Rugsėjo 1-oji tėvams kainuoja apie 310 litų

Šeimos, turinčios mokyklinio amžiaus vaikų, mokyklinių prekių apsipirkimui prieš rugsėjo pirmąją planuoja išleisti daugiau nei dešimtdalį visų savo mėnesinių pajamų – vidutiniškai po 310 litų.

Tuo tarpu mažesniuose miestuose gyvenančios šeimos rugsėjo pirmosios apsipirkimui išleidžia daugiau, nei didmiesčiuose gyvenantys moksleivių tėvai, rašoma "Rimi Lietuva" pranešime spaudai.

Lietuvos gyventojų apklausa taip pat parodė, kad didžioji dalis moksleivių tėvų (54 proc.) prieš rugsėjo 1-ąją savo vaikui stengiasi nupirkti visas naujas mokyklines prekes, kurių užtektų mokslo metams. Penktadalis jas perka kas 3-6 mėn., 12 proc. – kas 1-2 mėn., ir tik 7 proc. Lietuvos gyventojų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, mokyklines prekes savo vaikui perka dažniau nei kartą per mėnesį.

Penktadalis (21 proc.) šeimų, artėjant rugsėjo 1 d., mokyklinėms prekėms planuoja skirti iki 100 litų, trečdalis (31 proc.) nurodė skirsią nuo 100 iki 200 litų, panaši dalis (28 proc.) tokioms išlaidoms numatė 200-400 litų, o daugiau nei 400 litų mokyklinėms prekėms paskirs penktadalis (20 proc.) šeimų. Vidutinės tyrime dalyvavusių šeimų mėnesinės pajamos – 2700 litų.

Anot tyrimo, šeimos su mažiausiomis pajamomis per mėnesį (iki 1200 litų) pasirengimui rugsėjo 1-ajai išleidžia gerokai mažiau pinigų – 170 litų.

Populiariausios prekės prieš naujus mokslo metus – sąsiuviniai bei rašymo priemonės, juos įsigyti planuoja 9 iš 10 apklaustų tėvų (atitinkamai 92 proc. ir 89 proc.). Aštuoni iš dešimties (79 proc.) tėvų, kurių vaikai eis į mokyklą, šiais metais prieš rugsėjo 1 d. planuoja pirkti knygų ir sąsiuvinių aplankus, šeši iš dešimties (59 proc.) piešimo reikmenis, o dar pusė iš jų savo vaikams planuoja pirkti kuprinę (47 proc.) bei liniuotes, matlankius, skriestuvus ir panašias priemones (54 proc.).

Tėvai, kurių vaikai šiais metais eis į pirmą klasę, dažniau nei kiti prieš rugsėjo 1 d. pirks vaikui kuprinę (81 proc.), piešimo reikmenis (78 proc.), dėklą sąsiuviniams (66 proc.) bei rašymo priemonių dėklą – penalą (63 proc.). Tik 1 proc. apklaustų tėvų atsakė, kad šiais metais prieš rugsėjo 1 d. jie nepirks nieko.

Mokyklinio amžiaus vaikų skaičius šeimoje taip pat turi įtakos rugsėjo pirmosios apsipirkimo sumai – vieną moksleivį auginančios šeimos jo mokyklinėms išlaidoms paskirs 250 litų, du vaikus – po 200 litų, turinčios 3 vaikus – po 150 litų vieno vaiko mokyklinėms prekėms.Komentarai 8 Rašyti komentarą

Vilė

Vilė portretas
Kažkokias nesąmones paskaičiavo tiktai 310 Lt. Vien švarkas kainuoja 160 Lt, o kur dar kiti rūbai, pratybos, sąsiuviniai, parkeriai irt.t. mažiausiai apie 600 Lt

va taip mokykites

va taip mokykites portretas
Mano mama sovietu laikais 4 vaikus isleisdavo i mokslus ir nieko neverkdavo ir jokio ten moksleivio krepselio,nemokamo maitinimo.

nesamone

nesamone portretas
pritariu vilei kad nesamone maziausei 700 ce dar nusipiginus

Vilei

Vilei portretas
Švarko užtenka ne vienerius metus, o drabužius pirktumėt ir mokyklos nelankančiam vaikui. Na, pagal tamstos logiką ir batai, ir dantų pasta - viskas mokyklai. O aš tai skaičiuoju paprastai: Išskyrus mokyklose išreketuojamus 50-70 litų pratyboms (be kurių užaugom nekvailesni) - mokyklai dviems vaikams išleidžiu maždaug 50-100 litų. Kodėl? Nes perku pačias brangiausias ir kokybiškiausias prekes, todėl man prireikia pirkti tik sąsiuvinius ir aplankus. Pvz., spalvotų pieštukų vaikai turi ir naudoja dar nuo 1 klasės. Parkeriai, kuprinės - taip pat. Mes - gana pasiturintys. Patebėjau, kad kuo biednesni, tuo daugiau mokyklai prašvaisto ir vaikų nei taupyt, nei pasirinkt kokybišką, bet ne vienkartinį daiktą nemoko. O gaila. Kamet perka krūvas pigių penalų su madingais herojais, krūvas beverčių kinietiškų priemonių - vienam kartui. ..
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių