Maištaujantys studentai pagrasino už mokslą nemokėti

Šiandien Vilniuje, Daukanto aikštėje priešais prezidentūrą, šurmuliavo didžiulė studentų minia. Čia susirinkę Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai skatino valdžią keisti  naują mokėjimo už mokslą tvarką. Studentai sakė nepritarią naujai „gerai besimokančio" studento sampratai. Tokiais laikomi studentai, kurių vidurkis per semestrą yra ne mažesnis kaip 8.

Kaip portalui sakė protestuojantys studentai, dėstytojai gerų pažymų jiems nerašo, todėl pagal naująją tvarką net apie 80 proc. studentų tektų mokėti už studijas. Plakatus su užrašais „Nemokėsiu" ir „Mūsų pinigų negausit" laikantys studentai tikino neketinantys mokėti už studijas, kurių kokybe jie labai abejoja.Protestuojantys studentai nuo prezidentūros maištaudami ėjo Gedimino prospektu Seimo rūmų link.

„Mūsų yra techninis universitetas, mokslai daug sunkesni, lyginant su kitom aukštojo mokslo įstaigomis. Pas mus aštuonetą gauti yra daug sunkiau nei Vilniaus universitete", -  sakė ketvirto kurso telekomunikacijų inžinerijos studentas.

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentė Indrė Vareikytė teigė, kad studentai siūlo du variantus: atšaukti įsigaliojusias pataisas dėl „aštuoneto" arba nustatyti pereinamąjį laikotarpį, kad „vertinimo sistemos būtų sutvarkytos ir studentai žinotų, už ką yra vertinami".

Prie prezidentūros buvo užsukę keli partijos „Frontas" nariai su šios politinės jėgos vėliavomis, tarp jų - ir partijos lyderis Algirdas Paleckis. Studentai pareiškė, jog susirinkimas nėra susijęs su jokia politine jėga, ir „frontininkus" nušvilpė. Išbuvę dešimt minučių, šie nuleido vėliavas ir pasitraukė stebėti mitingo nuošaliau.

Susitikti su studentais nepanoro niekas iš prezidento kanceliarijos. Prezidentūros atstovai pirmadienį išreiškė nustebimą, kad protestas vyksta ne prie mokymosi rezultatų vertinimo metodiką turėjusios parengti, bet to nepadariusios Švietimo ir mokslo ministerijos.

Anot prezidento patarėjos kultūrai, mokslui ir ugdymui Nerijos Putinaitės, protestuojama dar ir dėl to, kad aukštosios mokyklos nėra nustačiusios aiškių vertinimo kriterijų.

„Vertinimo kriterijus kiekvienai specialybei turėtų patvirtinti pačios aukštosios mokyklos. Kai kurie universitetai yra tai padarę. Aišku, jog skiriasi vertinimo kriterijai, kurie turėtų būti taikomi matematikai ar biochemijai. Kadangi protestuoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai, veikiausiai universitetas nėra pasitvirtinęs tokių kriterijų ir dėstytojai nežino, į ką orientuotis vertinant studentus", - kalbėjo N.Putinaitė.

LSAS prezidentė I.Vareikytė teigė nustebusi dėl tokios prezidentūros reakcijos. Anot jos, apie studentų vertinimo tvarkos įgyvendinimą institucijos turėjo pagalvoti prieš siūlydamos ir prieš priimdamos įstatymą, pagal kurį „gerai besimokančio studento" pažymių vidurkis turėtų būti ne mažiau kaip aštuoni balai.

„Mus piktina, kad niekas neišsianalizavo, kokia bus situacija, kai „aštuonetas" bus įvestas. Techniškieji mokslai tokių pažymių net nemato, nes tokia sistema jiems negalioja. Aukščiausi balai pas juos būna „septynetai", o visi kiti pažymiai žemesni. Institucijos turėjo pagalvoti prieš siūlydamos tokį dalyką", - tvirtino I.Vareikytė.

Studentų nuomone, galiojanti vertinimo tvarka neturi būti taikoma tol, kol Lietuvos aukštosiose mokyklose nebus įtvirtinta aiški ir vieninga studijų rezultatų vertinimo sistema. Jų teigimu, „gerai besimokančiais studentais" turėtų būti laikomi visi sesiją be skolų baigę studentai.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių