Mokyklos nepuola naudotis galimybe gauti pieno ir vaisių nemokamai

Europos Sąjunga jau keletą metų finansuoja programas, pagal kurias vaikai nemokamai gali gauti pieno produktų ir vaisių. Tačiau Klaipėdoje pernai šiais pinigais nepasinaudojo nė viena uostamiesčio švietimo įstaiga. Šiemet padėtis – kiek geresnė. 

Europos Sąjungos finansuojama programa „Pienas vaikams“ Lietuvoje veikia nuo 2004 metų. Tačiau savarankiškai įsitraukti į ją uostamiesčio švietimo įstaigoms nesisekė dėl esą per daug sudėtingų biurokratinių procedūrų. 

Pasiūlius kitą būdą šiemet nemokamais pieno produktais mėgaujasi daugiau nei pusė tokią teisę turinčių mažųjų klaipėdiečių. 

„Praėjusiais metais sugalvojome, kad reikėtų pabandyti tą daryti per maisto produktų tiekėjus, su kuriais įstaigos yra sudariusios sutartis. Ir štai džiaugiamės, kad per metus pavyko įtraukti beveik visus darželius – tiktai du nedalyvauja šitoje programoje. Šiuo metu dalyvauja dar pora mokyklų“, – sako Jolanta Ceplienė, Klaipėdos savivaldybės Švietimo įstaigų administravimo poskyrio vedėja.

Nemokamais vaisiais ir daržovėmis mokyklos, kurioje apsilankė LTV Naujienų tarnybos žurnalistai, pradinukai mėgaujasi vos pora dienų. Anksčiau pagal programą jiems pirkti buvo numatyta per mažai pinigų. 

Šiemet spalį programa pakoreguota, tad tikimasi, kad greitai dauguma mažųjų klaipėdiečių obuolį, kriaušę ar morką sukrimsti galės kasdien. 

„Buvo didinamos lėšos tiems produktams, kurie yra būdingi mūsų klimatinei zonai – t. y. Lietuvai. Šiuo atveju jeigu mes imtume obuolius, tai jų remtina kaina buvo padidinta nuo 1,15 Lt už kilogramą be PVM iki 3,30 Lt“, – sako Germanas Lamsodis, Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros atstovas. 

Nors pieną mėgsta ne visi vaikai, jogurtus, varškę, sūrio lazdeles, obuolius ar bananus valgo noriai. 

Tai kodėl ypač mokyklos nepuola naudotis galimybe jų gauti nemokamai? 

Švietimo įstaigų vadovai neslepia, kad nei mokytojai, nei virėjos netrykšta noru nemokamai dirbti papildomų darbų.   

„Paties pieno išpilstymas, pasižiūrėjimas, kad jis nebūtų per šaltas, vaisių nuplovimas, kai jie atvažiuoja. Juk obuolį taip pat turi paduoti nuplautą vaikui – tai yra darbas, jį kažkas turi padaryti. Patikėkit, mokytojai tikrai nenudžiunga, kai pasakai: mielas mokytojau, turėsi per pertrauką plauti obuolius. Kodėl – sako“, – pasakoja Vydūno vidurinės mokyklos direktorius Arvydas Girdzijauskas. 

Statistikos duomenimis, visoje Europoje gebama panaudoti vos apie trečdalį milijonų, skiriamų nemokamiems vaisiams ir pieno produktams. Geriausiai programomis naudojasi lenkai ir italai.


Šiame straipsnyje: mokyklamaistas

NAUJAUSI KOMENTARAI

augis

augis portretas
jei prades nemokai dalinti vaisius ir piena, sumazes prekybininku pelnas kurie uzdarbiauja mokyklose o nuo jo matyt nubyra ir mokyklu vadovybei. mano pirmokas mokykloje valgo uz tokia pat suma lt kaip ir as mieste kavinese. vat jum ir atsakymas kodel mokyklos nenori nemokamai pieno ir vaisiu

mokytojai

mokytojai portretas
musu mokytojai patapo baltarankiais.

Tėvas

Tėvas portretas
Keista.Ar taip sunku sukurti mechanizmą, kad vaikai gautų vaisių?Tikrai vitaminų nepersivalgo.Pinigus ryjantį aparatą sugeba pastatyti.Mačiau tokį, tarkim, Vitės mokykloje.Vaikai, kaip bitės, per pertrauką aplipę.Nieko keisto, kai prekės su saldikliais.Mačiau, kaip skarbonkę "nusiperka" smarkiai įspirdami į aparato šoną.Gal iš tėvų atsirastų norinčių padėti.Galiu tuos obuolius ir aš nuplauti, nors mano vaikai ir dideli.Tik pasakykit, kur ir kada?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių