Dakaro „Silk Way 2009“ maratone – naujas lyderis

Rugsėjo 12 dieną Turkmėnistano teritorijoje esančioje Karakumų dykumoje finišavo priešpaskutinis Dakaro serijos maratono – „Silk Way 2009“ greičio ruožas.

360 kilometrų ilgio išbandyme labai nepasisekė ligšioliniam varžybų lyderiui – katariečiui Nasserui Al-Attiyah iš „Volkswagen“ ekipos, kurio automobilis patyrė avariją, kirsdamas išdžiūvusios upės vagą. Lenktynininkai nenukentėjo, tačiau tikėtina, kad varžybos jiems gali būti baigtos.

Naujuoju maratono lyderiu tapo legendinis ralio pilotas – ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“), kuris savo komandos draugus: Marką Millerį bei Ginielį De Villiersą lenkia daugiau kaip dvidešimčia minučių. Ketvirtąją ir penktąją vietas užima Rusijos atstovai: Ruslanas Misikovas („Nissan“) ir Ilja Kuznecovas („Mitsubishi“).

Aštuntoje vietoje šios dienos greičio ruože finišavo Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas su „OSCar“. Ekipažui pirmą trečdalį trasos sekėsi gana neblogai, tačiau trasoje pasivijus Vladimiro Čagino vairuojamą „Kamaz“, dulkėse nepastebėta kliūties, į kurią prakirsta padanga. Bekeičiant ratą, lietuvius aplenkė kitas sunkvežimis, kurį vejantis buvo padaryta klaida – nepastebėtas posūkis, todėl B.Vanago ekipažui teko nuvažiuoti dar apie 15 kilometrų ilgio apylanką. Dėl šios priežasties automobilių įskaitoje Lietuvos lenktynininkus aplenkė Aleksejus Berkutas, vairuojantis „Mitsubishi“.

Lietuvis Antanas Juknevičius bei jo šturmanas – Andrejus Stepanovas iš Kazachstano su „Bowler“ automobiliu, šiandien buvo 28-ti, o absoliučiai nukrito į 15-ąją poziciją. Arūno ir Aurimo Lekavičių duetas su „Mitsubishi Pajero“ aštuntajame greičio ruože numatytu laiku finiše nepasirodė.

Lyderių rikiuotė automobilių įskaitoje po aštuntojo greičio ruožo yra tokia:

1. C.Sainzas (Ispanija) - „Volkswagen“
2. M.Mileris (JAV) - „Volkswagen“ + 21 min. 52 sek.
3. G.De Villiersas (PAR) - „Volkswagen“ + 28 min. 09 sek.
4. R.Misikovas (Rusija) - „Nissan“ + 4 val. 44 min. 04 sek.
5. I.Kuznecovas (Rusija) - „Mitsubishi“ + 5 val. 23 min. 30 sek.
6. M.Saukanas (Latvija) - „OSCar“ + 6 val. 06 min. 56 sek.
7. A.Berkutas (Rusija) - „Mitsubishi“ + 6 val. 12 min. 25 sek.
8. B.Vanagas (Lietuva) - „OSCar“ + 6 val. 26 min. 11 sek.
9. R.Heymannas (Izraelis) - „Mitsubishi“ + 8 val. 17 min. 35 sek.
10. B.Novickis (Ukraina) - „Mitsubishi“ + 10 val. 20 min. 01 sek.
...
15. A.Juknevičius (Lietuva) - „Bowler“ + 12 val. 49 min. 15 sek.

Sunkvežimių įskaitoje devintajame greičio ruože vyko gana atkakli kova, nes pirmasis finišavusiųjų penketukas įtilpo į dešimties minučių intervalą. Tačiau žvelgiant į bendrąją įskaitą, užtikrintai pirmauja Firdausas Kabirovas iš „Kamaz“ ekipos, atstumą prieš antrąją vietą užimantį Gerardą De Rooy („Iveco“) padidinęs iki vienos valandos. Nuo G. De Rooy dar 40 minučių atsilieka greičiausias šią dieną buvęs čeko Aleso Lopraiso ekipažas, važiuojantis „Tatra“ sunkvežimiu. Toliau rikiuojasi dar trys „Kamaz“ lenktynininkai: ketvirtas – Eduardas Nikolajevas, penktas – Ilgizaras Mardejevas, o šeštąją vietą užima Vladimiras Čaginas, prieš porą dienų patyręs didelių techninių problemų, kuomet jo sunkvežimiui išlūžo ratas.

Rugsėjo 13-oji (sekmadienis) taps paskutine maratono „Silk Way 2009“ diena, po kurios bus karūnuoti šių debiutinių varžybų nugalėtojai bei prizininkai. Devintasis greičio ruožas yra tik 15 kilometrų ilgio, tačiau nuvertinti jo nederėtų – nugalėtoju taps tas ekipažas, kuris pirmas pasieks finišą Ašgabato mieste.


Šiame straipsnyje: "Silk Way"Benediktas Vanagas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių