Mokyklų pertvarka: Antakalnyje bus įsteigta gimnazija

Vilniaus miesto tarybos komitetuose svarstomas kompromisinis pasiūlymas dėl Antakalnyje veikiančių mokyklų pertvarkos.

Jei pasiūlymui pritars miesto taryba, Antakalnio vidurinė mokykla nuo kitų mokslo metų taps gimnazija.

Kompromisas pasiektas, Joachimo Lelevelio vidurinei mokyklai sutinkant Antakalnio mokyklai atiduoti visą savo pastato sparną. Jo 1 ir 3 aukštuose šiuo metu jau mokosi Antaklanio mokyklos pradinių klasių moksleiviai. Atidavus ir antrą aukštą, nuo kitų metų ten tilptų visi 1-5 klasių mokiniai.

6-8 klasės mokytųsi viename iš dabartinių Antakalnio vidurinės mokyklos korpusų. Tokiu būdu būtų sukurtas naujas juridinis vienetas - per du pastatus veikianti Antakalnio progimnazija.

Išgryninus 9-12 klases kitame dabartinės Antakalnio vidurinės mokyklos korpuse atsirastų sąlygos steigtis gimnazijai.

Tačiau Antakalnio vidurinės mokyklos bendruomenės kompromisinis Antakalnio mokyklų pertvarkos variantas netenkina. Esą suteiktame J.Lelevelio mokyklos korpuse 1-5 klasių mokiniai vargiai tilps. „Tai tas pats, kas numesti šuniui kaulą, kad šis bent kiek nurimtų“, – palygino Antakalnio vidurinės mokyklos direktorė Vita Kirkilienė.

„Ant to kaulo yra šiek tiek mėsos“, – atkreipė dėmesį savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis. Jo manymu, kompromisinis mokyklų pertvarkos scenarijus nėra idealus, tačiau ir ne pats blogiausias. „Pagal jį viską įmanoma gana neblogai sustyguoti“, – įsitikinęs G.A.Petronis.

Tačiau Antakalnio vidurinė mokykla pageidauja esminės pertvarkos. Pagal ją lenkų ir rusų vidurinė J.Lelevelio mokykla turėtų būti perkelta į dabartines A.Vivulskio pagrindinės mokyklos patalpas Minties gatvėje, o visas atlaisvintas J.Lelevelio mokyklos pastatas atitektų lietuviškai progimnazijai.

Dėl to Antakalnio vidurinės mokyklos bendruomenė prie savivaldybės ketina rengti mitingą. Leidimas mitinguoti 150 žmonių išduotas lapkričio 2-ai dienai 13-15 val.    


Šiame straipsnyje: mokyklašvietimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dz

Dz portretas
Lenkijos Tautos Edukacijos ministerija parengė „Švietimo vystymo lenkų ugdomąja kalba ir mokymosi lenkų kalbos kaip dalyko 2009-2011 metais programą“ užsienio šalyse. Programoje rašoma, kad JAV gyvena 10 milijonų lenkų, Vokietijoje – 2 milijonai, Brazilijoje – 1,8 milijono, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje po 1 milijoną, Didžiojoje Britanijoje apie 500 tūkst., o Lietuvoje ir Rusijoje – po apie 300 tūkst. lenkų. Programoje nurodoma, kad lenkų ugdomąja kalba Lietuvoje yra 121 mokykla, Čekijoje – 36 mokyklos, Latvijoje – 5 mokyklos, Ukrainoje ir Baltarusijoje po 2 mokyklas. Visose kitose valstybėse lenkai lanko arba sekmadienines lenkų mokyklas arba mokosi lenkų kalbos kaip dalyko. Taigi, Lietuva, kurioje gyvena 40 kartų mažiau lenkų negu JAV, išlaiko didžiausią pasaulyje lenkiškų mokyklų, kuriose visi dalykai dėstomi lenkiškai, tinklą. JAV ar Vokietijos mokesčių mokėtojai tokios prabangos sau leisti negali!!! Tokių mokyklų, kur visi dalykai būtų dėstomi tautinės mažumos kalba nėra ir pačioje Lenkijoje. Reikia pabrėžti, kad visose (taip pat ir privačiose) Lenkijos mokyklose istorija ir geografija dėstoma tik LENKIŠKAI. Kiek kainuoja Lietuvai tokių „unikalių“ mokyklų išlaikymas?

vytautas

vytautas portretas
Atsiprasau, bet lenkai Lietuvoje suizulejo,kitokio zodzio neturiu.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių