Pedagogų piketas: mokytojas be vilties – mokykla be ateities

Antradienio popietę į mitingą prieš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) susirinko keli šimtai pedagogų, kurie piktinosi mažėjančiais atlyginimais, planuojama kas ketverius metus vykdyti pedagogų atestacija, reikalavo atsisakyti mokinio krepšelio principo.

Portalas delfi.lt pranešė, kad mitinge taip pat reikalauta mažinti mokinių skaičių klasėse, atnaujinti darbo grupės dėl ankstesnio mokytojų išėjimo į pensiją darbą.

„Pagrindinis dalykas – ministerija visiškai nebesiskaito su mokytojais, kai kurie sprendimai visiškai neatsižvelgia į mokytojų interesus“, – delfi.lt tvirtino Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovas Romas Turonis.

„Mokytojos – ne melžėjos. Iš kitur neatsivešit“, „G.Steponavičius – nacionalistų įrankis“, „Mokytojas be vilties – mokykla be ateities“, „Seimūnams – 1000, mokytojams – centai. Gana tyčiotis!“, „Liberalizmas užkniso“, – skelbta mitinguotojų laikomuose plakatuose.

Švietimo profsąjungų į mitingą sukviesti pedagogai reikalavo koreguoti mokytojų darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų nustatyta 18 kontaktinių valandų pedagoginė norma.

„Statistika rodo, kad per krizę mokytojų atlyginimai mažėjo – dėl Vyriausybės sprendimų radikaliai nesumažėjo, tačiau dėl vaikų mažėjimo nuolatos mažėja krūviai, kartu ir atlyginimai“, – dėstė R.Turonis.

Mitinguotojų nuomone, nauja pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcija, pagal kurią siūloma įvesti privalomą, kas ketverius metus taikomą atestaciją mokytojui, reikštų nepagarbą ir nepasitikėjimą mokytoju.

R.Turonis taip pat piktinosi, kad šiemet dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus dalis mokinio krepšelio lėšų atiteko muitininkams. BNS primena, kad šalies mokyklose mokinių skaičiui rugsėjį sumažėjus 20 tūkst., mokinio krepšelio lėšų poreikis sumažėjo 31 mln. litų. Dalis jų (per 16 mln. litų) palikta savivaldybėms.

„14 mln. moksleivio krepšelio lėšų atimta ir atiduota muitininkams, neva jie blogiau gyvena nei mokytojai. Ar švietime mažai problemų? Ikimokyklinis, neformalus ugdymas, meno, muzikos mokyklos galėjo šiuos pinigus gauti. Tai lašas jūroje, bet kolegas piktina“, – kalbėjo pašnekovas.

Švietimo ir mokslo ministrui ignoravus švietimiečių reikalavimus ir nepradėjus derybų, profsąjungos grasina svarstyti nacionalinio streiko galimybę.

Išklausyti profsąjungų reikalavimų išėjo švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys. Į mitinguotojų keliamas problemas viceministras kvietė žiūrėti kompleksiškai. Pasak V. Bacio, dalis problemų ilgalaikės ir nesprendžiamos per dieną.


Šiame straipsnyje: švietimaspedagogaimokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

ežys

ežys portretas
nuo kada muitininkai varguoliai,nu prajuokino

rj

rj portretas
vyt velniop visa ta svietimo ministerija .o ta glusa steponaviciu pati pirma .eilinis mokitojas tur but geriau vadovautu

pasiginčykim

pasiginčykim portretas
mokytojai tikrai ne paskutiniai varguoliai, gėda būtų dejuoti, dar yra gydytojai, kurie mokosi 2x ilgiau, bet jų alga 2x mažesnė nei mokytojų. Visoje Europoje nėra gerai, todėl viską versti ant ministrų klaidinga, verčiau tegu jie apmokestina tuos piniguočius ir jų turtą, gal taip ir atsiras tų trūkstamų milijonų, betgi seime pilna piniguočių, todėl neaišku kaip bus. Tie, kurie šaukia seime ant dabartinės valdžios irgi yra ne paskutiniai vargšai, kažin kodėl aušrinė pavilonienė taip aršiai gina savo indėlių paslaptį?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių