B.Vanago ir S.Jurgelėno ekipažas susigrąžino 8-ąją poziciją

Penktadienį finišavo priešpaskutinis, septintasis „Šilko kelio 2010“ („Silk Way 2010“) ralio maratono greičio ruožas. Jame Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas finišą pasiekė septintoje vietoje, o bendrojoje įskaitoje palypėjo dviem laipteliais aukščiau – į aštuntąją poziciją.

„City Service Spb“ komandai atstovaujantiems lietuviams dvi pozicijas ne savo noru padovanojo rusas Ilja Kuznecovas („Mitsubishi“) ir ukrainietis Bogdanas Novickis („Nissan“). Po šeštojo greičio ruožo I. Kuznecovas važiavo šeštoje vietoje, o B.Novickis buvo devintas. Tačiau penktadienį abiems lenktynininkams finišo pasiekti taip ir nepavyko.

„Šios dienos greičio ruožas pasižymėjo didele įvairove: greitas sekcijas vis keisdavo atkarpos, kuriose netrūko provėžų ir bekelės elementų“ – sakė B.Vanagas. „Rimtesnių problemų neturėjome, tik kartą teko sustoti keisti automobilio rato. Prakiurus padangai svylančios gumos kvapas buvo juntamas net automobilio salone“.

„Šiandien dalyviai turėjo progą pagerinti pozicijas bendrojoje įskaitoje, todėl stengėsi kovoti. Greičiausiai tai ir lėmė kai kurių mūsų varžovų nesėkmes. Nors prieš mus startavo mažesnė dalis visų lenktynininkų, važiuodami matėme tiek sugedusių, tiek avarijas patyrusių ekipažų. Patys dar išvakarėse nusprendėme naudoti gynybinę taktiką: važiuoti nerizikuojant, tačiau užtikrintai, neleidžiant mūsų aplenkti kitiems varžovams. Toks sprendimas pasiteisino – absoliučioje įskaitoje esame aštunti, o T1.1 klasėje užimame trečiąją vietą“ – minėjo lenktynininkas.

Penktadienis buvo ypatinga diena tiek automobilių, tiek sunkvežimių įskaitoje. Abiejose jų jau galima kalbėti apie potencialius nugalėtojus – žinoma, jei trumpame šeštadienio greičio ruože nenutiks nieko nenumatyto.

Antrą kartą iš eilės tarp automobilių greičiausias buvo Nasseras Al-Attiyah, kurį kartu su B.Vanagu maratone dirbantys žurnalistai išrinko kaip linksmiausius „Šilko kelio“ lenktynininkus. Atsilikęs minutę ir 32 sekundes antras finišavo lyderis absoliučioje įskaitoje – ispanas Carlosas Sainzas.

Trečias buvo JAV lenktynininkas Markas Milleris (+4 min. 11 sek.). Ketvirtąją ir penktąją vietas užėmė Rusijos atstovai. Aleksandras Mironenko („Nissan“) lyderiui pralaimėjo 34 minutes ir 39 sekundes, o Aleksejus Berkutas – 40 minučių ir 7 sekundes.

Problemų dėl transmisijos turėjo vienas lyderių – Matthiasas Kahle, vairuojantis „SMG“ bagį. Sugedus automobiliui savo tautietį į finišą partempė kitas dalyvis – vokietis Matthiasas Behringeris, maratone dalyvaujantis už „MAN“ sunkvežimio vairo.

Tarp sunkvežimių septintajame greičio ruože dominavo patyręs lenktynininkas – Vladimiras Čaginas, vairuojantis „KAMAZ“. Labai sėkminga diena buvo ir čekui Alesui Lopraisui („Tatra“), kuris liko antras, tačiau V.Čaginui pralaimėjo 16 minučių ir 45 sekundes. Vos penkiomis sekundėmis už Čekijos atstovą lėtesnis buvo kitas „KAMAZ“ lenktynininkas – Firdausas Kabirovas. Po lyderių trejetuko finišavo dar du rusų gamintojo atstovai. Ketvirtas buvo tvirtai maratone tebepirmaujantis Eduardas Nikolajevas (+20 min. 29 sek.), o penktas – Andrejus Karginovas (+20 min. 50 sek.).

Primename, kad šios dienos greičio ruožo apžvalgas galite pamatyti TV1 bei Eurosport televizijų eteryje.

Ralio maratono „Šilko kelias 2010“ finišas ir paskutinis greičio ruožas įvyks šį šeštadienį. Nors prieš akis tik 16 įskaitinių kilometrų, organizatoriai žada, kad jie bus toli gražu ne patys lengviausi.