Apklausa: vairuotojus labiausiai erzina kelyje „nardantys“ vairuotojai

Lietuvos vairuotojus keliuose labiausiai erzina pavojingai tarp automobilių manevruojantys kiti vairuotojai, atskleidžia bendrovės „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Šalies keliuose pavojingai „nardančius“ vairuotojus didžiausiu galvos skausmu laiko daugiau nei 7 iš 10 apklausos dalyvių.

Pusę visų respondentų itin piktina posūkio signalo prieš sukant, persirikiuojant ar lenkiant nerodantys transporto priemonių valdytojai.

Vairuotojų didžiausių „galvos skausmų“ trejetuką baigia kai kurių automobilistų per lėtas važiavimas – į klausimą „kas jus labiausiai erzina vairuojant?“ šį atsakymą pasirinko 22,9 proc. apklausos dalyvių.

Apklausoje vairuotojo pažymėjimą turintys gyventojai galėjo pažymėti tris juos labiausiai erzinančius dalykus vairuojant.    

„Staigiai priešais automobilį išniręs ar jam kelią užkirtęs automobilis gali virsti ne tik išgąsčio, bet ir rimtos avarijos priežastimi, todėl dauguma vairuotojų pavojingus manevrus laiko didžiausia yda kelyje. Primename, kad būtent drausmingas vairavimas yra vienas iš kriterijų, lemiančių mažesnę transporto draudimo įmokos sumą“, - teigia „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo Žalos sureguliavimo departamento direktorius Egidijus Velička.

Remiantis apklausa, automobilių „nardymo“ kelyje labiau netoleruoja moterys – daugiau nei 75 proc. moterų ir 68,4 proc. vyrų tokį vairavimą laiko labiausiai erzinančiu.

Tačiau 7,9 proc. apklaustųjų piktina pačių moterų vairavimas. Moteris už vairo prie erzinančių dalykų vairuojant priskyrė ne tik 9,8 proc. vyrų, bet ir - 4,8 proc. apklausoje dalyvavusių moterų.

Tyrimas atspindi, kad pavojingų kitų vairuotojų manevrų ypač netoleruoja vyresnio amžiaus vairuotojai. Be to, šis netoleravimas auga su kiekviena amžiaus grupe - kuo respondentai vyresni, tuo didesnė jų dalis tokius manevrus kelyje priskiria labiausiai nervus tampantiems veiksniams. Chuliganiško vairavimo itin nemėgsta vairuotojai, kurių amžius yra nuo 70 metų - 84 proc. jų tokį vairavimo stilių laiko labiausiai erzinančiu sėdint už vairo.

Beje, 21,6 proc. respondentų didžiausiais galvos skausmais vairuojant dar nurodo vilkikus, kuriuos gali būti sunku aplenkti, ir motociklininkus. Naujokai už vairo taip pat nėra mėgstamiausi eismo dalyviai – neseniai vairuotojo pažymėjimą gavusieji nervina 15,8 proc. apklaustųjų.

„Vilmorus“ apklausoje dalyvavo 1004 pilnamečiai Lietuvos gyventojai.Komentarai 11 Rašyti komentarą

tai

tai portretas
tie kurie nepatenkinti juos lenkianciais ir yra niekur neskubantys ir stabdantys eisma, tie kurie neskuba pervaziuoti sankryzas ir duoti kelia kitiem

to tai

to tai portretas
tas skubejimas i gera vistiek neisena, nu maciau ne karta jau, aplenkia pypsi man, o po to vistiek prie kiekvieno sviesaforo susitinkam, bet jau toks zmoniu budas lietuvoj - nervai, skubejimas i niekur. Kitose salyse zmones irgi turi ir darbus, ir savo reikalu, bet kazkodel tai gali ramiai vaziuoti, mentalitetas kitoks.

Filon

Filon portretas
Čia vienas aiškina, matomai niekur nebuvęs, buk tai kitose šalyse..... STOKHOLME varo 80 visa kolona, nors reikia60, o mūsų buduliai vieni važiuoja 40 kiti iš tų nervų, kad apeiti spaudžia 100

psichas

psichas portretas
Vairuoju seniai ir pastebėjau ,kad pirmi nardytojai pasirodė tuo metu ,kai mokymo įstaigos paruošė pirmuosius vadinamus ,,antraeilininkus ,, . Įtakos matyt tam turėjo , kad profesionalus vairuotojas jau negalėjo mokyti vairuoti savo pažįstamą asmenį t.y. reikia,kad būsimasis vairuotojas sumokėtų pinigus , o kas iš jo išeis niekam nerūpi . Pastaruoju metu vis dažniau matosi vadinami ,,šaškininkai,, ,tai vairuotojai kurie automobiliu tarsi lošia šaškėmis , [ šaškės tiesiai juda kampais ] Todėl apvažiuoti tokį darosi problematiška . Reiškia nardytojų dar padaugės . Tiesa sakant mane visai jie neerzina Kaip išmokė ,taip ir važinėja .
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių