Saugaus eismo knyga-dienoraštis vaikams

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus" ir vienas iš Lietuvos degalinių tinklų išleidžia saugaus eismo knygą vaikams. Trys šimtai knygos egzempliorių bus išdalinti įvairiuose Lietuvos miestuose ir kaimo vietovėse veikiantiems vaiko dienos centrams.

Ši knyga yra visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus" projekto „Saugi aplinka - saugus vaikas" dalis.

Balandžio mėnesį pradėtu įgyvendinti projektu siekiama ugdyti vaikų saugaus eismo įgūdžius. Iliustruota knyga supažindins vaikus su kelių eismo taisyklėmis, jiems bus pateikta praktinių užduočių, vaikai galės pildyti dienoraštį ir pasižymėti svarbiausias mintis apie saugumą keliuose.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuva 2007 m. buvo antra Europos Sąjungoje pagal eismo įvykiuose žuvusių vaikų skaičių. Vaikų mirtys eismo įvykiuose sudaro 38,5 proc. bendro vaikų mirčių priežasčių skaičiaus. Susisiekimo ministerijos duomenimis, 2007 m. iš viso įvyko 1453 eismo nelaimės, kuriose 70 vaikų žuvo ir 1622 buvo sužaloti. Pasak Automobilių kelių direkcijos atstovų, situacija keliuose gerėja - per pirmąjį pusmetį 21,2 proc. sumažėjo nelaimingų atsitikimų, kuriuose dėl savo neatsargumo nukenčia vaikai iki 18 m. Visgi viena pagrindinių problemų ta, kad vaikai ir su jais keliaujantys asmenys pamiršta užsisegti saugos diržus sėdėdami automobilio gale.

„Pavojingiausios vietos vaiko aplinkoje yra keliai, perėjos. Labai dažnai nelaimės įvyksta dėl to, kad vaikai nežino kelių eismo taisyklių. Įvykių pagausėja antroje metų pusėje, vaikams pradėjus eiti į mokyklą. Todėl jau penktą mėnesį įgyvendiname ilgalaikį edukacinį saugaus eismo projektą, skirtą vaikams, jų tėveliams ir mokytojams", - teigia VO „Gelbėkit vaikus" generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

Pasak R. Dičpetrienės, projektas „Saugi aplinka - saugus vaikas" prasidėjo vaiko dienos centruose, kur susirenka socialiai pažeidžiamiausios vaikų ir suaugusiųjų grupės. Nuo balandžio mėnesio vaiko dienos centruose vyksta saugaus eismo pamokos, kurių metu, atliekant praktines užduotis, vaikai mokomi saugaus eismo pagrindų.

„Vaikams reikia suprantamai ir įtaigiai pasakoti apie saugų eismą, mokyti pavyzdžiais, nes tokią informaciją jie geriau įsimena. Todėl projekto metu vaikai mokosi atlikdami praktines užduotis - piešdami, diskutuodami, dalyvaudami teminiuose žaidimuose, viešuose renginiuose, seminaruose su policijos pareigūnais. Visgi norint pakeisti situaciją keliuose, būtina dirbi ir su vaikų tėvais - siekti, kad jie vairuotų saugiau, pasirūpintų vaikų saugumu, keliaudami kartu su vaikais rodytų jiems tinkamą pavyzdį, taip pat papildomai mokytų kelių eismo taisyklių", - teigia R. Dičpetrienė.

Rugsėjį vaikams sugrįžus po atostogų prasidės antras projekto „Saugi aplinka - saugus vaikas" etapas. Kitą savaitę daugumoje miestų vyks renginiai, primenantys, kad vaikai nori būti saugūs keliuose, taip pat prasidės saugaus eismo užsiėmimai ir diskusijos. Sugrįžusių po atostogų vaikų užsiėmimuose lauks interaktyvi knyga - dienoraštis, kuri padės geriau įsiminti taisykles ir paskatins būti atidesniems.  
Į projektą „Saugi aplinka - saugus vaikas" įtraukti 29 VO „Gelbėkit vaikus" vaikų dienos centrai, visoje Lietuvoje dirbantys su daugiau nei 500 vaikų bei 300 šeimų. Vaiko dienos centrai sukoncentruoti mažesniuose Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimo vietovėse.

Apie „Gelbėkit vaikus"

VO „Gelbėkit vaikus" - 1991 metais įkurta nepolitinė, nevyriausybinė, nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija. Nuo 2004 m. organizacija yra tarptautinio „Save the Children" Aljanso tikroji narė. Šis Aljansas - didžiausia nepriklausoma pasaulinė organizacija, dirbanti daugiau nei 120 šalių ir siekianti, kad vaikų gyvenimas pasikeistų ir tie pokyčiai būtų ilgalaikiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių