Vyriausybė patvirtino mokslo slėnių plėtros programas

Vyriausybės posėdyje ketvirtadienį buvo patvirtintos integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) „Nemunas" ir „Santaka" plėtros programos.

Šiuos slėnių projektus Vyriausybei svarstyti pasiūlė švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, motyvuodamas tuo, kad projektams pritarė premjero vadovaujama Mokslo, technologijų ir inovacijų plėtros komisija.

Slėnio plėtros programa siekiama įkurti integruotą mokslo, studijų ir verslo centrą - slėnį „Santaką", kuriame bus sudarytos tinkamos sąlygos vykdyti viešus ir privačius tyrimus, įkurti žinioms imlias įmones, teikti pridėtinę vertę kuriančias bei žinioms imlias paslaugas.

Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro - slėnio „Santaka" iniciatoriai ir steigėjai yra trys didžiosios Kauno miesto mokslo ir studijų institucijos: Kauno technologijos universitetas (KTU), Kauno medicinos universitetas ir Lietuvos energetikos institutas bei trys didžiausios šalies verslo grupės: koncernas „Achemos grupė", „MG Baltic Investment" ir „Kauno tiltai".

Šios institucijos savo bazėje kurs bendro naudojimo mokslo ir studijų centrus, kurie inicijuos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veiklas tokiomis kryptimis: darnioji chemija ir farmacija; mechatronika ir susijusios elektroninės technologijos, biomedicininė inžinerija; ateities energetika; informacinės ir komunikacinės technologijos.

Numatomos investicijos į slėnio „Santaka" plėtrą - 288, 45 mln. litų. KTU rektoriaus prof. Raimundo Šiaučiūno teigimu, tai yra didžiausia investicija Lietuvoje į mokslo ir studijų institucijų tiriamąją bazę per pastaruosius 20 metų. Ši investicija sudarys prielaidas gerokai sustiprinti aukštųjų studijų kokybę, vykdyti pačius perspektyviausius mokslinius tyrimus bei kryptingai prisidėti prie žinių visuomenės ir žinių ekonomikos kūrimo, Lietuvos ūkio konkurencingumo stiprinimo.


Šiame straipsnyje: slėniaimokslastechnologijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių