JAV lobistai siūlo: mokyklose turi budėti ginkluoti policininkai

Įtakingiausia JAV ginklų lobistų grupė siūlo, kad po siaubingų žudynių pradinėje mokykloje, kai buvo nušauta 20 vaikų, visose šalies mokyklose budėtų ginkluoti policininkai.

Nacionalinė šaulių asociacija (NRA), kuri remia plačią JAV piliečių konstitucinės teisės turėti ginklų interpretaciją, buvo spaudžiama reaguoti į praėjusios savaitės žudynes Niutauno (Konektikutas) pradinėje mokykloje.

Tačiau NRA lyderiams net ir pademonstravus kovingumą bei ryžtą, Pensilvanijoje per naujausias Amerikos šaudynes žuvo dar keturi žmonės, tarp jų – įtariamas šaulys.

Tuo tarpu visa virtinė įžymybių, tarp jų – aktoriai Džeremis Reneris, Gvinet Peltrou ir dainininkė Bejonse, paskelbė vaizdajuostę, kurioje reiškia paramą ginklų pardavimo suvaržymo kampanijai po žudynių Niutauno pradinėje.

Tačiau ginklų lobistai nenusileidžia tiems, kurie reikalauja griežtesnių ginklų įstatymų.

„Vienintelis, kas sustabdys blogą ginkluotą vyruką, yra geras ginkluotas vyrukas“, – penktadienį pareiškė NRA viceprezidentas Veinas LaPjeras, pirmą kartą viešai komentuodamas tragediją Niutauno Sandi Huko pradinėje mokykloje.

„Šiandien raginu Kongresą nedelsiant imtis veiksmų ir skirti visa, ko reikia, kad kiekvienoje šios šalies mokykloje budėtų ginkluoti policijos pareigūnai“, – buvo sakoma ilgame jo pareiškime. Į žurnalistų klausimus jis neatsakinėjo.

Pasak W. LaPierre'o, NRA yra pasirengusi padėti parengti saugumo komandas mokykloms ir dirbti su mokytojais bei tėvais siekiant gerinti saugumo priemones. Jis taip pat kaltino žiniasklaidą ir politinę klasę ginklų savininkų demonizavimu.

Praėjusį penktadienį Niutauno pradinėje mokykloje siautėjęs 20-metis nušovė 20 šešerių ir septynerių metų amžiaus vaikų ir šešis juos apginti bandžiusius suaugusiuosius. Prieš žudynes mokykloje jis nušovė savo paties motiną, o po žudynių nusišovė pats.

Penktadienį Vašingtone kalbant W. LaPierre'ui ir jo sąjungininkams, Pensilvanijoje policija nušovė vyrą, kuris nužudė tris ir sužeidė dar „kelis“ kitus žmones.

Po visos virtinės šiemet JAV įvykusių šaudynių prezidentas Barakas Obama parėmė planus atgaivinti kovinių ginklų draudimą.

Amerika per pastaruosius tris dešimtmečius patyrė tikrą ginkluoto smurto epidemiją – nuo 1982 metų lig šiol surengtos 62 masinės žudynės. Žudikai dažniausiai šaudė iš pusiau automatinių teisėtai įgytų ginklų.

2009-aisiais JAV užregistruota apie 310 mln. nekarinių ginklų – po vieną kiekvienam šalies gyventojui. Grėsmė amerikiečiams žūti nuo šaunamojo ginklo yra 20 kartų didesnė negu bet kurioje kitoje išsivysčiusioje šalyje.

Tačiau W. LaPierre'as primygtinai tvirtina, jog problema kyla ne iš ginklų turėjimo.

„Žinote, prieš penkerius metus po tragedijos Virdžinijos politechnikos institute, kai aš pasakiau, kad reikia ginkluotos apsaugos kiekvienoje mokykloje, žiniasklaida mane išvadino bepročiu“, – sakė jis primindamas apie 2007-aisiais studentų miestelyje įvykusią tragediją, per kurią buvo nušauti 32 žmonės.

„O jeigu, kai Adamas Lanza ėmė šaudydamas veržtis į Sandi Huko pradinę mokyklą praėjusį penktadienį, jeigu jam būtų pasipriešinę kvalifikuoti ginkluoti apsaugininkai?“ – paklausė W. LaPierre'as.

„Ar jūs bent sutiktumėt, kad 26 nekaltos gyvybės nebūtų prarastos tą dieną? Ar jums taip nepriimtina (apginklavimas), kad geriau linkę toliau rizikuoti?“ – klausė jis.

Šį pareiškimą iš karto sukritikavo griežtesnės ginklavimosi kontrolės šalininkai, reikalaujantys, kad būtų uždrausti tokie pusiau automatiniai ginklai kaip .223 kalibro „Bushmaster“ šautuvas, kuriuo šaudė A. Lanza mokykloje.

„NRA vadovybės idėja pripildyti mūsų mokyklas mirtinais ginklais ir amunicija yra visiškai nepriimtina ginklų savininkams ir amerikiečių visuomenei“, – pareiškė Naujojo Džersio senatorius Frenkas Lautenbergas.

„The New York Times“ šeštadienio vedamajame tiesiai rėžia, W. LaPierre'o pastabas vadindamas „melagingomis, klaidingomis ir beveik pamišėliškomis“.

Vienas protestavusiųjų per W. LaPierre'o spaudos konferenciją iškėlė plakatą „NRA žudo mūsų vaikus“, kitas – „NRA kruvinos rankos“. Abu juos išvedė apsauga.

Holivudo žvaigždės, tarp kurių buvo ir Džulian Mur, taip pat Džeimis Foksas ir Džonas Hamas, užrašė vaizdajuostę, kurioje remiama kampanija, reikalaujanti uždrausti kovos ginklus, tikrinti kriminalinę praeitį, parduodant kiekvieną ginklą.

„Kolumbainas. Virdžinijos politechnikos institutas. Taksonas. Orora. Fort Hudas. Ouk Krikas. Niutaunas. Niutaunas. Niutaunas“, – deklamuoja jie nespalvotame vaizdo klipe, vardindami pastarojo meto žiauriausių žudynių Amerikoje vietas.

„Kiek dar? Kiek dar koledžų? Kiek dar klasių? Kiek dar teatrų? Kiek dar tikėjimo namų? Kiek dar prekybos centrų?‘ – klausia jie vaizdo filme, paskelbtame kampanijos „Demand a Plan“ tinklalapyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

svetimi

svetimi portretas
draudimas lygiai toks pat kaip uzdraust autobusus tai neimanoma ir nieko nepakeis

svetimi

svetimi portretas
net juokas ima uzdraust pusiau automatinius o jau su ne automatiniu nieko nenuzudys taip galima pagalvot

svetimi

svetimi portretas
nuginkluot visuomene reikia gal sioks toks rezultatas butu
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių