Panevėžio „Ąžuolo“ mokyklos būklė – apverktina

Ne vieną mokinių kartą išugdžiusi skaičiuojanti kelintą dešimtį metų mokymo įstaiga apgailėtinos būklės. Joje nebesaugu dirbti pedagogams, tėvai bijo į ją leisti vaikus, o švietimo įstaigos remontui pinigų Savivaldybėje trūksta.

Į „Sekundę“  kreipėsi neapsikentę tėvai, savo atžalas leidžiantys mokytis į Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinę mokyklą. Pasibaisėję kelių mokymo įstaigos kabinetų būkle, panevėžiečiai mano, kad  net prieškariu buvo geriau.

„Mokykla atrodo lyg karo sąlygomis. Chemijos kabineto viename langų žioji skylė, kitas langas per pusę įskilęs. Mokytoja net neleidžia vaikams sėsti į prie lango esančius suolus, nes baiminasi, kad juos greitai gali nuo vėjo pakirsti liga“, – „Sekundei“ kalbėjo viena iš susirūpinusių motinų. Pasak jos, grindys kabinetuose betoninės, bet matosi, kad kadaise ant jų buvo paklotas linoleumas.

„Galima įžvelgti, kad kažkada būta linoleumo, nes ant betono matosi įsirėžę keli rudi kvadratėliai“, – ne itin malonų kabinetų vaizdą piešė pašnekovė.

Tvarkosi patys

Mokyklos direktorius Remigijus Glinskis  pritarė, kad padėtis mokykloje tikrai nėra pati geriausia, tačiau, pasak jo, mokyklos administracija telkia visas pastangas, kad situacija  pagerėtų.

„Tokių kabinetų, apie kurį šnekame dabar, prieš dešimt metų buvo kur kas daugiau, tačiau po truputį  juos tvarkome. Įstaigos steigėja pinigų remontui neskiria, todėl tenka išsiversti su tais, kuriuos turi mokykla“, – teigė mokyklos vadovas.

Direktorius atskleidė, kad panašios būklės trečiame aukšte buvęs fizikos kabinetas. Pasak jo, mokykla remonto nematė nuo 1987 metų.

„Kasmet stengiamės patys sutvarkyti bent po vieną kabinetą. Ir tai darome savo rankomis“, – sako R.Glinskis.

Anot jo, į pagalbą mielai atskuba ir mokinių, ypač pradinukų, tėveliai.

Įstaigos vadovas pabrėžė, kad nuolatos rašo raštus miesto Savivaldybei, tačiau, pasak jo, rezultato kol kas nesimato.  „Ąžuolo“ pagrindinė mokykla šiuo metu įrašyta  į bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimo sąrašą aštuntoji.


Dalimis nelopo

Panevėžio miesto savivaldybės Statybos ir statinių priežiūrios skyriaus laikinai einanti vedėjos pareigas Violeta Lauraitienė teigė, kad „Ąžuolo“ pagrindinei mokyklai yra numatyta apie pusantro milijono litų  avarinių situacijų padariniams šalinti.

„Tai yra pinigai, skirti prakiurusiems mokyklos vamzdynams tvarkyti ar įvykus kitai nenumatytai avarijai“, – sakė specialistė.

V.Lauraitienė pripažino, kad  vasaros pradžioje numatyti 89 tūkstančiai litų mokyklai buvo lyg lašas jūroje, kadangi minimoje švietimo įstaigoje situacija tikrai apverktina.

Investicijų skyriaus vedėja Diana Bajorūnė teigė, kad daliniam švietimo įstaigų remontui pinigai neskiriami, tik visam įstaigos pastato modernizavimui.

Nepraleidžia pro pirštus

Panevėžio visuomenės sveikatos centro Saugos kontrolės skyriaus vedėja Vida Vyčienė peržvelgusi praėjusių metų mokyklos patikrinimo blanką apgailestavo, kad padėtis mokykloje sudėtinga.

Tačiau, pasak jos, su panašiomis problemomis susiduria ne viena miesto švietimo įstaiga.

Kontrolės skyriaus vedėja pabrėžė, kad „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos direktorius visada kreipdavosisi į Savivaldybę, nurodydamas, ką mokykloje būtina remontuoti, ir taip tikėdamasis iš steigėjos gauti pinigų.

Tai, pasak specialistės, pliusas, nes direktorius  atsiradus problemų nesielgia aplaidžiai. Jei mokykla nėra tvarkoma dėl paties vadovo kaltės, jam skiriamos baudos.

„Patikrinę ir radę pažeidimų, prašome, kad  vadovas paaiškintų, dėl kokių priežasčių kyla problemų. Mokyklos direktorius visuomet nurodo, kad trūksta lėšų, kurių neskiria Savivaldybė, ir prideda kreipimosi raštus, kuriais steigėjos prašo skirti lėšų pažeidimams šalinti“, – sakė V.Vyčienė. Pasak jos, praėjusiais mokslo metais pagrindinė mokykla tikrinta du kartus.

„Blogiausia patalpų būklė. Informatikos kabinete netinkamai įrengtos kompiuterizuotos vietos, mokyklos teritorija aptverta tik iš dalies, kai kurios  lempos kabinetuose perdegusios, nusidėvėjusios grindų dangos“, – išvardijo pažeidimus skyriaus vedėja.

Pasak jos, mokykloje taip pat netinkamai įrengti tualetai. Juose nėra durų, tik pertvaros. Nesandarūs įstaigos langai.


Šiame straipsnyje: Panevėžysmokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių