Universitetų rektoriai tarsis, kaip vykdyti studentų rotaciją

Aukštųjų mokyklų rektoriai spręs, kaip po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo vykdyti studentų rotaciją, sako Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) prezidentas, Kauno medicinos universiteto (KMU) rektorius Remigijus Žaliūnas.

Prieš Kalėdas KT paskelbė, kad Konstitucijai prieštarauja Mokslo ir studijų įstatyme numatyta tvarka, kai studentų mokymosi rezultatai vertinami ne po kiekvieno akademinio mokymosi laikotarpio - semestro, o kas dvejus metus.

Kaip elgtis po tokio KT išaiškinimo, rektorių konferencija tarsis sausio 20-ąją numatomame posėdyje.

„Manyčiau, kad nuomonių įvairovė visą laiką yra tarp įvairių aukštųjų mokyklų. Dar turime tam laiko, ramiai aptarsime ir informuosime savo studentus“, - BNS sakė R.Žaliūnas.

Jo nuomone, studentai, kurių studijų sutartyse numatyta rotacija kas dvejus metus, turėtų būti rotuojami taip ir toliau.

„Mano galva, visi priimti tiek įstatymai, teik Konstitucijos išaiškinimas turi galioti ne į praeitį, o į ateitį, tad manau, kad tos sutartys, kurios yra pasirašytos su studentais, jos ir išliks galiojančios, o naujai priimtiems ir tiems, kurių sutartyse tai nenumatyta, mes numatysime tvarką, kaip elgsimės“, - sakė KMU rektorius.

„Šiuo metu jokios panikos neturėtų būti, kadangi mes su studijuojančiais savo lėšomis turime pasirašę sutartis, ir jos išlieka galiojančios. Visų sutarčių, kurios pasirašytos vadovaujantis įstatymais, manau, kad KT nepanaikino. O dėl naujai priimtų studentų ar tų, kurie į tas tvarkas nepakliūva, numatysime visą eigą“, - teigė jis.

KT nutarimu, Konstitucijai prieštarauja aukštąjį mokslą reformavusio Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos tiek dėl studijų finansavimo tvarkos, tiek dėl universitetų valdymo.

Prieštaraujančiu Konstitucijai pripažintas ir vienas esminių valstybinių aukštųjų mokyklų organizacinės ir valdymo struktūros pertvarkos elementų - aukštųjų mokyklų savivaldai būdingų valdymo funkcijų perdavimas tarybai, kurią sudarant akademinė bendruomenė neturi lemiamos įtakos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
R.Ginevičius: universitetų tarybos tebuvo reikalingos palankiems rektoriams išrinkti Konstitucinio Teismo sprendimas rodo, kad nedidelė banda žmonių, vadovaujami Andriaus Kubiliaus ir Gintaro Steponavičiaus, pažeidė Konstituciją, bandydami įtvirtinti jų neteisėtą įtaką universitetuose. Dabar būtinas apsivalymas. Visa nusikaltėlių klika už Konstitucijos laužymą ir Lietuvos kultūros naikinimą turi gauti ilgus metus kalėjimo. Užtenka mums valdžios grobimo revoliucijomis. Laikas pradėti dirbti, vadovaujantis Konstitucija.

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Skaičiau Konstituciją- nieko ten apie studentų rotaciją nerašoma. KT teisėjai , gaudami didžiules algas ir ,matyomai neturėdami per dienas ką veikti, įsidarbino dar ir universitetuose...ir nenusišalinę sprendžia tų antų darboviečių klausimus...na visai nebėr tvarkos?

Gyvenimo normos

Gyvenimo normos portretas
Visų pirma, iš universitetų būtina išguiti žiaurias, svetimas tradicijas, nes tai gyvybinis klausimas: išlikti ar mirti. Nedžiaugsmingas studentų gyvenimas. Kokį darbą dirbs filosofai, socialiniai darbuotojai, tarptautininkai, verslininkai? Kiek bus iškepta savivaliautojų, kurie neturi ką veikti, o užima svetimas vietas, teršia mokslo turinį. Edukologai sugalvojo reformuoti visuomenę ir negali apsiraminti. Jiems patinka grobti visuomenės pinigus ir nieko nepadaryti.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių