Ilgiausiąjį šių metų Dakaro ralio etapą lietuvių ekipažas baigė 68-as

Pietų Amerikoje vykstančiame Dakaro ralyje po poilsio dienos reido dalyviams pirmadienį teko įveikti ilgiausiąjį - 852 km etapą - iš Tukumano į Kordobą, kurio greičio ruožą sudarė 593 km.

Benedikto Vanago ir šturmano Sauliaus Jurgelėno ekipažas greičio ruože sugaišo 7 valandas 51 minutę 4 sekundes ir užėmė 68-ąją vietą, o bendroje įskaitoje pakilo į 77-ąją poziciją iš 93-osios tarp 89 antradienį ryte (Lietuvos laiku) klasifikuotų automobilių.

Devintąjį etapą laimėjo ispanas Nani Roma su „Mini“, iškovojęs antrąją pergalę šiemet ir 13-ąją karjeroje, o lyderio poziciją bendroje įskaitoje sustiprino antrąją vietą etape užėmęs dešimtkart Dakaro ralio čempionas prancūzas Stephane'as Peterhanselis.

Po to, kai, likus 4 km iki etapo finišo, dėl automobilio gedimo galutinai sustojo pagrindinis prancūzo varžovas 2011 metų Dakaro čempionas katarietis Nasseras al-Attiyahas („Buggy“), tai dabar S. Peterhanselis artimiausią konkurentą lenkia beveik 50 minučių.

Devintojo etapo lyderių rikiuotė automobilių klasėje:

1. Nani Roma (Ispanija), „Mini“ 5 val. 36 min. 28 sek.

2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Mini“ atsiliko 4 min. 11 sek.

3. Orlando Terranova (Argentina), BMW 6:54

4. Robby Gordon (JAV), „Hummer“ 8:37

5. Giniel De Villiers (Pietų Afrika), „Toyota“ 9:39

6. Carlos Sousa (Portugalija), „Great Wall“ 10:23

7. Leonid Novickij (Rusija), „Mini“ 11:20 8. Geoff Olholm (Australija), „Toyota“ 20:23

9. Matthias Kahle (Vokietija), „Sam-Mercedes“ 26:44

10.Lucio Alvarez (Argentina), „Toyota“ 27:37

... 68.Benediktas Vanagas (Lietuva), „OSCar“ 2:14:36

Lyderių rikiuotė bendroje automobilių klasės įskaitoje (po 9 etapų):

1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Mini“ 24:11:43

2. Giniel De Villiers (PAR), „Toyota“ atsilieka 49 min. 31 sek.

... 77.Benediktas Vanagas (Lietuva), „OSCar“ 26:07:27

Nepasisekė pirmadienį ir motociklų klasėje pirmavusiam prancūzui Davidui Casteu („Yamaha“), kuris trenkėsi į galviją ir išnėrė petį. D. Casteu po šios nesėkmės etape finišavo tik 113-as ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į 21-ąją poziciją.

Etapo nugalėtoju tapo keturiskart Dakaro čempionas bei nugalėtojo titulą ginantis prancūzas Cyrilas Despresas (KTM). Iškovojęs pirmąją pergalę šių metų etapuose Prancūzijos motociklininkas pakilo į antrąją vietą bendroje įskaitoje ir iki 5 minučių bei 23 sekundžių sumažino atsilikimą nuo naujuoju lyderiu šioje klasėje tapusio portugalo Rubeno Farios (KTM), kuris etape liko ketvirtas:

Devintojo etapo lyderių rikiuotė motociklininkų klasėje:

1. Cyril Despres (Prancūzija), KTM 5 val. 41 min. 36 sek.

2. Joan Barreda Bort (Ispanija), „Husqvarna“ atsiliko 4 min. 03 sek.

1. Ruben Faria (Portugalija), KTM 25:57:12

2. Cyril Despres (Prancūzija), KTM atsilieka 5 min. 23 sek.

... 21.David Casteu (Prancūzija), „Yamaha“ 1:50:10

Antradienį Dakaro ralio dalyviai lenktyniaus Argentinoje. Dešimtajame etape iš Kordobos į La Riochą reido dalyviams teks įveikti skirtingą distanciją - automobiliu teks nuvažiuoti 632 km iš kurių 353 km yra greičio ruožas, o motociklininkams teks įveikti 4 km ilgesnę distanciją - 636 km - iš kurių 357 km bus greičio ruožas.