Studentiško būsto paieškų metas

Esate studentas ir negavote kambario studentų bendrabutyje? Ne bėda. Išsinuomoti kambarį ar butą sostinėje nesunku. Tačiau reiktų paskubėti - butų nuomos kainos artėjant naujiems mokslo metams didesnės nei paprastai.

Vasaros pabaigoje Vilniuje vėl jaučiamas sujudimas. Į sostinę suvažiuoja studentai. Iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių į Vilniaus aukštąsias mokyklas studijuoti atvykstantys jaunuoliai susiduria su pirmu galvosūkiu: kur gyventi?

Dėl nepriimtinų gyvenimo sąlygų studentų bendrabučiuose vis daugiau jų žvalgosi butų. Populiariausia - vieno ir dviejų kambarių butų nuoma. Juose studentai gyvena keliese - taip lengviau mokėti nuomą.

Kainos plonai studento kišenei ne menkos, bet kalbos, jog artėjant rugsėjui rasti butą labai sunku, - laužtos iš piršto. „Vilniaus dienos" žurnalistei, paskambinusiai internete ir laikraščių skelbimuose nurodytais numeriais, per valandą pavyko susitarti dėl trijų butų nuomos.

Pirmas bandymas

Tikslas:. Vieno kambario butas.

Kaina. 700 litų per mėnesį ir komunaliniai mokesčiai.

Studijuoju Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, kuris yra centre. Ieškau buto netoli centro. Tačiau pamačius čia esančių butų kainas ima panika. Mokėti 1500-2000 litų per mėnesį niekaip negalėčiau. Akis užkliūva už vieno skelbimo: „Išnuomojamas bendrabučio tipo vieno kambario butas Naujininkuose. Kaina - 800 litų per mėnesį."

Paskambinu ir sutariu atvažiuoti apžiūrėti siūlomo buto. Nuo centro iki prie pat Naujininkų tilto esančio devynaukščio namo - 10 minučių kelio. Tačiau nekokią reputaciją turintis Naujininkų rajonas kelia abejonių.

Buto savininkas Vadimas telefonu pasako, kad reikia pakilti į penktą aukštą. Vos įėjusi į smirdančią ir apleistą namo laiptinę suprantu, kad čia gyventi nenorėčiau. 27 kv. m dydžio bute yra vienas kambarys, maža virtuvė, vonia ir apleistas balkonas. Vadimas pasakojo, kad anksčiau čia gyveno jo mama. Jai mirus butas liko tuščias.

„Nors name gyvena apie 30 proc. asocialių žmonių, šalia gyvenantys kaimynai - normalūs. Gyvena keli alkoholikai, bet jie tylūs, netriukšmauja", - atviravo buto šeimininkas. Kiek pasiderėjus pavyksta kainą sumažinti iki 700 litų. „Butas išnuomojamas su visais baldais. Paliksiu net paveikslus ir patalynę. Tik perspėju, kad santechnika čia prasta. Vonios kambarys taip pat apleistas. Kai prausitės, geriau apsiaukite gumines šlepetes", - patarimus geranoriškai dalijo vyras.

Pasakiusi, kad noriu apžiūrėti dar kelis butus, išeinu.

Antras bandymas

Tikslas. Dviejų kambarių butas.

Kaina. 1300 litų per mėnesį ir komunaliniai mokesčiai.

Didžioji dalis nuomojamų butų - per tarpininkus. Už tarpininkavimą nekilnojamojo turto agentūros ima papildomą vienkartinį 700 litų mokestį. Ieškau pasiūlymo be tarpininkų.

„Išnuomoju tvarkingą dviejų kambarių butą Justiniškėse. Kaina - 1300 litų", - skelbime rašo buto savininkė Aušra. Paskambinusi apsidžiaugiu, kad butas dar neišnuomotas. „Anksčiau čia gyveno du vaikinai, tačiau baigę studijas išsikraustė. Butas tvarkingas - įstiklintas balkonas, yra trys sofos lovos, spintos, stalas, foteliai, gerai įrengta virtuvė. Butas paprastas, ištaigingų baldų nėra", - telefonu pasakojo buto šeimininkė.

Moteris perspėjo, kad komunaliniai mokesčiai žiemą gali siekti iki 300 litų per mėnesį ir kad reikės mokėti mėnesiu į priekį. Jei nuspręsčiau čia gyventi, būtų sudaroma sutartis. „Dėl šventos ramybės", - juokėsi Aušra.

„Keliese gyvensite? Dvi merginos? Labai gerai, nes nenoriu, kad bute gyventų šeima su vaikais. Kada atvažiuosite apžiūrėti buto?" - moteris nepatarė ilgai laukti. Įdėjusi skelbimą savininkė sulaukė daug skambučių, tačiau tinkamų nuomininkų dar nerado.

Trečias bandymas

Tikslas. Kambarys bute.

Kaina. 400 litų per mėnesį ir komunaliniai mokesčiai.

Pigiausia nuomotis atskirą kambarį. Jų kaina svyruoja nuo 250 iki 700 litų per mėnesį. Laikraštyje tokių skelbimų netrūksta, tačiau pirmi skambučiai nuvylė - kambariai buvo išnuomoti. Trečią kartą pavyksta. Išnuomojamas kambarys Antakalnyje.

Telefonu atsiliepia solidaus amžiaus moteris. „Kambarys dar neišnuomotas. Tačiau ieškau rimtos merginos", - perspėja tame pačiame bute gyvenanti savininkė. Anksčiau niekada nuomininkų neturėjusiai moteriai svarbiausia, kad mergina būtų tvarkinga ir rami. „Čia nebus galima triukšmauti. Taip pat griežtai draudžiu rūkyti", - kategorišku balsu sakė buto savininkė.

Dviejų kambarių buto svetainėje gyvena pati šeimininkė, nuomininkė gyventų miegamajame. „Televizorius yra tik svetainėje. Jei norite jį turėti savo kambaryje, teks atsivežti", - sakė savininkė.

Ar daug žmonių kreipėsi dėl buto nuomos? „Kvailai pasielgiau. Įdėjau skelbimą ir išvažiavau atostogauti. Grįžusi radau daugybę praleistų skambučių", - pasakojo moteris.

Trys klausimai specialistui

Į juos atsako Irmina Šimonėlytė, nekilnojamojo turto agentūros rinkodaros specialistė:

- Ar prieš naujus mokslo metus butų nuomos kainos Vilniuje smarkiai išauga?

- Būtų nuomos kainos sostinėje dabar iš tikrųjų aukštesnės. Taip yra dėl dviejų priežasčių: didelės paklausos ir susiklosčiusių rinkos sąlygų. Rugpjūčio mėnesį butų ieško studentai. Žinodami, kad paklausa bus didelė, kai kurie savininkai nuomos kainą pakelia 100 ar 200 litų.

- Ar per pastaruosius keletą metų padaugėjo studentų, norinčių gyventi ne bendrabutyje, o bute?

- Tikrai taip. Ypač tai juntama dabar. Norinčių išsinuomoti butą jaunuolių labai daug.

- Kokie ir kokiuose rajonuose butai paklausiausi?

- Tarp studentų populiariausi dviejų kambarių butai, kurių nuomos kaina ne didesnė nei 2000 litų per mėnesį. Greičiausiai išgraibstomi esantys centre. Kiti populiarūs rajonai: Šiaurės miestelis, Žirmūnai, Antakalnis.

Butų nuomos kainos Vilniuje

Antakalnis

Vieno kambario butas - nuo 650 iki 1500 litų per mėnesį.

Dviejų kambarių butas - nuo 1100 iki 2000 litų per mėnesį.

Kambarys - nuo 300 iki 600 litų per mėnesį.

Žirmūnai

Vieno kambario butas - nuo 700 iki 1600 litų per mėnesį.

Dviejų kambarių butas - nuo 1000 iki 2000 litų per mėnesį.

Kambarys - nuo 200 iki 600 litų per mėnesį.

Pilaitė

Vieno kambario butas - nuo 600 iki 1300 litų per mėnesį.

Dviejų kambarių butas - nuo 1000 iki 2000 litų per mėnesį.

Kambarys - nuo 180 iki 600 litų per mėnesį.

Centras, Senamiestis

Vieno kambario butas - nuo 700 iki 2500 litų per mėnesį.

Dviejų kambarių butas - nuo 2000 iki 3500 litų per mėnesį.

Kambarys - nuo 300 iki 800 litų per mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių