Mokykla skęsta pažadų liūne

Vilniaus valdžia dvejus metus delsė vykdyti duotus pažadus. Artėjant rinkimams norėtų juos tesėti, bet tam skirtus pinigus jau išleido kitur. Dėl to Montessori mokyklos durys užsivėrė ne vienam pirmokui.

Gresia benamių dalia

Naujųjų mokslo metų pradžia M.K.Čiurlionio gatvėje sostinėje įsikūrusiai Montessori mokyklai bus niūri. Nerimaujant dėl miglotos mokyklos ateities šiemet nuspręsta į klases nepriimti nė vieno pirmoko.

„Esant komplikuotai situacijai negalime suvedžioti tėvų ir nenorime traumuoti vaikų, kuriems bet kada gali tekti ieškoti kitos ugdymo įstaigos", - dienraščiui pasakojo viešosios įstaigos Montessori metodo centras steigėja Vida Gasparkaitė.

Jos vadovaujamą mokyklą Vilniaus savivaldybė paliko it musę kandusią. Jei aukščiausi miesto politikai ir toliau ignoruos ankstesnės kadencijos valdžios pasirašytą sutartį, mokyklos pedagogai ir 16  joje besimokančių mokinių gali atsidurti gatvėje.

Savininkui trūko kantrybė

Juodi debesys virš mokyklos ėmė tvenktis prieš dvejus metus, kai buvo nuspręsta pastatą, kuriame ugdymo įstaiga pagal pasaulyje garsią Montessori programą auklėja vaikus, parduoti privačiam žmogui.

Dar 2006 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu buvo leista mainyti savivaldybei priklausančias daugiau nei 140 kv. m mokyklos patalpas į savivaldybei pasiūlytus du butus Geležinio Vilko ir Fabijoniškių gatvėse.

Be to, miestui sumokėjęs papildomus 1,5 mln. litų naujasis patalpų šeimininkas tapo ir sklypo savininku.

Bijant užsitraukti mokyklos vadovų ir į ją vaikus leidžiančių tėvų nemalonę, anuomet pavyko pasiekti kompromisą, tenkinusį visas tris šalis: savininkas gavo nuosavybę, savivaldybė - pinigus, o Montessori metodo centras - teisę neatlygintinai valdyti ir naudotis patalpomis, iki bus pastatyta nauja mokykla.

Praėjus dvejiems metams savivaldybė pažadų netesėjo, o pastato savininkas pavargo laukti. Jis pareiškė norą naudotis turtu, kurį teisėtai įsigijo. Montessori mokykla užleisti pastato nenori, nes neturi kur išsikelti.

Asmeninės politikų ambicijos

„Vilniaus dienos" žiniomis, prieš porą metų buvo parengtas detalusis planas, jam pritarė miesto taryba, beliko pradėti konkrečius mokyklos statybos darbus. Tačiau pasikeitus sostinės valdžiai darbai nepasistūmėjo nė per žingsnį: iš pradžių tam kliudė privatūs tarybos narių interesai, dabar - lėšų stygius.

Pirmiausia detalųjį planą teisme užginčijo mokyklos kaimynystėje gyvenantis turtingiausias tarybos narys Vidmantas Martikonis - jis buvo numatęs savo valdas prasiplėsti keturiais arais.

„Prašiau leidimo pirkti sklypą. Jau buvo paruoštas detalusis planas, jį patvirtino kolegija, komisijos. Tačiau man ėmus kritikuoti "Siemens" arenos statybas, tuometis sostinės meras Artūras Zuokas nutarė suvesti sąskaitas ir sklypą parduoti bet kam, tik ne man", - pasakojo V.Martikonis.

Kritikuoja verslo rėmimą

Šiemet teismas nusprendė, kad visos su patalpų ir sklypo pardavimu susijusios procedūros buvo teisėtos. Tačiau savivaldybė nesuskato prisiimti atsakomybės ir toliau vilkino 2006 m. pasirašytos sutarties sąlygų vykdymą - naujos mokyklos vis dar nėra, o V.Martikonis neranda ramybės.

„Nesuvokiu, kodėl savivaldybė turi privačiai struktūrai, išsiskiriančiai kaip viena brangiausių mokymo įstaigų Vilniuje, pastatyti atskiras patalpas. Nemanau, kad tai sąžininga, nes galbūt labiau reikalinga mokykla Balsiuose ir Pilaitėje. Mokykla ima po tūkstantį litų per mėnesį iš vaikų tėvų, o mes dar turime remti tą verslą", - stebėjosi V.Martikonis.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas atkreipė dėmesį, kad sutartis lieka sutartimi ir privalu ją vykdyti.

Pinigus panaudojo kitkam

„Turime du kelius: arba pastatyti statinį už pusantro milijono, arba suteikti mokyklai patalpas, kur ji galėtų išsikelti. Greitai pastatyti galimybių nedaug, nes tam nėra numatyta lėšų šių metų biudžete: tie prieš dvejus metus sumokėti pusantro milijono yra panaudoti kitoms reikmėms", - aiškino G.Paluckas.

Jis pabrėžė Turto departamentui pavedęs išnagrinėti patalpų suteikimo Montessori mokyklai pagal panaudą alternatyvas.

Kol kas mokyklos vadovė yra gavusi du pasiūlymus, tačiau abu jie - apverktini. "Ten vaikų leisti negalima", - baisėjosi V.Gasparkaitė.

„Galėtume nutraukti sutartį, iškeldinti mokyklą ir liepti patalpas nuomotis rinkos kainomis. Bet mokykla teikia ugdymo, arba viešąją paslaugą, todėl savivaldybė tiek tada, tiek dabar ją remia, prie ugdymo proceso prisidėdama patalpomis, suteikiamomis pagal panaudos sutartį. Klausimas sprendžiamas, konfliktą užgesinsime", - tikino G.Paluckas.

Montessori metodo centras

Montessori metodo centro pradinėse klasėse ugdymas organizuojamas pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bei JAV Montessori centro specialistų patvirtintas individualias programas, naudojamos specialias ugdymo priemonės. Formuojama moksleivių gyvenimo samprata mokant kalbų, matematikos, gamtos, muzikos, istorijos, menų tinkamai paruoštoje aplinkoje. Pamokose vyrauja individualus darbas. Pradinių klasių moksleiviai mokomi vienoje patalpoje, suskirstytoje į atskiras teritorijas. Tokioje aplinkoje moksleiviai jaučiasi gerai ir saugiai, savarankiškai naudojasi mokymuisi skirtomis priemonėmis. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių