Kauno mariose - naujas maršrutas laivais (papildyta)

Laivas „Nemunas“ vis dar įkalintas leduose, tačiau jo kapitonas Rimantas Mažukna jam jau nubraižė naują kelionės maršrutą. Nuo gegužės „Nemunas“ plauks iki Kruonio.

Iki Kruonio ir atgal

Iki juosmens įšalę laivai „Nemunas“ ir „Algirdas“ vis dar miega žiemos miegu, o jų kapitonas R.Mažukna jau pasirūpino, kad jiems nestigtų darbo, kai prasidės laivybos sezonas. Nuo gegužės kapitonas kviečia visus norinčiuosius plaukti maršrutu, kuris sujungs Kauno ir Kruonio hidroelektrines.

Trijų valandų kelionė neturėtų prailgti. Laivas praplauks Vieškūnų, Lašinių piliakalnius, Gastilionių atodangą, Meilės, Biliūno įlankas, Mergakalnį, žinoma - Pažaislio vienuolyną bei dar daug kitų Kauno marių regioninio parko perlų. Penkioms minutėms stabtelėjęs prie Kruonio hidroelektrinės laivas apsuks Paukščių salą ir grįš namo. Keliautojai iš viso mariomis įveiks apie 46 km atstumą.

Kelionės metu keliautojai į krantą neišlips, tačiau kapitonas įsitikinęs, kad bus į ką pažiūrėti ir nuo laivo denio. Pirmą kartą Kauno mariomis pasiplaukioję žmonės negali patikėti, kad čia pat pašonėje slepiasi tokios gamtos grožybės, kurias galima pamatyti tik iš vandens.

„Daug žmonių jau man sakė, kad nebenori tuo pačiu maršrutu plauktu į Rumšiškes ir ten praleisti keturias valandas, o tik pasiplaukioti“, - kalbėjo R.Mažukna.

Nesutelpa į vieną laivą

Žilabarzdis kapitonas jau 12 metų laivus su pramogaujančiais keleiviais plukdo į Rumšiškes ir atgal. Plaukiama tik sekmadieniais, tačiau maršrutas tapo gana populiarus. Vasarą vienas „Algirdas“ nebesugeba ant denio sutalpinti visų norinčiųjų, todėl Rumšiškių link patraukia abu laivai. Vienas jų gali sutalpinti beveik pusantro šimto keleivių, kurie specialiai dėl pasiplaukiojimo Kauno mariomis atvyksta ne tik iš Kauno apylinkių, bet ir atokiausių šalies kampelių. Įprasta, kad vieno reiso keleivių būryje būna įsimaišiusi viena kita dešimtis užsieniečių.

„Praėjusią vasarą plukdėme Europos jaunimo krepšinio čempionato dalyvius. Jie liko sužavėti“, - pasitenkinimo neslėpė R.Mažukna.

Keliautojų anšlagas paprastai prasideda birželį ir baigiasi rugsėjį. Per sezoną neseniai penkiasdešimtmetį paminėjęs „Nemunas“ ir penkeriais metais vyresnis jo kolega „Algirdas“ perveža apie 5 tūkst. žmonių.

Siūlo vos kelis maršrutus

R.Mažukna kol kas nežino, ar naujas maršrutas iki Kruonio bus pelningas. Prie laivų išlaikymo valstybė neprisideda, o per pastaruosius metus dar uždėjo papildomus mokesčius. Šiuo metu žmonės turi vis mažiau pinigų pramogoms, o „Nemuno“ ir „Algirdo“ apetito krizė nesumažino. Iki Kruonio ir atgal vienas laivas sunaudos apie 100 litrų kuro.

Apskritai, gali būti taip, kad ateinantį laivybos sezoną šie du laivai bus vieninteliai, kuriais galės paplaukioti tokias pramogas mėgstantys kauniečiai. Kol kas dar nežinia, ar šiemet laivas-restoranas „Aitra“ nuo Vytauto bažnyčios leisis žemyn upe. Taip pat neaišku, ar bus galimybė plaukti iki Kulautuvos.


Kelionė iki Kruonio

 

Iš prieplaukos išplauks šeštadieniais 11 val.

Kelionės kaina - 20 Lt

Vaikams nuo 5 iki 10 m. - 10 Lt

Vaikams iki 5 metų - nemokama

Reiso trukmė - 3 val.


Kelionė į Rumšiškes

 

Iš prieplaukos išplauks sekmadieniais 11 val.

Iš Rumšiškių - 16 val.

Kelionės kaina - 17 Lt

Vaikams nuo 5 iki 10 m. - 8 Lt

Vaikams iki 5 metų - nemokama

Reiso trukmė į vieną pusę - 1 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių