Žiema be ligų: kaip pasirūpinti mažųjų sveikata

  • Teksto dydis:

Šaltasis sezonas tėveliams kelia nemažai iššūkių – kaip pasirūpinti mažylio sveikata, kad vieno iš gražiausių metų laikų ar švenčių nereikėtų praleisti lovoje? Specialistų teigimu, svarbiausia visą laiką rūpintis stipraus vaikų imuniteto palaikymu, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir neignoruoti nerimą keliančių simptomų.

Pasveikti būtina iki galo

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės, derėtų nepamiršti, kad augantis organizmas dar tik mokosi kovoti su bakterijomis ir virusais, todėl natūralu, kad kūdikiai ir maži vaikai serga dažniau.

„Svarbiausia užduotis tėvams – laiku pastebėti pirmuosius simptomus, jų neignoruoti, konsultuotis su specialistais, kad būtų galima išvengti komplikacijų. Esant tokiems simptomams kaip sloga, gerklės skausmas ar perštėjimas, varginantis kosulys, bendras silpnumas ar pakilusi temperatūra, patartina kreiptis konsultacijų į vaistininką, kuris reikalui esant patars kreiptis ir į šeimos gydytoją. Tėvai neretai peršalimą maišo su gripu, kuriuo vaikai serga sunkiau, o ligos komplikacijos kelia didelį pavojų“, – įspėjo vaistininkė.

Suaugusieji dažnai sau neleidžia sveikti tiek laiko, kiek reikia, ir skuba grįžti į darbus. Šios klaidos šiukštu negalima kartoti su vaikais.

„Ligos turi savo įprastą trukmę. Tarkime, tikėtis, kad vaikas nuo bronchito pasveiks per penkias dienas – nerealu. Tai, kad vaiko būklė gerėja ir jis sveiksta – džiugina, bet tai toli gražu nereiškia, kad jam jau galima grįžti prie įprasto gyvenimo rimto. Per anksti savo nuožiūra nutraukę gydymą rizikuojate, kad liga kartosis ar net komplikuosis į sunkesnes formas“, – sakė Ž. Muzikevičiūtė.

Jei vaiko organizmas po ligos ar jos metu yra nusilpęs, verta jį sustiprinti vitaminais, mineralais, augalinėmis medžiagomis. Dažniausiai tėveliams rekomenduojami maisto papildai, kuriuose yra D, A, C, ir E vitaminų, magnio, kalcio, bioflavanoidų, betagliukanų, gerųjų bakterijų, laktoferino. Teigiamu poveikiu imunitetui pasižymi ir ežiuolės preparatai bei žuvų taukai.

Į lauką su tinkama apranga

Skatinant vaiką kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, tuo pačiu nevalia pamiršti, kad šaltasis metų laikas yra iššūkis augančiam organizmui – jo termoreguliacija daug prastesnė nei suaugusiųjų.

„Vaiką būtina aprengti svogūno principu – keliais sluoksniais. Geriausia, jeigu drabužiai bus lengvi, tačiau pakankamai šilti. Arti kūno turėtų būti natūralaus audinio, kvėpuojantys drabužiai. Batai ir pirštinės turėtų būti neperšlampami ir sandarūs, o viršutinis rūbas – nepralaidus vėjui ir drėgmei. Veido odą rekomenduojama tepti riebiu bevandeniu kremu, likus 30 min. iki išėjimo“, – patarė „Camelia“ vaistininkė.

Dėmesys aprangai ir būsimų pramogų aktyvumo įvertinimas yra būtinas kiekvieną kartą, kai vaikas eina į lauką. Atsižvelgiant į tai, kad vaikai neturi tiek daug poodinių riebalų, kaip suaugusieji, tėveliams rekomenduojama reguliariai patikrinti vaiko odą – jeigu ši melsvai rausva ir šalta, reikia skubiai sušildyti vaiką pradedant nuo kūno centro ir baigiant galūnėmis.

Leidžiant laiką patalpose, būtina jas tinkamai vėdinti, nes namuose esantis sausas oras išdžiovina vaiko nosies gleivinę, o tai vienas iš lengviausių būdų infekcijai patekti į jo organizmą.

Prevencinės priemonės ir bręstančio organizmo imuniteto stiprinimas leis ne tik pilnavertiškai pasidžiaugti žiemos šventėmis tėveliams ir jų atžaloms, bet ir sutaupyti – prevencija visuomet kainuoja mažiau nei ligos gydymas vaistais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

saugokites

saugokites portretas
vaikai vaistinese prekybos centruosepaskui serga ligoninese.kai virusai namie palikit vaikus.gera nuotrauka su kauke taip vaiksto japonai.o musu zmones nesupranta.troleibuse tave apciaudes jau sirgsi.maximoje gavau juodaji gripa baisu.ventiliacija pucia.i vaistines neikit be kaukes.geriau kelis c kaukei negu simtus ant vaistu sergant.gripas virusai ar norit apsikrest.uzsidejau kauke vaistineje visi ziuri nesupranta.i vaistine daugiausia sergantys bega
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių