Kas dešimtas automobilis kelyje – be privalomos techninės patikros

Lietuvos keliais važinėja 1,52 milijono automobilių, o kas dešimtas aktyviai eksploatuojamas automobilis net neturi galiojančios techninės apžiūros. Tokius duomenis pateikia Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“.

Draudimo ekspertai įspėja, kad techniškai netvarkingu automobiliu važinėjančiam vairuotojui gali tekti ne tik pačiam remontuoti savo automobilį, bet ir grąžinti draudimo bendrovei nukentėjusiam vairuotojui išmokėtą draudimo išmoką.

„Transekstos“ sausio-vasario mėn. statistika verčia sunerimti – tik 60 proc. vairuotojų privaloma technine apžiūra pasirūpino pareigingai. 4 iš 10 automobilių patikrų metu jau buvo be galiojančios techninės apžiūros. Trečdalis vairuotojų patikrinti techninę automobilio būklę vėlavo savaitę, kas dešimtas – 2 – 4 savaites. Ilgiau nei mėnesį be privalomosios techninės apžiūros važinėjo 2 proc. vairuotojų.

Techniškai netvarkingų automobilių draudikai negina

Pasak draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, remiantis šalyje galiojančiais įstatymais, jeigu paaiškėja, kad eismo įvykis kilo būtent dėl to, kad automobilis yra techniškai netvarkingas, avarijos kaltininkui gali tekti grąžinti draudimo bendrovei išmoką, kurią ji išmokėjo nukentėjusiam vairuotojui.

„Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas yra skirtas apsaugoti nukentėjusiuosius bei jų turtą. Išmoka nukentėjusiajam mokama nepriklausomai nuo to, ar eismo įvykio kaltininkas važiavo techniškai tvarkingu automobiliu ar ne. Tačiau, jeigu paaiškėja, kad eismo įvykio kaltininkas avariją sukėlė dėl to, kad nepasirūpino tinkama automobilio technine būkle, jam gali tekti prisiimti atsakomybę dėl aplaidumo“, – teigia A. Pilčicas.

Esą tokiose situacijose tarp techninio gedimo ir avarijos turi būti priežastinis ryšys. Jeigu vairuotojas važinėja automobiliu, kurio išmetimo sistema yra techniškai netvarkinga ir nesuvaldęs automobilio atsitrenkia į kitą transporto priemonę, draudimo bendrovei išmokos grąžinti jis neturi, nes šiuo atveju priežastinio ryšio nėra – eismo įvykis dėl netvarkingos išmetimo sistemos kilti negali.

Dažniausias pažeidimas – netinkamos padangos

A. Pilčico teigimu, dažniausiai pasitaikančiu techninių reikalavimų pažeidimu, dėl kurių kyla avarijos, pripažįstamos netinkamos padangos.

„Dažnai avarijos neišvengiama tik todėl, kad padangų protektoriaus gylis nebeatitinka reikalavimų ar žiemą važinėjama vasarinėmis padangomis. Taip pat pasitaiko atvejų, kuomet vairuotojai automobilių nesuvaldo dėl išbalansuotos stabdžių sistemos ar vairo sistemos gedimų“, – pasakoja A. Pilčicas.

Esą draudimo bendrovei neseniai teko registruoti avariją, kilusią trūkus blogai suvirintai vairo traukei. Vairuotojas tada neturėjęs galimybių suvaldyti automobilio ir apgadinęs kelias kelkraštyje stovinčias transporto priemones.

Draudimo bendrovės pateiktoje statistikoje nurodoma, jog avarijos metu Lietuvos keliuose patiriama žala vidutiniškai sudaro 2,2 tūkst. litų.

„Į automobilio techninės būklės priežiūrą nereikėtų numoti ranka, nes patyrusiems avariją gali tekti iš savų lėšų remontuoti ne tik savo automobilį, bet ir kompensuoti draudimo išmoką, išmokėtą nukentėjusiajam“, – teigia A. Pilčicas.

Vairuotojams patariama ne tik nepamiršti privalomos techninės apžiūros, pasirūpinti remontu iškilus problemai, bet ir kruopščiai patikrinti įsigytą ne naują automobilį. Tik tokiu būdu vairuotojai gali išvengti nelaimės bei nuostolių.

Vairuotojus skatinant neatidėlioti techninės apžiūros paskutinei dienai, dar nuo pernai metų vidurio buvo nustatyta nauja tvarka. Remiantis ja, jei likus ne daugiau kaip 30 dienų iki apžiūros termino bus nustatyta, kad transporto priemonė yra tvarkinga, kitos apžiūros terminas pratęsiamas tiek dienų, kiek jų buvo likę iki privalomosios apžiūros galiojimo pabaigos. Be to, iki techninės apžiūros galiojimo pabaigos likus 20-čiai dienų automobilių savininkams el. paštu arba trumpąja žinute (SMS) siunčiamas priminimas atvykti. Šią paslaugą vairuotojai nemokamai gali užsisakyti techninės apžiūros metu arba internetu www.vta.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
lyg del t.a. kas 10 avarija ivyksta ...

nzn

nzn portretas
kazka cia kliedite su tuo kas desimtu.

ha

ha portretas
gaila žigulioko, kur foto. Toks nublizgintas. Greičiausiai nuotrauka iš kokių 2000 metų
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių