Daug važinėsi – impotentas būsi

Visi pritarsime, kad išpopuliarėję automobiliai gerokai palengvino mūsų kasdienybę - keliauti galime greičiau ir paprasčiau. Deja, lazda turi du galus. Jie nuolat „ryja" pinigus, gadina nervus ir, pasirodo, kenkia organizmui. Taip, ilgos ir varginančios kelionės gali gerokai paveikti kiekvieno vairuotojo sveikatą.

Širdis

Neseni britų mokslininkų tyrimai nedžiugina. Pasirodo, praleidus valandą sėdomis, tikimybė patirtį infarktą padidėja 7 proc. Tuo pat metu didėja antsvorio, diabeto ir insulto rizika. Beje, galima mirti ir nuo bet kokios paaštrėjusios chroniškos ligos. Laimė, išvengti šių nelaimių gerokai paprasčiau, negu jas vėliau gydyti. Tereikia kas 30-40 minučių rasti laiko lengvai fizinei mankštai.

Žinoma, sportuoti sėdint automobilyje ar darbo kabinete nėra taip paprasta, tad, jei neišeina kur nors sustoti ar trumpam išbėgti, bent jau tausokite save viešajame transporte ir dažniau važinėkite stovėdami. Taip pat reiktų nepamiršti apie paprastą, seną, bet labai veiksmingą būdą - pasivaikščiojimą pėsčiomis. Šis lengvas fizinis pratimas - puiki daugelio ligų profilaktika.

Klausa

Medikai nustatė, kad maždaug 30 proc. žmonių, besiskundžiančių klausos sutrikimais, pasiligojo dėl per didelio triukšmo. Tai ypač aktualu didmiesčių gyventojams, o kaltas dėl to... transportas. Miesto gatvėse, autobusų stotelėse ar traukinių stotyse kasdiena labai apkrauname klausos organus. Laikui bėgant jie nesugeba priešintis visam tam triukšmui, todėl mūsų klausa pradeda silpti.

Situaciją dar labiau blogina įprotis automobilyje klausytis muzikos įsikišus ausines. Gydytojų teigimu, triukšmo lygis ausinėse gali siekti 90-100 decibelų. Šitiek visiškai užtenka tiems, kurie nori susigadinti klausą.

Potencija

Aktualiausias šis klausimas vyrams, tačiau, įvertinus tai, kad daugumas vyrų turi šeimas, juo reiktų pasidomėti ir moterims. Viskas labai paprasta - šildomos automobilių sėdynės įvardinamos kaip privalumas. Žinoma, atšalus orams malonu, kai bent viena kūno dalis greičiau sušyla, tačiau medikai nustatė, kad tai tiesiausias kelias į impotenciją ir nevaisingumą.

Reikalas tas, kad padidėjusi temperatūra neigiamai veikia spermos gamybą ir blogina jos kokybę. Būtent todėl gamta vyro lytines liaukas, skirtingai nuo moteriškų, iškėlė į paviršių. Norint, kad sėklidės normaliai ir produktyviai funkcionuotų, jų temperatūra turi būti kiek mažesnė už bendrą kūno temperatūrą. Taigi, per daug šildyti minėtos vietos nereiktų. Beje, ilgai sėdint automobilyje, jei ne tik sėdynių apmušalai, bet ir vyro drabužiai pagaminti iš sintetinio, „nekvėpuojančio" audinio, genitalijos gali perkaisti, tad, net ir neturint šildomų sėdynių, automobilyje reiktų praleisti kuo mažiau laiko. Tai kenksminga ir todėl, kad sėdint kraujas dubens organuose ir audiniuose blogiau cirkuliuoja, tad dėl šito gali prasidėti venų išsiplėtimas ir susilpnėti potencija.

Kojos

Dar viena mūsų organizmo vieta, kur galima „sutikti" varikozę. Jeigu liga nepaveldima, ją galima pasigauti dėl „stovimo darbo" arba „sėdimo gyvenimo būdo", nes, ilgai kojoms nejudant, sutrinka kraujo funkcionavimas kraujagyslėse. Laikui bėgant ir organizmui senstant venos praranda elastingumą, ypač smarkiai „dėvisi" kraują jomis varinėjantys vožtuvai. Jeigu jie su savo užduotimi nesusitvarko, kojos „pasipuošia" išsiplėtusiomis venomis ir varikozinėmis žvaigždutėmis.

Jeigu jums automobilyje arba autobuse tenka praleisti po pusantros ar dvi valandas iš eilės, nepamirškite pamankštinti kojų. Pakelkite nuo grindų vieną koją ir pirmyn atgal palankstykite pėdą, staigiai pasukite ją ratu. Paskui tą patį atlikite su kita koja. Pakartokite pratimą 15-20 kartų ir varikozės turėtumėte išvengti.

Pilvas

Turbūt ne visi žino, tačiau asmeninio automobilio salonas - pati netinkamiausia vieta valgyti. Nepaisant to, apie 70 proc. automobilių vairuotojų valgo būtent ten. Tokią informaciją, atlikę tyrimą, pateikė Astono universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai. Taip pat jie nustatė, kad automobilyje gyvena gausybė pačių įvairiausių bakterijų.

Biologai nustatė, kad ant sėdynių, durų rankenėlių, o ypač - ant vairo - susikaupia tūkstančiai potencialių ligų sukėlėjų. Bakterijos į vidų patenka nuo nešvarių rankų ir drabužių. Mes, nepaisant realaus pavojaus, ramiausiai užkandžiaujame savo „bakterijų fermoje", o paskui stebimės - iš kur tos ligos? Lengviausios žarnyno infekcijos simptomai yra pilvo pūtimas, viduriavimas ir pykinimas. Sunki intoksikacija pasireiškia nuolat „paleistais" viduriais ir skysčių praradimu. Tokiu atveju apie normalų valgymą ir normalią pilvo veiklą galima pamiršti maždaug savaitei.

Akys

Gal skamba neįtikėtinai, tačiau į mūsų virškinimo traktą besikėsinančios „salono gyventojos" gali pakenkti ir akims. Deja, bet kai kurios bakterijos gali pakenkti akies gleivinei. Aiškiausi simptomai - perštėjimas, skausmas, traiškanojimas ir pan. Kaip jos ten patenka? Labai paprastai: jei rankomis lietėte nešvarų vairą, o paskui pasitrynėte akis, ruoškitės galimiems nemalonumams.

Mes jokių būdų nenorime gąsdinti sakydami, kad automobilis yra blogis. Jokiu būdu. Automobilis yra gerai, tiesiog reikia įvertinti, kokį netiesioginį pavojų jis kelia, ir imtis būtinos profilaktikos.


Šiame straipsnyje: Vairuotojasvairavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių