Mokslo ir studijų fondas skyrė paramos už 220 mln. litų

Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas šiemet mini 15-os metų veiklos jubiliejų. Nuo veiklos pradžios fondas parėmė beveik 10 tūkst. mokslo projektų, kuriems paskirstė apie 220 mln. Lt, o studentų paskoloms išdalino daugiau nei 170 mln. Lt.

Fondo duomenimis, šiuos metus palyginus su 1994 metais, parama mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektams padidėjo 19 kartų.

„Veiklos pradžioje pirmiesiems konkursiniams mokslo projektams fondo parama sudarė tik 2,2 mln. Lt, o šiemet paskirstėme 41,86 mln. Lt", - teigia fondo direktorius Sigitas Renčys.

Fondas savo veiklą pradėjo nuo atskirų mokslininkų ar jų grupių mokslinių tyrimų rėmimo, mokslo ir studijų institucijų tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektų, įgyvendinamų pagal tarptautines sutartis, tai pat rėmė mokslo kūrinių rengimą bei mokslo renginių organizavimą.

Šiuo metu Fondo funkcijos yra gerokai praplėstos, o valstybės parama pasiekia vis įvairesnes mokslo sritis. „Nuo 1997 metų fondas remia doktorantų vykdomus mokslinius tyrimus, nuo 2002-ųjų ypač skatinami moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra, didinantys Lietuvos tarptautinį konkurencingumą. Tai - biotechnologijos, nanotechnologijos, mechatronikos, lazerinių, informacijos ir kitų aukštųjų technologijų kūrimas. Pradėta realizuoti mokslininkų stažuočių programa", - vardija fondo vadovas.

Studentų kreditavimo veiklą 1998 metais fondas pradėjo teikdamas tik vienos rūšies paskolą - gyvenimo išlaidoms. Vyriausybei priėmus atitinkamus nutarimus, nuo 2003 metų fondas teikia ir paskolas studijų įmokoms mokėti bei dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis. Šiandien sudaryta daugiau nei 65 tūkst. sutarčių valstybės paskoloms gauti.

Fondas nuolat plėtoja ir tarptautinį bendradarbiavimą. 2004 metais fondui tapus Europos mokslo fondo nariu, atsivėrė dar platesnės galimybės Lietuvos mokslininkams užmegzti ryšius Europoje, daryti įtaką mokslo raidos tendencijoms, dalyvauti europinės svarbos moksliniuose tyrimuose, išreikšti savo nuomonę aktualiais mokslo klausimais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių