Dėl bilietų į keltus – įtampa

Tik dabar vasaros atostogas planuoti ėmę žmonės gali nusivilti. Tarptautiniuose keltuose beveik visos vietos užsakytos, o lėktuvo bilietai pabrango beveik dvigubai, rašo „Klaipėda".

Jau perka rudeniui

Keltais iš Klaipėdos galima nuvykti į Vokietiją ir Švediją. Nors reisai yra beveik kasdien, vasarą laivai į abi puses būna pilni. Kompanijos „DFDS Lisco" komunikacijos ir reklamos skyriaus vadovas Vaidas Klumbys įspėjo, jog bilietus reikia užsisakyti iš anksto.

„Į kai kuriuos reisus dar yra vietų ir liepos mėnesiui. Bet daugelis bilietų jau užsakyti. Todėl žmonės savo atostogas turi planuoti bent prieš mėnesį", - patarė V.Klumbys.

Jis teigė, jog kai kurie klientai bilietus užsisakę jau ir rudeniui. 2009 metams rezervuota septyni tūkstančiai vietų.

Sezono metu keleivių skaičius beveik nesiskiria nei savaitgaliais, nei darbo dienomis. Vidutiniškai „DFDS Lisco" keltais per vieną vasaros mėnesį plaukia 21 tūkst. žmonių. „Žiemą keleivių daugiau savaitgaliais. O vasarą keltai užpildyti ir paprastomis dienomis",- pastebėjo pašnekovas.

Išvengia Lenkijos kelių

Daugiausiai keleivių plaukia į Švediją ir atgal. Į Skandinavijos šalis lietuviai vyksta ir poilsiauti, ir darbuotis.

V.Klumbys patikino, jog keltais vis dažniau atvyksta grupės turistų iš Vokietijos ir Švedijos. Į pastarąją šalį dar galima gauti  bilietų ir liepai, - į Karlshamną keltai plaukia kasdien. Į Vokietijos Kylio uostą yra šeši reisai per savaitę. Juose taip pat dar galima rasti laisvų vietų.

Sunkiausiai patekti į Vokietijos uostą Zasnicą. „DFDS Lisco" keltai į šį miestą plaukia tik du kartus per savaitę. „Į Vokietiją ir iš jos plaukia daug keleivių. Jie nori išvengti kelionės per Lenkiją. Todėl nors automobiliu pigiau, pavažiavę Lenkijos keliais kitą kartą žmonės pasirenka keltą",- kalbėjo V.Klumbys.

Skundžiasi, bet plaukia

Turizmo agentūros „Krantas Travel" kelionių konsultantė Raimonda Nemcevičienė patvirtino, jog vasaros sezono metu visada jaučiama įtampa dėl bilietų ir kainų. Iš Klaipėdos keltais plaukia ne tik lietuviai, bet ir latviai.

„Kas planuoja savo atostogas prieš kelis mėnesius, problemų neturi. O tiems, kurie atsibunda tik dabar, pasirinkimas nedidelis",- teigė R.Nemcevičienė.

Liepą ir kai kuriomis rugpjūčio dienomis belikę labai brangūs arba patys pigiausi bilietai. „Ekonominės klasės kajutėse vietų beveik į visus reisus nebėra. Likę tik sėdimos vietos arba liukso klasės kajutės, kurių kaina - nuo šešių šimtų",- teigė kelionių konsultantė.

Ji sakė, jog vietų trūksta ne tik keltuose iš Klaipėdos, bet ir reisuose iš Rygos bei Talino.

„Keltų bilietai kartais būna brangesni už lėktuvų. Bet pastarųjų kaina gali per dieną padidėti dvigubai. Keltų privalumas, kad žmogus gali vykti savo automobiliu. Todėl, nors kartais lietuvaičiai skundžiasi, jog bilietai brangūs, vis tiek renkasi šią susisiekimo priemonę",- tvirtino R.Nemcevičienė.

Brangsta kone kasdien

Palangos oro uostas taip pat pajuto poilsiautojų antplūdį. Daugiausiai keleivių skrenda į Norvegiją ir Turkiją. Iš Palangos galima nuvykti ir į Kopenhagą, Londoną, Dubliną. Keleivių po truputį susilaukia ir naujasis maršrutas į Maskvą. Bet lėktuvas dar tikrai nebūna perpildytas.

„Lėktuvai į pietų šalis tikrai pilni. Šiais metais itin populiaru skristi ir į Skandinavijos šalis",- teigė Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas rinkodarai Ramūnas Vilčinskas. Šiais metais reguliariais reisais per Palangos oro uostą skrido 44 500 keleivių. Vien birželį iš Palangos ir į ją lėktuvais skrido 12 tūkst. žmonių.

Anot R.Vilčinsko, lėktuvo bilietus žmonės stengiasi nusipirkti kuo anksčiau. „Liepos mėnesiui dar yra laisvų vietų, bet jau už didesnę kainą. Bilietai brangsta kiekvieną dieną",-tikino R.Vilčinskas. Pavyzdžiui, skrydis iš Palangos į Oslą kitą savaitę kainuos nuo 600 litų. Užsisakius vietas bent prieš mėnesį buvo galima gauti gerokai pigesnius bilietus. O akcijų metu iki Norvegijos galima nuskristi ir už porą šimtų litų.

Labai skiriasi ir kitų skrydžių kainos. Liepos 18 dieną į Maskvą galima nuskristi maždaug už 500 litų. Dieną prieš bilieto į šį miestą kaina sieks apie 1200 litų.

Traukiniais - į Rytus

Į rytų šalis lietuviai dažniausiai vyksta traukiniais. „Lietuvos geležinkelių" budinti technikė Daiva Venckienė patvirtino, jog vasarą keleivių padaugėja beveik trečdaliu. „Į pravažiuojančius traukinius vasarą, tikėtina, vietos negausi",- teigė D.Venckienė.

Ji perspėjo keleivius, jog bilietus į šiuos traukinius nusipirktų prieš kelias dienas. „Būna, kad laisvų vietų pravažiuojančiame traukinyje dar yra, bet susidaro nemaža eilė, ir žmonės nespėja nusipirkti bilietų",- teigė budinti technikė.

„Lietuvos geležinkelių" traukiniai vyksta į Rusijos miestus - Maskvą ir Sankt Peterburgą bei į Ukrainos miestą Simferopolį. Pastarasis reisas būna tik sezono metu.

„Daug rusų ir baltarusių mūsų traukiniais važiuoja atostogauti į Lietuvos pajūrį. Savaitgaliais šie reisai taip pat būna užpildyti", - patvirtino „Lietuvos geležinkelių" keleivių vežimo direkcijos direktoriaus pavaduotojas komercijai Dalijus Žebrauskas.

Per šių metų birželį tarptautiniais Lietuvos traukiniais važiavo beveik 30 tūkst. keleivių. Pernai per vasarą traukiniais keliavo 98 tūkst. žmonių.

Pilni: kelto bilietais iš anksto pasirūpinę žmonės gali lepintis kelionės malonumais. Tiems, kurie laukė paskutinės akimirkos, teks patirti nesklandumų - liepą ir rugpjūtį į kai kuriuos reisus jau nebeliko vietų.

Informacija:  

Keltų, išplaukiančių iš Klaipėdos, bilietų kainos:

Į Kylį (Vokietija) - nuo 160 litų (sėdima vieta), kajutėje - nuo 350 litų, automobiliui - nuo 220 litų.

Į Zasnicą (Vokietija) - nuo 160 litų (sėdima vieta), kajutėje - nuo 326 litų, automobiliui - nuo 200 litų.

Į Karlshamną (Švedija) - nuo 220 litų (sėdimos vietos), kajutėje - nuo 345 litų, automobiliui - 210 litų.

Skrydžių iš Palangos oro uosto kainos liepą litais:

Į Londoną - 400-600,

Į Oslą - 600-800,

Į Antaliją - nuo 2600,

Į Kopenhagą - nuo 400,

Į Dubliną - nuo 500,

Į Maskvą - nuo 500.

Kupė kainos vienam žmogui traukinyje:

Į Maskvą - 230-271,

Į Sankt Peterburgą - 210-244,

Į Simferopolį - 457.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių