Marijampolės mokyklų ir darželių vadovams – 10-30 proc. priedai

Marijampolės švietimo įstaigų direktorių gaunamas 3-4 tūkst. litų algas toliau papildys 10-30 proc. atlyginimo dydžio priedai, rašo "Lietuvos žinios".

Didžiausią - 20 proc. už "įstaigos specifinę veiklą" ir 10 proc. už "specialiosios pagalbos teikimo mokiniams, turintiems sveikatos sutrikimų, organizavimą" - priedą gaus Sūduvos gimnazijos direktorius socialdemokratas Alvydas Zdanys.

Kitos Marijampolės gimnazijos - Rygiškių Jono - direktoriui socialdemokratui Vilhelmui Petkevičiui 20 proc. priedas skirtas už "specifinę veiklą". Tokie patys ar kiek mažesni priedai numatyti dar daugiau kaip 20 mokyklų, darželių bei kitų įstaigų vadovams.

Dauguma jų priklauso Marijampolę valdančiai Lietuvos socialdemokratų partijai.

Marijampolės merijos Finansų ir biudžeto departamento direktorė Gražina Rainienė teigė, kad taryba, patvirtinusi priedus švietimo įstaigų vadovams, įstatymams nenusižengia - viskas daroma remiantis pernai gruodį švietimo ir mokslo ministro patvirtintu pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašu.

"Mokyklose mokinių krepšelio lėšų šiemet pakanka tokiems priedams mokėti. Todėl taupyti nereikia", - tikino G.Rainienė.

Kol kas neaišku, ar šiemet sutaupytomis moksleivio krepšelio lėšomis bus galima padengti mokyklų skolas už komunalines paslaugas. Taip buvo pasielgta praėjusių metų pabaigoje. Todėl esama didelės tikimybės, kad nepanaudotus pinigus šįkart tektų grąžinti į valstybės biudžetą.

Sūduvos gimnazijos direktorius A.Zdanys sakė, kad šioje ugdymo įstaigoje specialiųjų poreikių moksleivių yra 13, ir tikino, jog personalinis priedas jam skirtas už darbą rengiant jiems mokyti skirtas programas. A.Zdanys žadėjo, kad neliks nuskriausti ir mokytojai. Esą jiems taip pat jau numatyta skirti priedus. Anksčiau jų dydį nustatydavo savivaldybės taryba, dabar - patys direktoriai.

"Neskriaudžiame mokytojų. Su kolektyvu esame suderinę, kad tiems, kurie veda pamokas tokiems gimnazistams, už šias pamokas atlygis didės 5-10 procentų. Įsakymas jau pasirašytas, algas pedagogai gaus spalio pradžioje", - sakė Sūduvos gimnazijos direktorius.

Kai šiuos priedus mokytojams ankstesniais mokslo metais tvirtindavo savivaldybės taryba, jie siekdavo nuo 12,5 iki 15 procentų. Tačiau, mokyklų vadovų teigimu, dėl procentų skirtumo realiai atlyginimai mokytojams nesumažės, nes jie daugumoje mokyklų skaičiuojami taikant didesnius koeficientus.

Šią vasarą priedus Marijampolės taryba patvirtino ir dviem sveikatos priežiūros įstaigų vadovams - Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriui bei Marijampolės ligoninės direktorei. Pirmajam padidinus koeficientą, atlyginimas turėjo augti maždaug 600 litų, iki beveik 4 tūkst. litų, o ligoninės vadovei - beveik 2 tūkstančiais.

G.Rainienė aiškino, kad atlyginimai augo nedidinant įstaigų mokos fondo ir esant gerai įstaigų finansinei padėčiai.

Dienraščio duomenimis, ne visos aplinkinės savivaldybės yra nusprendusios švietimo, sveikatos apsaugos ar socialinių paslaugų įstaigų vadovams skirti priedus prie atlyginimų. Vienur apsiribojama vos 5 proc. priedais, kitur neatseikėjama nė lito.

"Mes jokių priedų mokyklų vadovams jau ne pirmi metai neskiriame ir nenumatome skirti. Jie gauna tik tai, ką uždirba, pavyzdžiui, už konkrečias pamokas, o visokiems "tuštiems" priedams pinigų nėra. Nemanau, kad jau praėjo sunkmetis ir jau būtų galima švaistytis pinigais", - sakė Šakių rajono meras Juozas Bertašius.

Šiame rajone priedų negauna ne tik mokyklų, bet ir kitų įstaigų vadovai, nors jų atlyginimai yra mažesni nei ugdymo įstaigų direktorių.


Šiame straipsnyje: mokyklapriedas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių