Griežtėja reikalavimai vairuotojus rengiančioms mokykloms

Siekiant užtikrinti geresnį būsimų vairuotojų rengimą, nuo šių metų pradžios įsigalioja nauji reikalavimai vairavimo mokykloms. Aukštesni reikalavimai keliami mokymo kokybei, techninei mokymo bazei ir darbuotojų kvalifikacijai.

Tobulinti reikalavimus paskatino pastebimi dažni vairavimo mokyklų veiklos trūkumai, prastesni nei kitose Europos Sąjungos valstybėse vairavimo egzaminų laikymo rezultatai bei eismo įvykių statistika, rodanti, kad daugiausia eismo nelaimių sukelia pradedantieji vairuotojai.

Šiuo metu valstybinį vairavimo egzaminą Lietuvoje iš pirmo karto išlaiko kiek mažiau nei 40 proc. žmonių. ES vidurkis – 60 proc.

Viena iš naujovių – reikalavimas filmuoti ir įrašinėti vairavimo mokykloje laikomą praktinio vairavimo įgūdžių galutinę įskaitą bei įrašą saugoti vienerius metus. Mokyklos privalo turėti tam reikalingą įrangą. Susisiekimo ministerijos nuomone, šios įrangos pagalba būsimiems vairuotojams bus galima geriau paaiškinti daromas klaidas valdant transporto priemonę. Tokiu būdu taip pat siekiama užkirsti kelią vairavimo mokyklose nesąžiningu būdu įsigyti pirminio mokymo kurso baigimo liudijimą, nes visais atvejais mokykla privalės turėti galutinės įskaitos įrašą.

Daugiau reikalavimų keliama mokyklų techninei bazei. Vairavimo mokyklos privalo turėti nuosavą arba kitais teisėtais pagrindais naudojamą uždarą aikštelę su asfalto ar betono danga. Vairavimo mokyklos galės naudotis vairavimo mokymo aikštelėmis, kurių atstumas nuo mokymo įstaigos ne didesnis kaip 20 km.

Reikalavimas dėl aikštelės nuotolio nebus taikomas, jeigu mokant vairuotoją bus daromas viso praktinio vairavimo mokymo kurso vaizdo ir garso įrašas arba vairavimo mokykla iki nustatytos datos įsigijo žemės sklypą, skirtą didelio ploto ir pralaidumo vairavimo mokymo aikštelei įrengti, ir užsakė vairavimo mokymo aikštelės techninį projektą.

Ribojant mokomųjų automobilių amžių, nuo šiol vairuotojų rengimui naudojamos B kategorijos mokomosios transporto priemonės turi būti ne senesnės kaip 15 metų. 

Siekiama užtikrinti ir aukštesnę vairavimo mokyklų darbuotojų kvalifikaciją. Vairavimo mokytojai ir instruktoriai turės tobulinti kvalifikaciją, aukštosiose mokyklose baigdami periodiniuskursus bei kartą per 5 metus laikyti egzaminą VĮ „Regitra“. 

„Vairuotojų rengimo sistemos tobulinimas pagerins vairuotojų rengimo kokybę, sudarys galimybę būsimiems vairuotojams įgauti daugiau įgūdžių iki egzamino ir leis sumažinti pradedančiųjų vairuotojų padaromų eismo įvykių, nusižengimų ir žūčių skaičių keliuose“, - teigė ministras Eligijus Masiulis.NAUJAUSI KOMENTARAI

vida

vida portretas
Reikia butinai grieztinti moksla.Viena ,"tokia didvyre"moteris instuktore, gyresi kad ji mokina moteris lysti is salutiniu gatviu ir nebijoti,apakau nuo tokios Instruktores pamokymu,uz tai tokie gatvese rezultatai.Bemoksliai vazineja... .Lenda kaip "Kiaules" vienas pries kita,jokio mandagumo keliuose.Siulau nuvaziuoti i Anglija,tenai pavazineti,matysite ,kad tokiame dideliame mieste ,tiesiog smagu vaziuoti,mandagus,supratingi vairuotojai.Vaziuoji ir visai nebaisu.Keliuose svarbi Kultura ir zenklu zinojimas .

instruktorius

instruktorius portretas
Vairavimo mokyklos kaip bemokytu, lietuviu psichologijos jos nepakeis, cia visu pirma zmogui nuo vaikystes turi buti skiepijamas mandagimas ir solidarumas kitu atzvilgiu, nesvarbu ar vairuojant ar einant pesciam. Vairavimo mokyklos moko vairuot zmogu, ir pasiruost egzaminui kuris tikrai nera lengvas, nedaryt klaidu kas yra tikrai sunku, nes egzamine ziurima ne i pacia vairavimo kokybe o i smulkmenas uz kurias galima zymet klaidas, ir kad zmogus islaiko egzamina is pirmo karto tai nereiskia kad jis geras vairuotojas, arba kuris neislaiko is pirmo nereiskia kad jis blogas. Prikalbet cia galima daug, ir naujoviu galima prikurt dar daugiau, kai kursu kokybe bus kaip europoi, uz juos ir moket reikes kaip europoi, turbut nevisiem tada jie bus prieinami..

Lietuvis

Lietuvis portretas
Absurdas, seimas daugiau nesamonių daryt negali?
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių