Atsargiai - agresyvūs vairuotojai: kaip su tokiais nesusidurti?

Kiekvienas vairuotojas kartais patiria agresyvų kito eismo dalyvio elgesį – jam rodomi nepadorūs gestai, vartojama vulgari kalba arba nepagrįstai signalizuojama. Deja, kaip rašoma portale „Roadandtravel.com“, pusė eismo dalyvių į tokį elgesį atsako agresyviais veiksmais, taip rizikuodami sukelti pavojingą konfliktą.

Vyrai dažniau nei moterys į agresiją atsako agresija (atitinkamai 54 ir 46 proc.), 18-24 m. jaunuoliai taip elgiasi dažniau nei virš 65 metų sulaukę vairuotojai (67 ir 30 proc.), o turintys vaikų reaguoja agresyviau nei jų neturintieji (59 ir 45 proc.).

„Neramina tai, kad vežantieji vaikus nesistengia išvengti konflikto. Agresyvus elgesys gali baigtis rimčiau nei apsižodžiavimu, o pasidavimas neigiamoms emocijoms yra pavojingas, nes nervingumas blaško dėmesį, – perspėja „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Didžioji dalis vairuotojų į agresyvius kitų eismo dalyvių veiksmus atsako garso signalu, šaukimu, viduriniojo piršto rodymu, žibintų mirksėjimu, o kai kurie vairuotojai net mėgina kitą agresijos apimtą vairuotoją nustumti nuo kelio.

Ką gi daryti atsakingai besielgiantiems ir kelių etikos kodo besilaikantys vairuotojams, kurie nori ir gali sumažinti konflikto tikimybę. „Autobild.lt“ nurodo šias ašuonias taisykles, kurios padės išvengti konfliktų, o jiems nutikus, be pasekmių išspręsti situaciją.

1) Vairuotojų pyktis kyla dėl pasiklydusių eismo dalyvių sukeliamo eismo srauto sulėtėjimo, todėl patartina savo kelionę susiplanuoti iš anksto.

2) Nereikėtų važiuoti pernelyg arti kitų eismo dalyvių – rekomenduojama išlaikyti maždaug dviejų sekundžių atstumą ir užleisti kelią prieš rikiuojantis į kitą eismo juostą.

3) Važiuojant vertėtų laikytis dešiniosios juostos, kadangi kitu atveju agresyviam vairuotojui gali pasirodyti, kad tyčia blokuojate greitesnę eismo juostą.

4) Patartina vengti rodyti nepasitenkinimą signalizuojant ar darant spaudimą važiuoti greičiau.

5) Geriau vengti akių kontakto, nes tai gali būti palaikyta provokacija.

6) Jei suklydote, turėtumėte atsiprašyti – to dažnai pakanka neigiamoms emocijoms ir konflikto rizikai sumažinti.

7) Jei agresija pavirsta daugiau nei žodžiais ar gestais, iš vidaus užrakinkite duris ir uždarykite langus.

8) Kritinėje situacijoje žibintų ar garsinio signalo pagalba atkreipkite kitų žmonių dėmesį bei skambinkite policijai.

Keliuose yra daug vairuotojų, kuriuos suerzint gali beveik bet kas – prastos kelio dangos sąlygos, kitų vairuotojų elgesys, kamščiai, eismo taisyklės.

Greitai kantrybę prarandantys žmonės prieš sėsdami prie vairo turėtų pasistengti pamiršti asmenines problemas. Salono vėdinimas, gilus kvėpavimas, atpalaiduojančios muzikos klausymas gali padėti kovojant su streso simptomais.

„Net jei jus erzina kito vairuotojo įgūdžių trūkumas, reikėtų nekreipti į tai dėmesio ir asmeniškai nepriimti kitų padarytų klaidų. Palikime auklėjimą ir priežiūrą policijai,“ – pataria vairavimo instruktoriai.


Šiame straipsnyje: agresyvūs vairuotojaiagresija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Atsakymas

Atsakymas portretas
VAŽINĖTI SU TANKU

ui

ui portretas
įsitaisyti dažasvydžio pušką ant kapoto. Tik su šūdais užtaisytą.

Pritariu pirmam

Pritariu pirmam portretas
Ir dar nepakenktų nervų nevaldantiems ir teisių neduot, ir automobilių pirk neleist. Kažko labai jau daug nervingų keliuose priviso. Tegu pėstute vaikšto, sveikesni gal bus.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių