Faktai apie šaudymą Konektikuto mokykloje

Pateikiame kelis svarbius faktus dėl šaudymo pradinėje mokykloje Amerikos Konektikuto valstijoje.

AUKŲ SKAIČIUS: 28 žuvę žmonės, tarp jų - užpuolikas Adamas Lanza, jo motina Nancy Lanza (Nensi Lanza), mokyklos direktorė Dawn Hochsprung (Don Hočsprung) ir 20 moksleivių. Viena mokykloje dirbanti moteris sužeista.

ĮTARIAMASIS: 20-metis A.Lanza mokykloje nešiodavo marškinių kišenės apsaugą (dėklą rašikliams), buvo garbės mokinys, o klasės draugai jį vadino „nutolusiu“ ir „vienu iš gotų“. Vienas teisėsaugos pareigūnas sakė, kad jis galėjo turėti kokį nors asmenybės sutrikimą. A.Lanza augo turtingųjų rajone su gerai prižiūrimais namais, jo kaimynai dirbo vadovaujamus darbus tokiose kompanijose kaip IBM. Policija apie jo motyvus nieko nekalba. Vienas jo buvusių draugų pasakojo, kad A.Lanzos tėvai, ypač motina, spaudė sūnų mokytis kuo geriau.

ĮVYKIO VIETA: Policininkai liepė vaikams užsimerkti, kai vedė juos iš klasių pro žudynių vietą. Per garsiakalbį visai mokyklai buvo transliuojami riksmai; kiti mokykloje girdėjo pokšėjimus ar, kaip sakė vienas berniukas, garsus, lyg „kristų skardinės“. Verkiantys moksleiviai vorele, laikydamiesi vienas kitam už pečių, buvo nulydėti per mokyklos automobilių stovėjimo aikštelę, o panikos apimti tėvai lėkė į mokyklą ieškoti savo vaikų. Liudininkai pasakojo, kad užpuolikas nieko nekalbėjo.

KUR JIE ŽUVO: Dauguma žuvusiųjų buvo surasti dviejose klasėse. A.Lanzos motina Nancy buvo rasta negyva savo namuose. Žuvusių vaikų amžius yra nuo penkerių iki 10 metų.

GINKLAI: Mokykloje buvo rasti du pistoletai, „Glock“ ir Sig Sauer„. Automobilio, kuriuo A.Lanza privažiavo prie mokyklos, bagažinėje dar buvo 5,56 mm kalibro šautuvas. A.Lanzos motina buvo legaliai įregistravusi keturis ginklus, o tėvas - du. Policija taip pat surado šautuvus “Henry„ ir “Enfield", vieną šratinį šautuvą, tačiau neaišku, kur jie buvo surasti.

ŠEIMA: A.Lanzos motina Nancy rasta namuose negyva; ji buvo mėgstama ir vadinama rūpestinga motina, kuriai patikdavo rengti žaidimus kauliukais ir rengtis šventėms. Prieš ketverius metus ji išsiskyrė su mokesčių tarnybos direktoriumi Peteriu Lanza (Piteriu Lanza), kuris gyvena Stamforde Konektikute. A.Lanzos 24 metų brolis Ryanas (Rajenas) dirba Manhatane, policija jį apklausė netoli jo namų Naujajame Džersyje, bet jis nėra įtariamasis, nors iš pradžių teisėsaugos pareigūnai jį buvo paskelbę įtariamuoju.

MIESTELIS: Idiliškas, 300 metų istoriją turintis Njutaunas - Naujosios Anglijos miestelis tarsi iš atviruko. Jis didžiuojasi klubo „Lions“ remiamomis  žaislinių ančiukų lenktynėmis upe; ten labdaros tikslais pardavinėjami geltoni guminiai ančiukai, rengiamos Helovino parodos prie namų, veikia sodininkų klubai, įžiebiamos Kalėdų eglutės. Prieš kelis dešimtmečius prie šiame miestelyje esančio ežero buvo filmuojama Spencerio Tracy (Spenserio Treisio) ir Katharine Hepburn (Ketrin Hepbern) komedija „Adomo šonkaulis“ (Adam's Rib). Dabar jame gyvena 27 tūkst. gyventojų, o tie iš jų, kurie dirba vadovaujamą darbą, važinėja į Manhataną.

ISTORIJA: Tragedija Njutaune yra antras pagal aukų skaičių šaudymas per visą JAV istoriją ir vienas kruviniausių masinių nužudymų pasaulyje. 2007 metais užpuolikas Virdžinijos technikos universitete nušovė 32 žmones ir nusišovė pats. Visame pasaulyje per pastaruosius 20 metų tik žudynės Virdžinijos technikos universitete ir 2011 metų žudynės Norvegijoje, kai žuvo 77 žmonės, yra pareikalavusios daugiau gyvybių.


Šiame straipsnyje: SusišaudymasJAVmokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

hmm

hmm portretas
Ar ne laikas nustoti pardavinėti į kairę ir dešinę ginklus. Na kam piliečiui namie laikyti rimtus šaunamuosius ginklus?

tol

tol portretas
todel, kad dalis pilieciu jauciais luzeriais nepilnaverciais, kurie ginklais kompensuoja savo negalias ir trukumus, pasijaucia ereliais, o istikro yra tik tie patys luzeriai apgailetini

Žudikas

 Žudikas portretas
iš geros šeimos, iš turtuolių rajono. Atrodytų, gyvenk ir žvenk, tačiau, matyt, ne turtuose laimė. Manau, kad nusikaltėlį paveikė tėvų skyrybos. Greičiausiai skyrybų kaltininke jis laikė motiną, todėl ją ir nužudė pirmiausia. Bet kodėl žudė mažiukus? Gal buvo apsirijęs narkotikų? Baisu ir nepateisinama.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių