Kitas gyvenimas virtualioje erdvėje

Nesate patenkinti savo kasdienybe? Tuomet keleto mygtukų paspaudimu galite susikurti antrą gyvenimą virtualiame „Second Life" (http://www.secondlife.com ) pasaulyje. Kompanijos „Linden Research" sukurtame trimatyje pasaulyje „gyvena" daugiau nei 9 milijonai piliečių.

Norėdami patirti virtualaus gyvenimo malonumus turėsite parsisiųsti nedidelę programėlę, leidžiančią bendrauti su kitais „Second Life" gyventojais. Atsisiuntę programą turėsite susikurti savo virtualią tapatybę - vardą, pavardę ir net išvaizdą.

„Second Life" pasaulyje jūs būsite virtualus veikėjas, galintis bendrauti su kitais gyventojais, dalyvauti įvairiose grupinėse ir individualiose veiklose, kurti ir keistis produktais ir paslaugomis.

„Second Life" pasaulyje galioja virtuali valiuta - Linden doleriai, o trumpiau - lindenai, žymimi simboliu L$. Įdomu tai, jog lindenai gali būti keičiami į realius pinigus, tai yra JAV dolerius.

Pasaulyje garsiai nuskambėjo istorija apie „Seconf Life" veikėją Anshe Chung, tikrame gyvenime žinomą kaip Ailin Graef, kuri tapo pirmąja milijoniere, uždirbusia realų milijoną prekiaudama virtualiame pasaulyje nekilnojamu turtu.

Anshe/Ailin pradėjo šį verslą nuo 9,95 JAV dolerių investicijos, nupirkdama nedidelius virtualios žemės plotus. Vėliau ji šiuos plotus padalino, sukūrė jiems aplinką ir atidavė pardavimui bei nuomai. Neįtikėtina, tačiau jos sėkmė virtualiame pasaulyje leido realybėje įkurti kompaniją „Anshe Chung Studios", kuriančią trimates aplinkas.

Nors „Second Life" dažnai yra vadinamas žaidimu, jame nėra taškų, nugalėtojų ar pralaimėjusiųjų, o galiausiai - pabaigos, kas būdinga įprastiems žaidimams. Tai tam tikra virtuali erdvė, kurioje veikėjai bendrauja ir užsiima veiklomis savo malonumui.

„Second Life" fenomenu greitai susidomėjo realiame gyvenime veikiančios įmonės ir organizacijos. Savo virtualius biurus jame suskubo atidaryti stambiausios informacinių technologijų kompanijos „IBM", „Dell Computers", „Microsoft", „Cisco Systems", rūbų ir avalynės dizaino magnatai „Calvin Klein", „Jean Paul Gaultier", „Adidas", „Lacoste", bankai ir kitos kompanijos. Nuo jų neatsilieka ir valstybinės institucijos - 2007-aisiais Švedija virtualiame „Second Life" pasaulyje atidarė pirmąją diplomatinę atstovybę.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių