pinigus atims ,mobilu -tai tik menkniekis,bet jei suluosins.....

m

m portretas
pupa :*

senas garažininkas

senas garažininkas portretas
kai pasistatėme graržą1970m. įsivedėme šildymą. DAUG KAS prieštaravo, atseit per naktį atitirps, o dieną vėl aplips ledais ir bus blogai. Bet po poros mėn. įsitikino, kad visai gerai. Žiguliukai ir Maskatuokliai, kurie stovėjo garažuose, po mdvidešimt metų buvo eksploatuojami be jokių problemų. Dabar kur rasi šildomą garažą. Bet jame geriau laikyti mašinas, nes jos nenukenčia nuo ilgapirščių: TAI veidrodėlio nerandi, tai kurą ištraukia prapjovę šlangutes, jau nekalbu kad gali rasti ant plytų "padėtą", ar išardeytais bamperių signalizacija ir t.t. Todėl kas turi garažus visi mašinas laiko garažuose, o tokių nėra daug.Mes laimingi, kad turime.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių