Kuprinių madas seka ne visi

Rūpintis vaikų mokyklinėmis prekėmis vilniečiai pradėjo senokai. Ilgai stoviniuoti prie sąsiuvinių, pieštukų ir kitų mokyklinių prekių nereikia. Išskyrus tada, kai renkamas pagrindinis mokinio atributas - kuprinė.

Be kuprinės - nė žingsnio

„Ruoštis pradėjome prieš mėnesį, bet dar nesimato pabaigos", - atsiduso viena iš parduotuvės „Bags&More" klientė Inga Julienė. Moteris atidžiai renka kuprinę savo pirmokui sūnui. Tai jai viena atsakingiausių užduočių.

Sostinės parduotuvės turi ką pasiūlyti - visos lentynos mirga nuo įvairiaspalvių moksleiviams skirtų rankinių, krepšių ir kuprinių. Tačiau pirkti jas atbaido žvėriškos kainos.

„Nekreipiu dėmesio į madas, svarbu, kad ji atitiktų reikalavimus", - sakė I.Julienė. Ji pirmenybę teikia atšvaitams. Moteris įsitikinusi, kad jie būtini visiems moksleiviams.

Populiarėja atšvaitai

Tos pačios nuomonės yra ir mokyklinėmis kuprinėmis prekiaujančios pardavėjos. Minėtosios parduotuvės vedėja Jūratė Leikienė pastebėjo, kad tėvai labai rūpinasi vaikų saugumu. Kuprinės su atšvaitais - pačios populiariausios. Tiesa, jei į parduotuvę užsuka tėvai su paaugliais, neretai girdisi daug ginčų.

„Paaugliai nori rankinių, jiems svarbu madingas daiktas", - pasakojo J.Leikienė. Jaunimui ji dažnai pataria neskubėti, dar panešioti patogias kuprines. Tačiau pardavėjų nuomonės paaugliai retai paiso.

Užsispyrėliams J.Leikienė pataria, kad įsigijus rankinę, nereikia nešti daug svorio. Taip pat būtina teisingai susireguliuoti rankinės diržo ilgį. Tiek kuprinės, tiek rankinės diržo ilgis turi didelės įtakos moksleivio stuburui.

Pigiausia - už 35 litus

Gydytojai pataria dėvėti natūralios odos kuprines. Tai yra sveikiausia vaikui. Tačiau parduotuvės darbuotojai teigė, kad pastarąsias vilniečiai perka retokai. Daug ką, matyt, atbaido nemaža kaina, mat odinė kuprinė kainuoja mažiausiai 200 litų.

„Neperku brangių, nes jau kitąmet ji norės kitokios", - parduotuvėje rinkdamas rankinę kalbėjo vilnietis Juozas Relickas. Jis savo dukrai kuprinę perka kasmet.

„Tėveliai mieliau renkasi tas, kurios kainuoja kur kas mažiau", - sakė J.Leikienė. 35 litai - tokia pigiausios kuprinės kaina šioje parduotuvėje. Būtent šios, sintetinės medžiagos mokykliniai krepšiai yra populiariausi.

Į klausimus atsako Ramunė Kaušylienė, Vilniaus visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyr. specialistė

- Kaip tinkamai pasirinkti kuprinę?

- Būtina atkreipti dėmesį į diržus, kurie turi būti ne trumpesni nei 70 cm. Taip pat jie turi būti platūs, ne siauresni nei 3,5 cm, lengvai reguliuojami. Reikia apžiūrėti ir kuprinės nugarėlę. Vaiko stuburas formuojasi, tad svarbu tvirtas pakietinimas.

- Ar kokybiškos kuprinės būtinai turi būti brangios?

- Būtina atkreipti dėmesį į pasiuvimą, tvirtos kuprinės yra kokybiškesnės. Tačiau dažnai kainą lemia firmų pavadinimai. Patariu nesivaikyti madingų vardų. Geriau atkreipkite dėmesį į minėtus dalykus, taip pat į tuščios kuprinės svorį. Jis turi būti ne didesnis nei 700 g.

- Kokios didžiausios klaidos nešiojant kuprinę?

- Tėveliai turėtų nuo mažens mokyti vaikus taisyklingai kelti savo kuprinę: atsitūpus ją pakelti abiem rankomis. Taip pat nevertėtų pamiršti, kad kurpinės svoris su knygomis neturėtų viršyti daugiau nei 10 proc. moksleivio kūno masės.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių