Vitamino D nauda odai: saugo nuo senėjimo ir uždegimų

  • Teksto dydis:

Oda – didžiausias žmogaus organas, joje lyg veidrodyje atsispindi viso organizmo būklė. Spindinčiai ir sveikai odai nepakanka vien išorinių grožio priemonių, tam labai svarbus pakankamas vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų balansas.

Vienas naudingiausių odai

Vitaminas D yra vienas naudingiausių odai vitaminų. Šeimos gydytoja Vidmantė Vilkė sako, kad jame esantys antioksidantai apsaugo didžiausią mūsų organą ir padeda kovoti su priešlaikinio senėjimo žymėmis. Šis vitaminas skatina odos ląstelių atsinaujinimą, dalyvaudamas ląstelių proliferacijoje.

„Vitaminas D taip pat pasižymi savybėmis, saugančiomis nuo uždegimo, todėl gali būti naudingas gydant išsausėjimą, aknę, egzemą, žvynelinę, baltmę (lot. vitiligo)“, – sako gydytoja.

Vitamino D trūkumą turintys asmenys jaučia nuolatinį nuovargį, silpnumą, skundžiasi, kad atsikelia nepailsėję ir jaučia padidėjusį mieguistumą dienos metu. Juos vargina prakaitavimas, slenkantys plaukai, dantenų ligos, raumenų ar kaulų skausmai. Kai trūksta vitamino D, žmogų kamuoja bloga nuotaika, apatija, netgi depresija.

Kiek būti lauke?

„Šio vitamino trūkumas lemia imuniteto nusilpimą, taip pat didėja įvairių uždegiminių procesų tikimybė. Gali susilpninti išorinį odos sluoksnį ir jis gali tapti lengviau pažeidžiamas. To pasekmė – odos sausumas, patamsėjimas, aknė, uždegiminės odos ligos“, – perspėja gydytoja V.Vilkė.

Vitamino D sintezė žmogaus organizme priklauso nuo įvairių faktorių – amžiaus, odos tipo, svorio, tam tikrų lėtinių ligų. Taip pat jo sintezei įtakos turi platuma, kurioje gyvename, metų, paros laikas, debesuotumas ir pan. Kad pasigamintų vitamino D, natūraliai suaugusiam žmogui lauke saulėtą dieną atviromis kūno vietomis vidurdienį reikėtų praleisti maždaug 15–30 min.

Nepereina pro apsaugą

„Labai svarbu saugiai leisti laiką saulėje, nes per ilgos saulės vonios gali lemti odos nudegimus, raukšlių, pigmentinių dėmių ir apgamų atsiradimą, taip pat didina odos vėžio riziką.

Turint I, II odos fototipą ar daug apgamų, pigmentinių dėmių, ypač svarbu naudoti apsauginius kremus nuo saulės, tačiau šie atspindi UVB spindulius ir neleidžia pasiekti odos. Tokiu atveju, kai rizika didesnė už naudą, gaunamą iš saulės, rekomenduočiau vartoti vitamino D papildus“, – pataria šeimos gydytoja.

Vitamino D yra tam tikruose maisto produktuose: kiaušiniuose, avižinėje košėje, riebioje žuvyje, pavyzdžiui, silkėje ar lašišoje, pieno produktuose. Deja, su maistu pasisaviname tik nedidelę vitamino dalį, todėl gydytojai rekomenduoja vartoti maisto papildus.


Šiame straipsnyje: vitaminas Dantioksidantaioda

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ela

Ela portretas
Kad tik vitaminas D neatjaunintų...sugalvok tokias nesąmones )))

Anonimas

Anonimas portretas
>>>pirmam>>> vaistinėje parduoda be recepto, pirk ir gerk ,kam kaltinti gydytoją ? )

Jei jis TOKS SVARBUS ,

Jei jis TOKS SVARBUS ,  portretas
Tai šeimos gydytojai turėtų pirm visko patikrinti ar pacijentui jo trūksta ir būtinai rekomenduoti papildus , NELAUKDAMI , KOL PRADĖS "LĮSTI" NEMALONŪS TRUKUMO POŽYMIAI. DEJA - bent jau mano š. gydytoja nėra nė karto parekomendavus šio vitamino , o kai paprašau , tai beveik įsižeidus išrašo...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių