Darbymečiui ūkyje atslūgus – metas atsipūsti šiltuose kraštuose

Sunkiai ūkyje triūsiančiam žmogui darbo per akis visus metus, tačiau žiema – bene palankiausias metas nors trumpam atsipūsti ir išvykti poilsio į svečius šiltus kraštus.

Taip sako didelį ekologinį ūkį Ukmergės rajone prižiūrintis Saulius Daniulis, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos pirmininkas. Ir pokalbio metu sutrukdytas darbo reikalais su kolegomis ūkininkais Italijoje viešintis pašnekovas sako daug keliaujantis.

Kokią ūkinę veiklą vykdote?

Jau devintus metus nuo tada, kai gyvulininkystę iškeičiau į juodųjų serbentų auginimą, užsiimu ekologiniu ūkininkavimu. Maždaug 700 hektarų žemėje auginame ekologiškus kviečius, rugius, žirnius ir kitą.

Žiemos metą ko gero ne tiek daug rūpesčių kelia žemės ūkio darbai. Ar Jums tai tinkamiausias metas trumpoms atostogoms išvykti poilsio į tolimesnę kelionę?

Negalima būtų vienareikšmiškai sakyti, kad ūkininkams žiemos laikotarpiu nelieka darbų. Tam tikros veiklos daug yra ir žiemą, tačiau palikus ūkį artimiesiems galima ištrūkti pakeliauti. Kiek sunkiau tiems ūkininkams, kurie užsiima gyvulininkyste, ypač pienine. Joje veiklos yra daug visus metus. Bet, žinoma, žiemos periodas kiek laisvesnis, kai galima pamąstyti apie trumpesnį atokvėpį ar išvyką į šiltus kraštus.

Ar daug keliaujate?

Mėgstu keliauti ir keliauju tikrai daug. Ypač daug keliauti tenka darbo ar pažintiniais tikslais. Turėjau galimybę pabuvoti Indijoje ir Pietų Amerikoje, kur pamačiau, kaip ūkininkauja vietiniai fermeriai. Tai gera proga praplėsti akiratį ir pasisemti naujų idėjų.

Ar randate laiko poilsinėms kelionėms? Kokius pasaulio kraštus renkatės?

Poilsinėse kelionėse tenka pakeliauti ir po lietuvių taip mėgstamus Egipto, Turkijos ar Ispanijos kurortus. Į šiuos kurortus pailsėti išsiunčiame ir geriausius savo darbuotojus. Jau ketvirtus metus laikomės tradicijos premijuodami darbščiausius kolektyvo narius suteikti jiems keliones į šiltuosius kraštus. Kai kurie darbuotojai jau du tris kartus ilsėjosi Egipto ar Ispanijos kurortuose.

Kodėl svarbu bent kartą metuose atsiplėšti nuo ūkio darbų ir iškeliauti tolėliau?

Ne vien tik miesto gyventojui įdomios kelionės ir akiračio plėtimas. Kaime ūkininkaujantys žmonės taip pat labai komunikabilūs, norintys daug pamatyti ir pakeliauti. Kelionės yra puiki proga atitrūkti nuo ūkio darbų ir pažinti kitą šalį. Be to, išvykos į Egipto ar Ispanijos kurortus yra puiki alternatyva norint pamatyti daugiau nei vien tik Baltijos pajūrį.

Ką dažniausiai keliaudamas siekiate pamatyti? Kokie įspūdžiai po kelionių Jums išlieka ilgiausiai?

Prieš kiekvieną kelionę labai gerai išsistudijuoju jos maršrutą. Kelionėje man svarbu pamatyti ir pajusti tos šalies kultūrą, vidinį gyvenimą, pabendrauti su vietiniais žmonėmis ir, žinoma, esant galimybei, aplankyti ūkius. Visi kelionės metu išgyventi įspūdžiai ir pamatyti vaizdai išlieka ilgam. Malonu  būna prisiminti pokalbius su vietiniais gyventojais,  jų gyvenimo būdą, darbus, rūpesčius bei džiaugsmus.

 

Ar kelionėse patirti įspūdžiai pasitarnauja ir kaip variklis prieš vasarą laukiantį patį darbymetį ūkyje?

Žinoma. Per patį darbymetį būna, kad nelieka laiko net trumpiausiam poilsiui. Taigi, esant galimybei, kelionė į kitą šalį leidžia atitrūkti nuo darbų, rūpesčių. Gerai pailsėjus ir pasisėmus  žinių bei  sužinojus naujų alternatyvų ūkyje, galima vėl rimtai kibti į darbus.


Šiame straipsnyje: teztourkelionėsūkininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

petras

petras portretas
kiek pas poną dirba 'negrų'po 17 val kur jie atostogauja
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių