Daugėjo automobilių iš Amerikos

Dėl infliacijos ir pabrangusių degalų atpigusių automobilių pirkimo suintensyvėjimo Lietuvoje nėra.

Benzinas nukonkuravo

Remiantis įmonės „Regitra" duomenimis, iki birželio 30 d. Klaipėdoje užregistruota apie 103 tūkst. transporto priemonių, iš kurių daugiau kaip 87 tūkst. - lengvieji automobiliai.

Tačiau Klaipėdos turguje dažnas kalbintas automobilių pardavėjas teigė, jog pakilus prekių ir paslaugų kainoms automobilių pirkimas atslūgo. Nebepaklausūs tapo dyzeliniai automobiliai.

Atgabena daug galingų mašinų

„Regitroje" užfiksuota, jog bendras į Lietuvą įvežtų ir registruotų naudotų lengvųjų automobilių srautas šiemet sumažėjo 7,9 proc., tačiau automobilių iš JAV registruota 31 proc. daugiau.

Dėl ypač stipriai pakilusių degalų kainų Amerikoje stengiamasi kuo greičiau ir pigiau parduoti benzininius automobilius. Vakarietiškais ir amerikietiškais automobiliais prekiaujančios bendrovės „Dorus" savininkas D.Gotautas sakė, kad iš Amerikos parvežami didelio galingumo automobiliai Lietuvoje nėra paklausūs. Perkamiausi išlieka mažesnio galingumo varikliais amerikietiški bei europiniai, dažniausiai „Volkswagen", BMW markės automobiliai. Daugiau kaip dešimties metų mašinas aktyviai perka rusai ir baltarusiai. Lietuvoje perkamiausios 2000-aisiais bei vėlesniais metais pagamintos mašinos.

Būtinas atitikties įvertinimas

Atsižvelgdama į padidėjusį gyventojų susidomėjimą naudotų kelių transporto priemonių iš JAV registravimo galimybėmis Lietuvoje, valstybės įmonė „Regitra" informuoja, jog, registruojant iš trečiųjų šalių, tarp jų - ir iš JAV - įvežtas kelių transporto priemones, be kitų privalomų dokumentų, reikalaujama pateikti ir pažymą apie atliktą transporto priemonės atitikties įvertinimą. Jį pagal Valstybinės kelių transporto priemonių inspekcijos nustatytą tvarką atlieka oficialūs automobilių gamintojų atstovai ir ekspertizių įmonės.

„Norintys Lietuvoje registruoti iš JAV įvežtus naudotus automobilius, turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tokių užsienio šalyse išduotų dokumentų, kaip automobilio sunaikinimo pažymėjimo ar neremontuojamo automobilio pažymėjimo pagrindu transporto priemonės Lietuvoje negali būti registruojamos. Būtina reikalauti, kad pardavėjas pirkėjui pateiktų originalų ankstesnį transporto priemonės registravimą patvirtinantį dokumentą. Šio dokumento reikės automobilį registruojant „Regitroje", - tikino valstybinės įmonės „Regitra" generalinio direktoriaus pavaduotojas Leonardas Kęstutis Jasūdis.

Kaltas šalies reljefas

Vieno automobilių pardavėjo teigimu, daug nesklandumų kelia automobiliai iš Italijos. Tokios mašinos dažniausiai parvežamos be dokumentų, tik su pirkimo čekiu. Taigi jų registravimas trunka apie mėnesį, nes dažnai dokumentai grįžta paštu arba yra parvežami pardavėjo kito reiso metu.

Italijoje važinėtos mašinos kokybe nepasižymi. Mašinų verslu užsiimantis vyras paaiškino, kad iš ten pargabenti net ir palyginti nauji automobiliai turi variklio defektų.

Šiemet tarp iš JAV įvežtų ir Lietuvoje registruotų naudotų lengvųjų automobilių didžiausią dalį - 10 proc. - sudarė „Chrysler", „Toyota" ir „Mazda" markių lengvieji automobiliai. Iš JAV įvežti ir Lietuvoje registruoti naudoti lengvieji automobiliai yra vidutiniškai penkerių metų, o įvežtieji iš Vokietijos, kurių registruojama daugiausiai, vidutiniškai 11 metų.

Alternatyvus kuras

Daugiausiai naudotų automobilių į Lietuvą įvežama iš Vokietijos. Daugiau įvežama ir iš Prancūzijos, Italijos, Belgijos, Amerikos, Nyderlandų. Iš visų pernai registruotų automobilių 90 proc. sudarė naudotos transporto priemonės.

Pernai iš viso užregistruota daugiau kaip 1,5 mln. lengvųjų automobilių. Pagal degalų tipą dvigubai daugiau registruota benzinu nei dyzelinu varomų automobilių.

Užregistruoti 178 automobiliai, turintys alternatyvų kuro šaltinį - benzino ir elektros.

Daugiausiai užregistruota naujų „Volkswagen", „Toyota", „Škoda", „Opel", „Honda" markių automobilių.

Populiariausia tiek naujų, tiek senų automobilių spalva - pilka.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių