Studentai, vežkitės savo kompiuterius namo

Ištuštėjusiuose ir naujos studentų bangos laukiančiuose Vilniaus universiteto (VU) bendrabučiuose Saulėtekio alėjoje nerimo signalai - į studentų būstus įsisuko vagišiai, rašo „Vilniaus diena".

Vasara - vagysčių sezonas

„Nuo rugsėjo iki gegužės bendrabučiai būna perpildyti, čia knibždėte knibžda šimtai studentų, todėl būna saugiau - kiekvienas pašalinis nesunkiai pastebimas", - pasakojo bendrabutyje gyvenantis Andrius.

Tačiau net ir pasibaigus mokslo metams studentai iš bendrabučių nevejami - dirbdami ar poilsiaudami sostinėje jie čia gali apsistoti.

Anot VU Studentų atstovybės koordinatorės Indrės Mickaitės, vos pasibaigus mokslams, nuo gegužės pabaigos iki liepos, studentų bendrabučiuose lieka vos vienas kitas gyventojas.

„Tuo metu ir parankiausia kažkam vogti. Vasarą nevažiuojantys namo studentai dirba, tad bendrabučiuose palieka vertingų daiktų - kompiuterių, fotoaparatų ir kitų prietaisų, kurie masina vagišius", - pasakojo I.Mickaitė.

Saugumas - popierinis

Dviejuose Saulėtekio bendrabučiuose nuo vagišių per vasarą nukentėjo beveik dvi dešimtys bendrabučių gyventojų. Dažniausiai vagiami kompiuteriai.

„Tačiau šis skaičius nėra tikslus - ne visi apvogtieji kreipiasi į bendrabučius administruojančią viešąją įmonę „VU būstas", ne visi kreipiasi ir į policiją, mat nesitiki, jog bus surasti vagišiai", - apie netikslią statistiką kalbėjo I.Mickaitė.

Studentų atstovybės nuolat stengiasi priminti studentams, kad net trumpam išėjus reikia užrakinti duris, o kambariuose nepalikti vertingų daiktų. Iš viso sulaužę spynas ir apvogę kambarius vagišiai per vasarą pridarė nuostolių beveik už kelias dešimtis tūkstančių litų.

Visus metus bendrabučiuose stengiamasi palaikyti maksimalų saugumą - prie įėjimų skelbimų lentose kabo įspėjantys pranešimai apie tai, kad nepažįstamus asmenis būtina pastebėti ir pranešti kaimynui, budėtojui ar policijai.

Visuose VU bendrabučiuose yra budintysis. Už asmenų, įeinančių į bendrabutį ir iš jo išeinančių, kontrolę atsakingi darbuotojai dirba visą parą. Ne bendrabutyje gyvenantys asmenys visada patikrinami: jie privalo pateikti asmens dokumentą, o svečius būtinai pasitinka bendrabučio gyventojas.

Policija nesėdi be darbo

Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Baublys teigė, jog kol kas įtariamieji dėl kompiuterių vagysčių nėra sulaikyti, tačiau tyrimas tebevyksta, o patruliams įsakyta atidžiau stebėti bendrabučių prieigas.

Artėjant rudens sesijai bendrabučiuose lankysis ir apylinkės inspektorius, kuris patars, kaip elgtis studentams ir prižiūrėti savo turtą, kad šis nebūtų pagrobtas.

Šešėlis - ir ant kaimynų

Bendrabučių vidaus taisyklės skelbia, kad administracija neatsako už bendrabučio gyventojų saugumą ir jų turtą.

„Negalime stovėti kiekviename bendrabučio koridoriuje ar tykoti vagišių kiekviename bendrabučio užkampyje", - apie saugumą kalbėjo Saulėtekio alėjos 4-o namo, tarp studentų dažniau vadinamo Niujorku, administratorius Linas Betingis.

Tiek studentai, tiek ir administracija beveik neabejoja, kad šiame bendrabutyje įvykdytos vagystės - kaimynų darbas. Anot L.Betingio, visais atvejais kambarių durys nebuvo išspirtos, sulaužytos ar kitaip sugadintos, o tvarkingai atrakintos, galbūt pritaikius raktą.

Jonas Varnas, „Vilniaus diena".NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių